iOS 17 genel beta nasıl kurulur?

Apple, iOS 17 için genel beta sürümünü yayınladı; bu, iPhone kullanıcılarının artık işletim sisteminin en son sürümünü test edebileceği anlamına geliyor. WWDC 2023’te duyurulan iOS 17, başlangıçta bir geliştirici beta olarak yayınlandı. Geçmiş yıllarda bu, geliştirici programının ücretli bir üyesi olmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, bu yıl Apple, onu ücretsiz ve herkesin yüklemesi için […]

iOS 17 genel beta nasıl kurulur?

Apple, iOS 17 için genel beta sürümünü yayınladı; bu, iPhone kullanıcılarının artık işletim sisteminin en son sürümünü test edebileceği anlamına geliyor.

WWDC 2023’te duyurulan iOS 17, başlangıçta bir geliştirici beta olarak yayınlandı. Geçmiş yıllarda bu, geliştirici programının ücretli bir üyesi olmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, bu yıl Apple, onu ücretsiz ve herkesin yüklemesi için erişilebilir hale getirdi;

AYRICA BAKINIZ:

Apple Kimliği, iOS 17, iPad OS 17 ve macOS Sonoma’da geçiş anahtarlarını destekler. Bunu nasıl test edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ancak Apple, iOS 17’yi hata düzeltmeleri ve işlevsellik iyileştirmeleriyle zaten güncelledi, bu nedenle genel beta, bu sonbaharda resmi olarak piyasaya sürülecek olan bitmiş ürüne çok daha yakın. Yeni özellikleri kendiniz keşfetmekle ilgileniyorsanız, nasıl yükleyeceğiniz ve geri bildirimde bulunacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Toplam zaman
  • İnternet bağlantınıza bağlı olarak 30 dakika veya daha az
Neye ihtiyacın var
  • iPhone’unuz ve bir sabit sürücü veya bulut yedekleme sistemi

1. Adım: iPhone’unuzu güncelleyin ve yedekleyin

iOS 17 genel beta sürümünü yalnızca mevcut işletim sisteminiz iOS 16.4 veya üzerine güncellendiyse yükleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone’unuzun güncel olduğundan emin olun. Ardından, mevcut iPhone verilerinizin bir yedeğini alın. Herhangi bir beta yazılımda olduğu gibi, hatalar ve aksaklıklar olabilir, bu nedenle iOS 16’ya geri dönmek istiyorsanız her şeyin kaydedilmesini isteyeceksiniz.


Kredi bilgileri: elma

2. Adım: Beta Yazılım Programına Kaydolun

Daha önce bir beta güncellemesi yüklemediyseniz, Apple’ın beta programına kaydolmanız gerekir. https://beta.apple.com/ adresine giderek ve Apple Kimliğinizle oturum açarak iPhone’unuzu kaydedin. Bu, bir Apple yayın öncesi programına katılmanın hüküm ve koşullarını kabul etmeyi içerir. Kaydolduktan sonra, iPhone’unuzda herkese açık beta sürümünün kullanıma sunulduğuna dair bir bildirim alacaksınız. Zaten kayıtlıysanız, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Yazılım Güncellemesini Açın

Ayarlar > Genel’i açın ve Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Bu sayfada, Beta Güncellemeleri için bir düğme görmelisiniz. Bu seçeneğe dokunun ve iOS 17 Public Beta’yı seçin.

iOS 17 genel beta, bir iPhone'daki beta güncellemeleri sayfasında kontrol edin


Kredi bilgileri: elma

4. Adım: iOS 17 genel beta sürümünü indirip yükleyin

Ardından, indirilip kurulabilecek güncellemeyi bulacağınız Yazılım Güncelleme sayfasına geri dönün.

iOS 17 genel beta sürümü, yazılım güncellemelerinde indirilebilir ve kurulabilir


Kredi bilgileri: elma

5. Adım: Geri bildirim nasıl verilir?

iOS 17 genel beta sürümüne kaydolarak, karşılaştığınız tüm sorunlar hakkında geri bildirimde bulunma hakkınız olur. Beta sürümünü yüklediğinizde, Ana ekranınızın ikinci sayfasında görünecek olan Apple’ın Geri Bildirim Yardımcısı uygulamasını başlatabilir ve buradan geri bildirim gönderebilirsiniz.

iOS 17 genel beta sürümü için geri bildirim uygulaması


Kredi bilgileri: elma

Teknory