‘Harry Potter’ Hayranları, Kitap Hayranlarının Kaçırdığı En İyi Film Anlarını Paylaşıyor

Warner Bros aracılığıyla fotoğraf etkisi böyle Harry Potter JK Rowling’in tekrarlanan transfobik sözlerinden sonra bile, bazı hayranlar dünyayı çocukluk anılarıyla ilişkilendirmekten kendilerini alamıyorlar. İlgi çekici olay örgüsünün yanı sıra, serinin başarısı, yaklaşan yeniden başlatma için kimse o kadar heyecanlı olmasa da, kitaptan ekrana başarılı uyarlamalardan geliyor. Buna rağmen, diğer birçok ekran uyarlamasından farklı olarak, olay […]

‘Harry Potter’ Hayranları, Kitap Hayranlarının Kaçırdığı En İyi Film Anlarını Paylaşıyor

Warner Bros aracılığıyla fotoğraf

etkisi böyle Harry Potter JK Rowling’in tekrarlanan transfobik sözlerinden sonra bile, bazı hayranlar dünyayı çocukluk anılarıyla ilişkilendirmekten kendilerini alamıyorlar. İlgi çekici olay örgüsünün yanı sıra, serinin başarısı, yaklaşan yeniden başlatma için kimse o kadar heyecanlı olmasa da, kitaptan ekrana başarılı uyarlamalardan geliyor.

Buna rağmen, diğer birçok ekran uyarlamasından farklı olarak, olay örgüsü ve karakter açısından belirli boşluklar var ve okuyucular bunları hemen işaret ediyor. Bir grup reddit kullanıcılar, filmlerde tam olarak temsil edilmediğini düşündükleri kitaplardan ayrıntılara dikkat çekmek için bir araya geldi.

Aslında, şikayet etmek yerine, onları genel franchise’ın en iyi anlarından bazıları olarak kabul ettiler. Kullanıcılardan biri, u/BayanNespittRon ve Harry’nin Noel Balosu öncesinde Snape ile etkileşiminden ve Lavender’ın tasvirinden bahsetti.

“Benim için, ikizlerin baloya gitmekten bahsettikleri ve Harry ile Ron’un Snape’i sinirlendirmeye devam ettiği sahnenin tamamı. Kitaptaki Snape, puanları düşürmeye ve onlara hakaret etmeye devam ederdi, ama film Snape’in puanları tokatlamasını sevdim.

Sonra Lavender’ı oynayan kızı sevdim. Biraz fazla aptaldı ve biraz aşırıydı, özellikle de kalbi penceredeyken, ama onu benden farklı yorumlasa bile ondan gerçekten hoşlandım.

çeşitli diğer Harry Potter hayranlar yorumları takip etti ve filmlerin kitaplarda eksik olan en iyi anları olarak gördükleri hakkında bir fikir izi bıraktı. Bir kullanıcı Slughorn yemek sahnesinden bahsederken diğerleri beğendi Bizim MrA Ginny’nin ten rengi hakkında Ron ve Harry arasındaki tuhaf konuşmadan bahsetti,

“HBP’den, Harry’nin Ron’a erkeklerin Ginny’nin güzel bir cildi olduğu için onunla çıkmak isteyebileceklerini söylediği ve Ron’un Hermione’nin güzel bir cildi olduğunu söylediği… ten kadarıyla.

Ayrıca Hermione’nin Harry’ye Romilda Vane’in onunla sadece onun seçilmiş kişi olduğunu düşündüğü için çıkmak istediğini söylediği ve Harry’nin “ama seçilmiş kişi benim” dediği ve Hermione’nin onu tokatladığı HBP’den.

Fikirler tufanı, zamansız şöhretini kanıtlıyor Harry PotterRowling’in itibarından çok daha uzun süre dayanacak şekilde ayarlanmış.

Teknory