iPhone’dan Android’e Geçmemeniz İçin 5 Büyük Neden

iPhone’lar, doğrudan ana ekrandan uygulamalara kolay erişim sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Buna karşılık Android telefonlar, geleneksel olarak, telefonda yüklü tüm uygulamaları bulabileceğiniz bir uygulama çekmecesiyle gelirken, ana ekrana birkaç uygulama simgesi (veya kısayol) yerleştirilebilir. Yıllar geçtikçe, Android üreticileri, iPhone kullanıcılarının geçiş yapmasını kolaylaştırmak için yeni yüklenen uygulamaları ana ekrana otomatik olarak ekleme veya […]

iPhone’dan Android’e Geçmemeniz İçin 5 Büyük Neden

iPhone’lar, doğrudan ana ekrandan uygulamalara kolay erişim sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Buna karşılık Android telefonlar, geleneksel olarak, telefonda yüklü tüm uygulamaları bulabileceğiniz bir uygulama çekmecesiyle gelirken, ana ekrana birkaç uygulama simgesi (veya kısayol) yerleştirilebilir.

Yıllar geçtikçe, Android üreticileri, iPhone kullanıcılarının geçiş yapmasını kolaylaştırmak için yeni yüklenen uygulamaları ana ekrana otomatik olarak ekleme veya (geçici olarak) uygulama çekmecesini kaldırma seçeneğini ekledi. Eşzamanlı olarak Apple, uygulama simgelerini kategorilerine göre otomatik olarak düzenlenen klasörler halinde düzenlemek ve ana ekranda yer açmak için bir Uygulama Kitaplığı ekledi. Görsel tercihler sübjektif olsa da iOS, arayüzü otomatik olarak temizlemek için daha fazlasını yaparken, Android kullanıcının emrinde kalır veya benzersiz bir başlatıcı kullanır. sıralama özellikleri.

Ek olarak, kullanıcı deneyimi her iPhone’da aynı kalırken, bir Android üreticisinden diğerine önemli ölçüde değişir. Android üreticileri, Google’ın açık kaynak çözümünün yanı sıra “dış görünümler” adı verilen özelleştirilmiş arayüzler kullanıyor ve bu da farklı markaların telefonları arasında önemli görsel ve işlevsel farklılıklara yol açıyor.

Ayrıca, bir iPhone’dan Android akıllı telefona geçtiğinizde fark edebileceğiniz ilk şey, daha fazla sayıda düğme ve aşırı kapsamlı menüler veya Ayarlar olabilir. Deneyimli Android kullanıcıları bunu telefonlarının arayüzünü özelleştirmek için bir araç olarak görse de, yeni kullanıcılar için bunaltıcı ve gereksiz görünebilir.

Teknory