Instagram Hikayeleri Yüklenmiyor ve Çember Dönüyor – Ne Yapmalı? [September 2022]

Instagram Hikayeleri, dünyanın dört bir yanındaki farklı insanların hayatlarına dair kısa bilgilerdir. Erişimi basit, sindirimi kolay ve milyonlarcası var. Ancak, yüklenmediğinde, inanılmaz derecede sinir bozucu. Hikayeler, uzun zamandır Instagram’ın başına gelen en iyi şey ve sen onlara erişemiyor musun?! Dönen daire, yükleme ekranıdır. Instagram veya telefonunuz düzgün çalışırken, o ekranı ya hiç görmemeli ya da […]

Instagram Hikayeleri Yüklenmiyor ve Çember Dönüyor – Ne Yapmalı? [September 2022]

Instagram Hikayeleri, dünyanın dört bir yanındaki farklı insanların hayatlarına dair kısa bilgilerdir. Erişimi basit, sindirimi kolay ve milyonlarcası var. Ancak, yüklenmediğinde, inanılmaz derecede sinir bozucu. Hikayeler, uzun zamandır Instagram’ın başına gelen en iyi şey ve sen onlara erişemiyor musun?!

Dönen daire, yükleme ekranıdır. Instagram veya telefonunuz düzgün çalışırken, o ekranı ya hiç görmemeli ya da bir saniyeden daha az görmelisiniz. Bazen Hikayelerin yüklenmesi biraz zaman alabilir ve bu durumda daireyi daha uzun süre görürsünüz.

Instagram Hikayeleri

Instagram hikayeleri en çok beğenilenlerden biri haline geldi. Esasen, birkaç dakika bakıp sonra devam edebileceğiniz küçük sosyal medya parçalarıdır. Bazen bir Hikaye duygusal anlamda size yapışır, ancak 24 saat sonra o hikaye kaybolur ve bir sonraki hikayeye geçersiniz. Hikayeler, insanların hayatlarının Anlık Görüntülerinin keyfini çıkarmamıza ve ardından hızla bir sonraki şeye geçmemize olanak tanır.

Instagram Hikayeleri yüklenmiyorsa ne yapılmalı?

Genellikle Instagram Hikayeleri hemen yüklenir. Bunu uygulamanın üst kısmındaki çubuktan seçersiniz ve yüklenir. Drama ve bekleme yok. Yoğun zamanlarda, Instagram ucunda veya ağınızın ucunda ara sıra gecikmeler olabilir, ancak neyse ki bu nadirdir. Bu olduğunda, yeniden çalışmaya başlamak için sorunları gidermeniz ve çözümler uygulamanız gerekir.

Instagram Hikayelerinizi düzeltmek için yapabileceğiniz her şeyi gözden geçirelim.

ağınızı kontrol edin

Instagram Stories sorunlarının en yaygın nedenlerinden biri zayıf internet bağlantısıdır. Bunun nedeni, zayıflamış bir WiFi sinyali, cihazınızda veya ağ alanında bir şeyler olması olabilir. Bakalım bunu temel neden olarak daraltabilir miyiz?

Öncelikle Instagram’ı kapatın ve telefonunuzda başka bir uygulama açın. İster Facebook, YouTube veya başka bir uygulama olsun, bir video oynatmayı veya haber akışınızda gezinmeyi deneyin. İçerik yüklemeyle ilgili sorun yaşıyorsanız sorun büyük olasılıkla yalnızca Instagram’da değil, cihazınızdadır. Diğer uygulamaları kontrol etmek, internet bağlantı sorunlarını kontrol etmenin en hızlı yoludur.

Ardından, Ookla’dan SpeedTest uygulaması İnternet hızlarınızı test etmek için. İnternet bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu görmek için uygulamayı açın. Hız testi yapmak, diğer uygulamaları kontrol etmekten daha doğrudur çünkü hız göstergesini izleyebilirsiniz. İnternet sorunlarınız aralıklı ise SpeedTest uygulaması size gösterecektir.

Bu yöntemlerden herhangi biri bir bağlantı sorununu gösteriyorsa, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Öncelikle, hücresel veri kullanıyorsanız, WiFi’ye geçmeyi deneyin (veya tersi). Ardından, Instagram’ı yeniden yükleyin ve keyfini çıkarmaya çalıştığınız Hikayeye dokunun.

WiFi yoksa, telefonunuzu kapatıp tekrar açmayı deneyin. Telefonunuzu kapatıp tekrar açmak, cihazınızı internet bağlantısını kesip yeniden bağlanmaya zorlar.

Son olarak, ağ bağlantınızı sıfırlamanız gerekebilir. Talimatlar, bir Android veya iOS cihazı kullanmanıza bağlı olarak değişir.

Not: Bu, telefonunuzdaki hiçbir önemli bilgiyi silmez.

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Bir Android cihazda Ağ Ayarlarını sıfırlamak için şunu yapın:

 1. Android cihazınızda Ayarlar’ı açın ve üzerine dokunun. Bağlantılar.
 2. Bu menünün en altına gidin ve üzerine dokunun. Diğer Bağlantı Ayarları.
 3. Üzerine dokunun Ağ Ayarları Sıfırlama.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra cihazınız yeniden başlayacaktır. Artık Instagram’ı yeniden açabilir ve dönen dairenin gidip gitmediğini görebilirsiniz.

iOS’ta Ağ Ayarlarını Sıfırlama

iOS kullanıcıları, ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyebilir:

 1. Ayarlar iPhone’unuzda ve üzerine dokunun Genel.
 2. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Sıfırla.
 3. Üzerine dokunun Ağ Ayarları Sıfırlama.

Ekran kilidi açma kodunuzu girmeniz gerekecek. Ardından, telefon yeniden başlatılacaktır. Ağ ayarlarınızı sıfırladıktan sonra Instagram’ı başlatın ve Hikayelerinizin çalışıp çalışmadığına bakın.

Uygulamayı yeniden başlat

Herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadığınızı varsayarsak, Instagram uygulamasına odaklanmanın zamanı geldi. İlk mantıksal adım, uygulamayı yeniden başlatmaktır. Bu, başka bir uygulamaya geçmenin ötesine geçer çünkü tüm işlemlerin çalışmayı durdurması için uygulamayı tamamen kapatmanız gerekir.

Hangi işletim sistemini kullandığınıza bağlı olarak farklı bir talimat dizisini izlemeniz gerekecek.

Instagram uygulamasını normal bir şekilde yeniden başlatmak için hem Android hem de iOS kullanıcıları, telefonlarındaki çoklu görev işlevine erişebilir ve uygulamayı kapatmak için yukarı kaydırabilir. Kapattıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini görmek için Instagram’ı yeniden açın.

Android kullanıcıları uygulamayı kapatmaya zorlayabilirken, iOS kullanıcıları uygulamayı normal şekilde kapatarak aynı görevi tamamlayabilir.

Bir Android cihaz kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Açık Ayarlar Ve Uygulamalar telefonunda.
 2. Seçme instagram Ve Durdurmaya Zorla seçenek mevcutsa.

Artık Instagram uygulamasını yeniden başlatabilir ve Hikayeler özelliğini test edebilirsiniz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu tamamen yeniden başlatın ve ardından Hikayeyi yeniden test edin. Telefonunuzun Instagram Stories’de başka hiçbir soruna neden olmaması pek olası olmasa da, telefonunuzu kapatıp açmanız, uygulama davranışını engelleyebilecek tüm arka plan işlemlerini öldürür.

Uygulama önbelleğini temizle

Yine, Instagram uygulama önbelleğini temizlemek, Hikayeleri yüklemede herhangi bir fark yaratmamalıdır; Tahribatsız bir testtir, bu yüzden denemeye değer. iPhone’larda “Önbelleği Temizle” seçeneği yoktur, ancak uygulamadaki gereksiz verileri boşaltan “Uygulamayı Boşalt” işlevi vardır. Bunu her modelde şu şekilde yapabilirsiniz:

Android’de:

 1. Açık Ayarlar Ve Uygulamalar.
 2. Seçme instagram.
 3. Seçme Depolamak.
 4. Seçme Önbelleği Temizle.
  Not: öğesine dokunursanız Net veriler Instagram’da tekrar oturum açmanız gerekecek ve kaydettiğiniz tüm taslakları kaybedeceksiniz.

iPhone’da

 1. Ayarlar’ı açın ve üzerine dokunun. Genel.
 2. Üzerine dokunun iPhone Depolama.
 3. Bulun ve dokunun instagram.
 4. Musluk Uygulamayı Boşalt.

Instagram’ı güncelleyin veya yeniden yükleyin

Instagram’ı kaldırmadan önce Play Store’da veya Apple Store’da uygulamayı güncellemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, her zaman uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Not: Instagram’ı silip yeniden yüklemek, kayıtlı tüm taslakları siler ve tekrar oturum açmanız gerekir.

Android’de:

 1. Açık Ayarlar Ve Uygulamalar.
 2. Seçme instagram cihazınızda.
 3. Seçme Kaldır.
 4. Açık Google oyun ve Instagram’ın yeni bir kopyasını yükleyin.

iPhone’da:

 1. Açık Ayarlar Ve Genel.
 2. Seçme iPhone Depolama.
 3. Seçme instagram.
 4. Seçme Uygulamayı Sil ve seçiminizi onaylayın.
 5. App Store’u yükleyin ve yeni bir kopya indirip yükleyin.

Telefonunuzun Tarih ve Saatini Kontrol Edin

Bu çözüm biraz tuhaf görünebilir, ancak sorun yaşamanızın nedeni bu olabilir. Tarih ve Saatiniz otomatik olarak güncellenmelidir, ancak bazen bunu değiştiririz veya bir sistem arızası işlevin yanlış zamanı göstermesine neden olur.

İster iPhone ister Android cihaz kullanıyor olun, sorunu çözmek için Tarih ve Saat ayarlarınızı kontrol edin.

Android’de:

 1. Açık Ayarlar ve üzerine dokunun Genel Müdürlük – Bu talimatlar üreticiye bağlı olarak değişebilir, bu nedenle arama simgesini kullanabilir ve yazabilirsiniz. Tarih ve saat doğrudan ayara gitmek için.
 2. Üzerine dokunun Tarih ve Saatardından Otomatik’e sıfırlayın veya Saat Diliminizi güncelleyin.

iPhone’da:

 1. Ayarlar’ı açın ve üzerine dokunun. Genel.
 2. Üzerine dokunun Tarih ve Saat.
 3. Otomatik olarak ayarlayın veya tercih ettiğiniz bir Saat Dilimi güncelleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hakkında en sık sorulan soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Instagram’ın teknik desteği var mı?

Belki yukarıdaki sorun giderme adımlarını takip ettiniz ve hala Instagram Stories ile ilgili sorunlarınız var veya kullanıcıya özel bir sorununuz var. Ne yazık ki Instagram’da bir sorununuz olduğunda arayabileceğiniz bir müşteri destek ekibi yok.

Ancak, bir sorunu bildirmek için uygulama içi ‘Yardım’ işlevini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve Ayarlar’a gitmek. Buradan, Yardım’a ve ardından Sorun Bildir’e dokunun. Bir raporu doldurmak için ekrandaki talimatları izleyin; Instagram size ek sorun giderme adımlarını veya bir çözümü içeren bir e-posta gönderecektir.

Her şeyi denedim ve Hikayelerim hala yüklenmiyor. Ne oluyor?

Instagram Stories dönen daire sorunu, birçok Instagram meraklısı için iyi bilinen bir aksaklıktır. Sorunu bildirdiyseniz ve yukarıdaki tüm tekniklerimizi uyguladıysanız, son bir seçeneğiniz var: bekleyin. Ne yazık ki, bu en güven verici tavsiye değil, ancak Instagram’da ilerlemenizi engelleyen sistem çapında bir aksaklık olabilir.

Yukarıdaki adımlar, kontrol edebileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsamaktadır; şimdi, Instagram geliştiricilerinin sorunu çözme zamanı. Neyse ki, başka birinin aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını görmek için kullanabileceğiniz son bir kaynak var. Instagram ile ilgili bilinen sorunları aramak için DownDetector web sitesini kullanın.

Düzeltmek için başka yöntemler biliyor musunuz? Yaparsan aşağıda bize söyle!

Teknory