Messenger’da Eski Mesajları Görüntüleme

Messenger’ın 1 milyar kullanıcısı var. Bu sohbet uygulamasında bu kadar çok insan varken, arkadaşlarınızdan gelen mesajlar kolayca birikebilir. Bu ölçüde, ihtiyacınız olan belirli mesajı bulmak zor olabilir. Neyse ki, konuşmalarınızdan unutulmuş bir mesajı bulmanın yolları var. Bu makalede eski mesajları, gizli veya gizli konuşmaları ve hatta silinmiş mesajları nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz. Mobil Uygulama ile Messenger’da […]

Messenger’da Eski Mesajları Görüntüleme

Messenger’ın 1 milyar kullanıcısı var. Bu sohbet uygulamasında bu kadar çok insan varken, arkadaşlarınızdan gelen mesajlar kolayca birikebilir. Bu ölçüde, ihtiyacınız olan belirli mesajı bulmak zor olabilir. Neyse ki, konuşmalarınızdan unutulmuş bir mesajı bulmanın yolları var.

Bu makalede eski mesajları, gizli veya gizli konuşmaları ve hatta silinmiş mesajları nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz.

Mobil Uygulama ile Messenger’da Eski Mesajları Görme

Birçok kullanıcı iletişim için Facebook uygulaması yerine Facebook Messenger’ı tercih ediyor. Messenger aracılığıyla mesajlarınızı defalarca gönderebilir, alabilir ve okuyabilirsiniz. Ancak biriktiklerinde eski mesajları bulmak daha zordur.

Tekrar görmek istediğiniz eski mesajları aramanın yollarından biri de uygulamanın kendisidir.

 1. Cihazınızda Facebook Messenger uygulamasını açın.
 2. “Sohbetler” penceresinde, arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmaların bir listesi görünecektir.
 3. Eski mesajları bulmak için konuşmaya tıklayın. Aradığınızı bulana kadar yukarı kaydırın.

Bu, eski mesajları aramanın en basit yollarından biridir, ancak zaman alıcıdır, özellikle de belirli bir arkadaşınızla uzun sohbetleriniz olduysa. Messenger aracılığıyla eski mesajları aramanın başka bir yolu daha var: anahtar kelimeyi veya bir arama seçeneğini kullanmak.

Messenger’da Arama Seçeneğini Kullanın

 1. Telefon cihazınızda Messenger uygulamasını açın.
 2. Profil resminizin ve “Sohbetler”in altında bir arama seçeneği bulacaksınız.
 3. Arama çubuğuna aramak istediğiniz terimi girin.
 4. Ardından, o terimi içeren tüm konuşmaları göreceksiniz.

Ancak eski mesajın hangi görüşmede yer aldığını zaten biliyorsanız, aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. Messenger Uygulamasını açın.
 2. “Sohbetler” penceresinde, söz konusu kişiyle olan görüşmeyi bulun.
 3. Sohbeti açın ve ekranınızın sağ üst köşesindeki bilgi simgesine tıklayın.
 4. “Görüşmede ara” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın.
 5. Üzerine tıklayın, bir arama terimi girin ve aramaya başlayın.

Facebook ile Messenger’da Eski Mesajları Görme

Facebook veya Messenger’da seçenek aramaya gelince, bazıları Facebook’u tercih ediyor. Bunun nedeni, Facebook web sitesindeki ayarlar ve seçenekler arasında gezinmenin çok daha kolay olmasıdır. Facebook’u kullanarak eski mesajları nasıl bulabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Anahtar Kelimelerle Ara

 1. “Mesajlar” üzerine tıklayın ve “Tümünü Messenger’da Gör” seçeneğini bulun.
 2. Konuşma listesi açıldığında ihtiyacınız olan konuşmayı seçin.
 3. Büyüteçle simgeye tıklayın, arama çubuğu görünecektir.
 4. Arama çubuğuna bir anahtar kelime girin.

Bazen kullanıcılar, önemli mesajları hatırlatmak için bir grup sohbetinde veya biriyle özel bir sohbette önemli mesajları sabitlemeyi sever. Sabitlenmiş mesajları bulmak için, Facebook web sitesinde arkadaşınızla sohbeti açmanız yeterlidir. Ekranın sağ tarafında “Sohbet Bilgisi” seçeneği vardır. Üzerine tıklarsanız, “Sabitlenmiş mesajları görüntüle” seçeneği açılır. Orada, görüşmedeki en önemli mesajları görebilirsiniz.

Messenger ve Facebook’ta Gizli Konuşmalar Nasıl Bulunur?

Facebook, istenmeyen mesajları veya istenmeyen postaları filtrelemek için harika bir özelliğe sahiptir. Spam mesajlar için bildirim almanız gerekmediğinden, bazı kişiler için bu özellik son derece kullanışlıdır. Ancak bazen önemli mesajlar spam ile karışabilir ve gizli konuşma kutusuna gidebilir.

Messenger Uygulamasında gizli konuşmaları veya mesajları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. “Sohbetler” ekranında, sağ alt köşedeki “Kişiler” simgesine tıklayın.
 2. Bir sonraki pencerede, “Mesaj İsteği” seçeneğine tıklayın.
 3. Orada, bu isteği kabul etmeyi veya silmeyi seçebilirsiniz.
 4. “Filtrelenmiş istekleri gör” altında daha fazla gizli görüşme bulabilirsiniz.

Gizli sohbetleri Facebook web sitesinde de bulabilirsiniz.

 1. Ekranın sağ üst köşesindeki Messenger simgesine dokunun.
 2. “Mesaj İsteği” bölümünde, arkadaş listenizde olmayan kişilerden gelen mesajları arayın.
 3. İsteği kabul ettiğinizde, o kişiden gelen mesajlar gelen kutunuza aktarılır.
 4. Aynı sayfada, “Filtrelenmiş istekleri gör” seçeneğini bulacaksınız. Daha gizli konuşmalar açılabilir.
 5. İçeriğe ve gönderen kişilere bağlı olarak mesajı kabul edin veya silin.

Silinen Mesajlar Nasıl Bulunur?

Herhangi bir nedenle, bir kullanıcı bir sohbetteki bir mesajı silmiştir. Zaman zaman herkes önemli bir şeyi yanlışlıkla siler. Messenger’da silinen mesajları görmenin bir yolu var. En iyi seçenek, eski e-posta bildirimlerini kontrol etmektir.

Silinen mesajı aramaktan sıkıldıysanız, Gmail veya e-posta uygulamanıza bakmayı deneyin. E-posta bildirimleri Messenger için açılabilir ve tüm konuşmalarınız e-posta hesabınızda saklanır ve yedeklenir.

Facebook Messenger’da Mesajlarınızı Yönetin

Messenger’da aldığınız mesajlarla yapabileceğiniz pek çok şey var. Bunları arşivleyebilir, silebilir, kaldırabilir ve göndermeyi iptal edebilirsiniz.

Silinen mesajlar

Messenger uygulamasındaki sohbetteki bir mesajı silmek, yalnızca o mesajı sohbet geçmişinizden kaldırır. Diğer katılımcı yine de onu görebilir. Sohbet geçmişinizi daha düzenli hale getirmek istiyorsanız, bu iyi bir eylemdir. Ve bu eylemi gerçekleştirmek çok kolaydır.

Arşivlenmiş Mesajlar

Messenger’da bir görüşmeyi arşivlemeyi seçmenin geri dönüşü olmayan sonuçları olmaz. Arşivlenen görüşmeyi her zaman alabilir ve normal gelen kutunuza geri koyabilirsiniz. Ancak gelen kutunuzun kalabalık olduğunu düşünüyorsanız, bir konuşmayı arşivlemek iyi bir yoldur. Bir görüşmeyi arşivlediğinizde, onu silinmeden gelen kutunuzdan kaldırır. Buna her zaman “Arşivlenmiş klasör”den erişebilir ve mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Diğer uçtaki kişiyle sık sık sohbet etmeyeceğinizi bildiğiniz durumlarda, sohbeti arşivlemek sohbet geçmişinizi düzenlemek için iyi bir yöntemdir.

Kaldırılan Mesajlar

Bir görüşmedeki bir mesajın kaldırılması, gönderildikten sonraki 10 dakika içinde gerçekleşirse, o mesajın herkesten silinmesine neden olur. Kaldırılan mesajlar, konuşmadaki hiç kimse tarafından kullanılamayacak, ancak belirli bir mesajın kaldırıldığına dair bir bildirim alacaklar. Bir mesajı kaldırmak için tek yapmanız gereken mesajı basılı tutup “Göndermeyi İptal Et”e ve ardından “Göndermeyi herkes için iptal et” seçeneğine dokunmak. Diğer kullanıcılardan gelen mesajları da kaldırabilirsiniz. Kaldırılan mesaj sizin için silinecek, ancak diğer katılımcılar mesajı görmeye devam edecek.

Bir hata yaptıysanız ve göndermemeniz gereken bir şey gönderdiyseniz, o mesajı kaldırmanın yolu budur. Konuşmadaki katılımcılar bilgilendirilse de, bu özel sorunu çözmenin iyi bir yolu.

Konuşmalarınızı Organize Edin

Messenger uygulamasının kullanımı yanıltıcı olabilir ve sohbet geçmişinizde birikmiş konuşmalar yalnızca sorunu artırır. Başka bir zahmetli şey, sadece eski bir mesajı bulmak için biriyle tüm konuşma boyunca kaydırma yapmaktır. En iyi çözüm muhtemelen Messenger konuşmasının tamamını indirmektir. Bu şekilde, kişisel bilgisayarınızda önemli mesajların hepsine tek bir dosyada sahip olacaksınız.

Messenger veya Facebook’ta sık sık eski mesajları mı arıyorsunuz? Sohbet geçmişinizi düzenlemek için konuşmaları siliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow