Instagram Akış Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Instagram akış önerilerini devre dışı bırakmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Akış Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Instagram Akış Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

TikTok'un sosyal medya alanında sürekli yükselişi ile Instagram, hakimiyetini korumak için son zamanlarda kendisini bir savaşın içine soktu. Bununla birlikte, Meta'ya ait ağ, platformda test ettiği bazı tasarım ve algoritma değişiklikleriyle eleştirilere maruz kaldı ve kullanıcıların en çok memnuniyetsizliğini dile getirdiği şeylerden biri de ana beslemede görünen önerilerin sayısı.

Eleştirilere tepki gösteren Instagram, Temmuz 2022'de kişiselleştirme araçlarını geliştirmeye çalıştığı için uygulamada önerilen gönderilerin sayısını geçici olarak azaltacağını söyledi ancak şirket, önerilen gönderilerin zamanla tekrar artacağı konusunda açıktı. Kullanıcıların ilgi alanları ve zevkleriyle daha alakalı olduklarından emin olduktan sonra.

Instagram'ın önerilerini herhangi bir şekilde veya biçimde beğenmiyorsanız, akışınızda önerilen gönderileri 30 gün ertelemenin bir yolu var. Nasıl yapılacağını öğrendikten sonra, açmak yeterince kolaydır. Önerilerin feed'inizi boğmasını önlemek için işlemi yalnızca her ay tekrarlamanız gerekir. İşte nasıl yapıldığı.

  1. Instagram'ı açın ve "önerilen gönderi" görene kadar ana akışınızda gezinin.
  2. Önerilen gönderinin sağ üst köşesindeki X'e dokunun .
  3. Görüntülenen "Gizli gönderi" kartında, Akışta önerilen tüm gönderileri 30 gün ertele seçeneğine dokunun .
  4. Seçiminizi onaylayan yeşil bir onay işareti görünecektir. Ani bir fikriniz varsa , önceki seçenekler menüsüne dönmek için Geri Al'a dokunun.

    Instagram Akış Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Artık bu yapıldığında, bir ay boyunca feed'inizde önerilen herhangi bir gönderi görmeyeceksiniz. Önerilen gönderilerin, bu değişikliği yaptıktan sonra yayınınızda kalacak olan reklamlardan farklı olduğunu, ancak en azından uygulamadaki takip etmediğiniz kaynaklardan gelen içerik miktarını azaltmış olacağınızı unutmayın.