Konumunuzu iMessage’da Nasıl Gönderirsiniz?

Mevcut konumunuzu birisine gönderme seçeneği yalnızca yararlı bir özellik değil, aynı zamanda acil durumlarda da yardımcı olur. Bir iPhone’unuz olduğunda nerede olduğunuzu kişilerinizle paylaşmak için ayrı bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Konumunuzu diğer iPhone’lara ve Apple cihazlarına göndermek için iMessage’ı kullanabilirsiniz. Bu makale, konumunuzu iMessage aracılığıyla nasıl paylaşacağınızı gösterir. Gerekirse konumunuzu nasıl taklit edeceğinizi de göreceksiniz. […]

Konumunuzu iMessage’da Nasıl Gönderirsiniz?

Mevcut konumunuzu birisine gönderme seçeneği yalnızca yararlı bir özellik değil, aynı zamanda acil durumlarda da yardımcı olur. Bir iPhone’unuz olduğunda nerede olduğunuzu kişilerinizle paylaşmak için ayrı bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Konumunuzu diğer iPhone’lara ve Apple cihazlarına göndermek için iMessage’ı kullanabilirsiniz.

Bu makale, konumunuzu iMessage aracılığıyla nasıl paylaşacağınızı gösterir. Gerekirse konumunuzu nasıl taklit edeceğinizi de göreceksiniz. Başlayalım!

Konumunuzu iMessage Aracılığıyla Nasıl Paylaşırsınız?

Konumunuzu nasıl paylaşacağınızı bilmek, çeşitli senaryolarda size yardımcı olabilir. Örneğin, arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman ve onlara şu anda nerede olduğunuzu bildirmek istediğinizde. Yeni bir şehirde kaybolursanız ve yol tarifine ihtiyacınız olursa da faydalı olabilir. Ayrıca, mevcut konumunuzu kişilerinizle paylaşmak, kritik durumlarda hayatınızı kurtarabilir.

Konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren WhatsApp ve Facebook Messenger gibi uygulamalar olsa da, iPhone sahipleri daha fazla yer kaplayan daha fazla uygulama eklemekten kaçınmak için önceden yüklenmiş “Mesaj” uygulamasını (iMessage) kullanabilir.

iMessage, iPhone, Mac, iPad ve Apple Watch cihazlarına önceden yüklenmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Arkadaşlarınıza mesaj atmak için harika bir uygulamadır, ancak aynı zamanda resimleri, kişileri, belgeleri, videoları ve konum verilerini de paylaşabilirsiniz. Dikkat konumunuzu iMessage aracılığıyla paylaşmak, yalnızca hem sizin hem de arkadaşınızın iMessage özellikli iPhone’ları veya diğer iOS cihazları varsa mümkündür..

Ayrıca, konumunuzu herhangi biriyle paylaşabilmeniz için iPhone’unuzun konum servislerinin etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. git “Ayarlar” iPhone’unuzda.
 2. Devam Mahremiyet” menüde.
 3. Üzerine dokunun “Konum Hizmetleri.”
 4. geçiş yap anahtar Bu seçeneği etkinleştirmek için
 5. Ya git “Kişiler” ya da “Mesajlar” uygulama.
 6. Konumunuzu göndermek istediğiniz kişiyi bulun.
 7. Ekranın üst kısmındaki adlarına dokunun.
 8. Gitmek “Mevcut Konumumu Gönder” seçenek.

iPhone’unuz konumunuzu hemen gönderecektir. Konum verileri hakkında daha fazla bilgi için sohbette simge durumuna küçültülmüş haritaya dokunun. Tam koordinatları, konumun gönderildiği zamanı ve hangi web sitesinden gönderildiğini görebileceksiniz (bu durumda, maps.apple.com). Mesajın diğer ucundaki kişi de aynısını yapabilir.

Alıcı “Yol Tarifi” düğmesine dokunursa “Haritalar” uygulamasına yönlendirilir. Sadece bu da değil, size ulaşmak için mümkün olan en hızlı yol tariflerini alacaklar. Konumunuzu aldıklarında, konumlarını sizinle de paylaşmak isteyip istemedikleri otomatik olarak sorulacaktır.

dışında Geçerli Konumumu Gönder iMessage seçeneği, ayrıca Konumumu Paylaş özellik. Bu noktadan, arasında seçim yapabilirsiniz “Süresiz Paylaş” “Günün Sonuna Kadar Paylaşın” Ve “Bir Saat Paylaşın.” Bu araç, yeni bir yere seyahat ettiğinizde ve arkadaşlarınızın veya aile üyelerinizin her zaman bulunduğunuz yerden haberdar olmasını istediğinizde kullanışlıdır. Ancak, pilinizi tüketeceğinden, konumunuzu uzun süre paylaşma konusunda dikkatli olun.

Konumunuzu iMessage kullanarak göndermenin başka bir yolu var ve bu daha da hızlı. Bu şekilde yapılır:

 1. “Mesajlar” uygulama.
 2. Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiye gidin.
 3. Yazın Ben buradayım.”

Mevcut konumunuz öneriler kutusunda görünecektir.

Geçerli konumunuzu doğrudan Haritalar uygulamasından da gönderebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Başlat “Haritalar” iPhone’unuzdaki uygulama.
 2. Menüyü ekranın altından yukarı kaydırın.
 3. Şuna dokunun: Konumumu Paylaş” düğme.
 4. Seç Mesajlar” simge.
 5. Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin.
 6. üzerine dokunun yukarı ok göndermek için simgesine dokunun.

Sahte Konum Gönderebilir misiniz?

iMessage ile birine sahte konum göndermenin doğrudan bir yolu yoktur. Bunun nedeni, iPhone’unuzun GPS sahtekarlığını tespit edecek şekilde programlanmış olmasıdır. Bu nedenle, iPhone’unuzun yazılımının kapanmasına neden olabileceğinden, konumunuzu taklit etmek için “yasak” yöntemler kullanmak risklidir. Ancak imkansız değil.

iPhone’unuzdaki konumunuzu değiştirmenin bir yolu onu jailbreak yapmaktır. Ancak bu, sistemle ilgili sorunlara neden olabilecek ve sonunda iPhone’unuzu bozabilecek karmaşık bir işlemdir. Hala iPhone’unuzu nasıl jailbreak yapacağınızla ilgileniyorsanız, tüm süreç hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Burada.

iPhone’unuzda sahte bir konum göndermenin başka bir yolu da iTools uygulaması. Uygulama, konum sahtekarlığının yanı sıra müzik/fotoğraf/video aktarımları, zil sesi özelleştirme, yedeklemeler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok başka özellik sunar. Bu uygulamayı Mac’inize yükledikten sonra, konumunuzu taklit etmek için yapmanız gerekenler:

 1. iPhone’unuzu bir USB kablosu kullanarak bağlayın.
 2. çalıştır “iTools” Mac’inizdeki uygulama.
 3. Gitmek Sanal Konumlar” özellik.
 4. Seçme Başlamak.”
 5. Etkinleştir “Işınlanma Modu.”
 6. Sahte konumu seçin ve tıklayın “Buraya taşın.”

Konumunuz iPhone’unuzda da değiştirilecek. Bu noktadan sonra, şu anda nerede olduğunuzu iMessage aracılığıyla paylaşmak için önceki bölümdeki adımları izleyin.

İnsanlara Nerede Olduğunuzu Bildirin

Konumunuzu iMessage aracılığıyla göndermek, arkadaşlarınızın sizi bulmasına yardımcı olur ve potansiyel olarak riskli durumları önler. Her iki taraf da Apple cihazlarına sahip olduğunda, bu önceden yüklenmiş mesajlaşma uygulamasını tam potansiyeliyle kullanabilirsiniz.

Teknory