Minecraft artık Chromebook’larda yerel olarak kullanılabilir

Curtis Joe / Android Kurumu TL;DR Chromebook’larda Minecraft burada yerel bir biçimdedir. Oyunun Chrome OS sürümünü Google Play Store üzerinden edinebilirsiniz. Oyunun Android sürümüne zaten sahipseniz, Chrome OS sürümünde indirim alabilirsiniz. Bugüne kadar Minecraft’ı Chrome OS çalıştıran bir makinede oynamak eziyetti. Oyunun Eğitim Sürümünü yerel olarak çalıştırabilirsiniz, ancak gerçek anlaşmayı istiyorsanız, oyunu yerel olmayan bir […]

Minecraft artık Chromebook’larda yerel olarak kullanılabilir

Curtis Joe / Android Kurumu

TL;DR

  • Chromebook’larda Minecraft burada yerel bir biçimdedir.
  • Oyunun Chrome OS sürümünü Google Play Store üzerinden edinebilirsiniz.
  • Oyunun Android sürümüne zaten sahipseniz, Chrome OS sürümünde indirim alabilirsiniz.

Bugüne kadar Minecraft’ı Chrome OS çalıştıran bir makinede oynamak eziyetti. Oyunun Eğitim Sürümünü yerel olarak çalıştırabilirsiniz, ancak gerçek anlaşmayı istiyorsanız, oyunu yerel olmayan bir durumda çalışmaya zorlamak için üçüncü taraf yazılım kullanmanız gerekir.

Bugün, artık o çemberlerden atlamanıza gerek yok. Chromebook’lar için Minecraft artık resmi olarak Google Play Store üzerinden kullanılabilir. Bu oyunun Bedrock Sürümü. Bu, Minecraft Marketplace’i ve Realms’te oynama yeteneğini desteklediği anlamına gelir. Aynı zamanda çapraz oyunu da içerir, böylece Android, Xbox, PlayStation, Nintendo veya PC’de olsalar bile arkadaşlarınızın oyunlarına katılabilirsiniz.

Chromebook’lar için Minecraft ayrıca yepyeni Trails & Tales güncellemesini içerir. Bu güncelleme yeni öğeler, yeni bloklar ve yeni çeteler getiriyor.

Android için Minecraft’a zaten sahipseniz, yeni Chrome OS sürümünde indirim alabilirsiniz. Her ikisine de erişmek için aynı Google hesabını kullandığınızdan emin olun. Öte yandan, Android sürümüne zaten sahip değilseniz, Chrome OS sürümünü satın alarak ücretsiz olarak edinirsiniz. Ne yazık ki, Android sürümünü satın alırsanız Chrome OS sürümünü ücretsiz olarak edinemezsiniz.

Orada Chromebook’lar için önerilen özelliklerin tam listesi makinenizde çalışıp çalışmayacağını merak ediyorsanız kullanılabilir. Ancak Google, son üç yıl içinde başlatılan hemen hemen her Chromebook’ta gayet iyi çalışması gerektiğini söylüyor. Açıkçası, üst düzey makineler size bütçe modellerinden daha iyi performans verecektir.

Minecraft artık Chromebook’larda yerel olarak kullanılabilir

Teknory