Instagram’da Birinden Gelen Belirli Bir Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Tüm büyük mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların belirli bir göndericiden gelen belirli mesajlara doğrudan yanıt vermesine olanak tanır. Bu, son gönderilen değil, daha eski bir iletiye yanıt verirken kafa karışıklığını önlemenize yardımcı olabileceği için yararlıdır. Bu işlevsellik, grup sohbetlerinde önemli ölçüde yardımcı olabilir. Instagram böyle bir özelliği kullanıma sunmak için biraz geç kaldı. Bu makale, doğrudan mesajlaşma […]

Instagram’da Birinden Gelen Belirli Bir Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Tüm büyük mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların belirli bir göndericiden gelen belirli mesajlara doğrudan yanıt vermesine olanak tanır. Bu, son gönderilen değil, daha eski bir iletiye yanıt verirken kafa karışıklığını önlemenize yardımcı olabileceği için yararlıdır. Bu işlevsellik, grup sohbetlerinde önemli ölçüde yardımcı olabilir. Instagram böyle bir özelliği kullanıma sunmak için biraz geç kaldı.

Bu makale, doğrudan mesajlaşma özelliğinin nasıl kullanılacağını ve iPhone, Android veya PC kullanarak Instagram’daki herhangi bir göndericiden gelen zamana özel mesajları nasıl yanıtlayacağınızı açıklamaktadır. Ayrıca, yeni özelliği neden kullanamadığınızı da göreceksiniz.

Bir iPhone Kullanarak Instagram’da Belirli Bir Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Bir iPhone kullanırken birinden gönderilen listedeki belirli bir Instagram mesajına yanıt vermek için aşağıdakileri yapın:

 1. Beslemeden, haberci simge Ekranınızın sağ üst köşesinde
 2. Mesajlarınızdan özel veya grup görüşmesini seçin.
 3. Belirli bir mesajı bulduğunuzda sağa kaydırın, cevap vermek simge, ardından mesajınızı yazın. Ayrıca gönderenin mesajını basılı tutup alt kısma cevabınızı yazabilirsiniz.
 4. Artık gönderenin mesajını metin giriş kutusunun yukarısına iliştirilmiş olarak göreceksiniz. Cevabınızı yazın ve üzerine dokunun Göndermek.

Yanıtlamak için bir mesaj seçtiğinizde, konuşmada hangi mesajdan bahsettiğinizi anlamak için tırnak işaretleri içinde görüntülenir. Aksi takdirde, önce alttaki cevapla’ya basmak mesajınızı kendi kendine gönderir.

Bir Android Cihaz Kullanarak Instagram’da Belirli Bir Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Android’de belirli bir Instagram mesajını yanıtlamak iPhone’a benzer. İki seçeneğiniz var. İşte nasıl yapılacağı.

 1. Instagram akışınızı açın ve simgesine dokunun. haberci Ekranın sağ üst köşesindeki simge.
 2. Belirli mesajı içeren sohbeti bulun.
 3. Sağda eğri ok görünene kadar mesaja dokunup sola doğru kaydırın. Mesajı en sağ taraftan yakalamaya çalışın, aksi takdirde mesaj sürelerini gösteren bir kayar pencere alırsınız.
 4. Zamana özel mesaj artık bu örnekte “Tamam” olan mesaj kutusunun üzerinde görünür.
 5. Belirli bir mesaja yanıtınızı yazın ve ardından simgesine dokunun. Göndermek. Yanıtladığınız mesaj, yenisini gönderdiğinizde eklenir.

Bilgisayar Kullanarak Instagram’da Belirli Bir Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Instagram’da bir kişinin belirli bir mesajına yanıt verme, masaüstü sürümünde de mevcuttur. İşte bir bilgisayar kullanarak Instagram’daki mesajlara nasıl yanıt verileceği.

 1. Açık instagram bilgisayarınızdaki bir tarayıcıda.
 2. Tıkla haberci simge Ekranın üst kısmında
 3. Sohbeti açın ve yeni yanıtınız için mesajı bulun.
 4. Tıkla yatay noktalar simgesi mesajın yanında.
 5. Önerilen seçeneklerden seçin Cevap vermek.
 6. Cevabınızı yazın ve gönderin. Yanıtladığınız mesaj, mesajınıza eklenecektir.

Artık Instagram’da belirli bir göndericiden gelen zamana özel mesajlara nasıl yanıt vereceğinizi bildiğinize göre, arkadaşlarınızla iletişiminiz daha anlaşılır hale gelmelidir. Otomatik güncellemeleri etkinleştirerek Instagram hesabınızı güncel tuttuğunuzdan emin olun. Özellik bölgenizde kullanılamıyorsa, kontrol etmeye devam edin.

Instagram Doğrudan Mesajlaşma SSS

Instagram’da Herhangi Bir Mesaja Cevap Verebilir miyim?

Evet, özellik hem bireysel hem de grup görüşmelerinde çalışır. Doğrudan mesaj yanıtları, yanıtınızın hangi mesajı içerdiğini doğrudan belirterek karışıklığı önleyebileceğiniz için, ikincisi ile faydalıdır.

Alıcı yanıtıma yanıt verirse, önce yanıtımı mı gösterir?

Alıcı, mesajınıza yukarıdaki aynı taktikleri kullanarak yanıt verirse, önceki yanıtınızı içerecektir. Aksi takdirde Instagram mesajı kendisi gönderir.

Teknory