Matt Reeves, Godzilla Aşkının “Cloverfield”a Nasıl İlham Verdiğini Açıkladı

sayesinde itibarı biraz sallanıyor olabilir. Cloverfield Paradoksuancak orijinal yonca tarlası film, 21. yüzyılın en ikonik canavar filmlerinden biri olmaya devam ediyor. Hem afişte hem de filmde Özgürlük Heykeli’nin uğursuz yıkımından, ilginç bulunan görüntülerin çekim rotasına ve canavarın kabus gibi tasarımına, yönetmen Matt Reeves’in elinde altın vardı ve onu platine çevirdi. Dev canavar filmlerinin tartışmasız büyük […]

Matt Reeves, Godzilla Aşkının “Cloverfield”a Nasıl İlham Verdiğini Açıkladı

sayesinde itibarı biraz sallanıyor olabilir. Cloverfield Paradoksuancak orijinal yonca tarlası film, 21. yüzyılın en ikonik canavar filmlerinden biri olmaya devam ediyor.

Hem afişte hem de filmde Özgürlük Heykeli’nin uğursuz yıkımından, ilginç bulunan görüntülerin çekim rotasına ve canavarın kabus gibi tasarımına, yönetmen Matt Reeves’in elinde altın vardı ve onu platine çevirdi.

Dev canavar filmlerinin tartışmasız büyük babası Godzilla’yı düşünmeden yaratık özelliklerinden bahsetmek neredeyse imkansız. yonca tarlası Istisna değil. Aslında, Reeves’in efsanevi kaiju’ya olan sevgisi onun doğum yapmasına izin verdi. yonca tarlası evren onun yaptığı gibi.

ile yapılan bir röportajda FilmWebReeves, ilginç bir şekilde, radyoaktif tehditle çok az ilgisi olan ve Godzilla’nın yıkım yolundan kaçanların sahneleriyle ilgili olan bu tür ilhamların nüanslarını bozdu.

“Filmin başlangıcı, Godzilla’yı el kamerası olan birinin yerden bakış açısıyla çekmekti… Çünkü Godzilla filmlerde, her zaman koşuşturan benzer kalabalıkların o büyük, geniş çekimleri vardır. Ve fikir şuydu, Oh, ya filmi orada, sokakta o karakterlerden biriyle o bakış açısından izleseydiniz ve bugün ya da bizim yaptığımız zaman, o kamera, o kişinin şöyle küçük bir kamerası olabilirdi. bugün telefonunuzda sahip olacağınız bir el kamerası var mı?

Gerçekten de, Godzilla’dan ilham alan bir canavar filminin, aslında Canavarlar Kralı’nın kendisinden böyle bir ilham alacağı düşünülebilir. Godzilla’nın hantal, tıknaz, dikenli vücudunu, Godzilla’nınkiyle karşılaştırdıktan sonra, yonca tarlası canavarın sırık gibi, yarasa benzeri görünümü, belki de en büyük ortak paydalarının, yani kaçan yayaların, Reeves’i en çok harekete geçiren şey olması şaşırtıcı değil.

Teknory