Meta, Quest Pro’dan vazgeçiyor ve devam oyununun geliştirilmesini durduruyor

TL;DR Meta, Quest Pro’dan vazgeçiyor. Meta, malzemeler tükenene kadar Quest Pro birimleri yapmaya devam edecek. Meta ayrıca Quest Pro 2’nin gelişimini de durduruyor. Meta, Quest Pro VR kulaklığını geçen yılın Ekim ayı başlarındaki Meta Connect konferansında tanıttı ve cihazı haftalar sonra 25 Ekim’de piyasaya sürdü. O zamandan bu yana dokuz ay geçti ve görünüşe göre […]

Meta, Quest Pro’dan vazgeçiyor ve devam oyununun geliştirilmesini durduruyor

TL;DR

  • Meta, Quest Pro’dan vazgeçiyor.
  • Meta, malzemeler tükenene kadar Quest Pro birimleri yapmaya devam edecek.
  • Meta ayrıca Quest Pro 2’nin gelişimini de durduruyor.

Meta, Quest Pro VR kulaklığını geçen yılın Ekim ayı başlarındaki Meta Connect konferansında tanıttı ve cihazı haftalar sonra 25 Ekim’de piyasaya sürdü. O zamandan bu yana dokuz ay geçti ve görünüşe göre Meta beyaz bayrak sallıyor.

Buna göre Bilgi, Meta, premium VR başlığından vazgeçiyor. Rapor, Meta’nın tedarikçilerine yılın başında Quest Pro için herhangi bir yeni bileşene ihtiyaç duymayacağını söylediğini iddia ediyor. Ek olarak, Meta’nın Quest Pro üreticisi Goertek, yalnızca erzak mevcut olduğu sürece birimler üreteceğini söyledi.

Ve Meta’nın iptal ettiği sadece Quest Pro değil. Bu yılın başlarında şirket, Quest 3’e ek olarak iki kulaklık üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu kulaklıklardan birinin Quest 3’ün daha uygun fiyatlı bir versiyonu olması beklenirken, diğerinin kod adı La Jolla olan daha gelişmiş bir cihaz olması bekleniyor. La Jolla’nın Quest Pro’nun devamı niteliğinde olduğuna inanılıyor, ancak Meta’nın ikinci nesil donanım geliştirmeyi durdurduğu bildiriliyor.

Quest Pro, 1.499 $’lık bir fiyat noktasında piyasaya sürüldü ve bu, birçok kişinin yüksek maliyetten geri adım atmasına neden oldu. Ağırlığı, rahatsız edici uyumu ve kötü yazılımı nedeniyle kötü eleştiriler alan Meta, çabalarını daha uygun fiyatlı VR cihazlarına yeniden odaklamak istiyor gibi görünüyor.

Quest 3’ün, Quest 2’ye göre daha ince lensler, daha yüksek çözünürlük, çok daha güçlü bir işlemci, karma gerçeklik yetenekleri ve daha fazlasını içerebilecek bazı büyük iyileştirmelere sahip olması bekleniyor. Quest 3’ün henüz bir lansman tarihi yok, ancak 2023 sonbaharında bir lansman penceresi var.

Meta, Quest Pro’dan vazgeçiyor ve devam oyununun geliştirilmesini durduruyor

Teknory