Minecraft’ta Kurbağalar Nasıl Yetiştirilir?

Çok sayıda savaş ve madencilikten sonra oyuncular yavaşlamak için daha barışçıl bir aktivite arayabilirler. Minecraft’ta bir su kaynağı bulmak zor değil, yani yakınlarda kurbağalar var. Zaman geçirmenin yollarından biri de bu sevimli canlıları yetiştirmektir. Kurbağa yetiştirmek kulağa basit gelebilir, ancak herkes bu aktivitenin tüm ayrıntılarını bilmiyor. Kurbağa aramadan önce biraz hazırlığa ihtiyacınız olacak. Tüm bilgiler […]

Minecraft’ta Kurbağalar Nasıl Yetiştirilir?

Çok sayıda savaş ve madencilikten sonra oyuncular yavaşlamak için daha barışçıl bir aktivite arayabilirler. Minecraft’ta bir su kaynağı bulmak zor değil, yani yakınlarda kurbağalar var. Zaman geçirmenin yollarından biri de bu sevimli canlıları yetiştirmektir.

Kurbağa yetiştirmek kulağa basit gelebilir, ancak herkes bu aktivitenin tüm ayrıntılarını bilmiyor. Kurbağa aramadan önce biraz hazırlığa ihtiyacınız olacak. Tüm bilgiler için okumaya devam edin.

Kurbağa Çeşitleri

Üç tür kurbağa bulabilirsiniz, ancak hepsi benzer davranışlar sergiler ve yalnızca kökenleri farklıdır. Bunlar:

İsimlerinden de anlaşılacağı gibi, bu kurbağalar türlerine uyan biyomlardan gelir. Örneğin, Badlands’de bir kurbağa yavrusunun büyümesine izin vermek, bir Sıcak Kurbağa ile sonuçlanacaktır. Donmuş Nehirde büyüyen kurbağalar Soğuk Kurbağa olacak.

Tipik olarak, kurbağalar yalnızca Bataklık ve Mangrove Bataklığı biyomlarında ortaya çıkar, bu nedenle her iki ortama da seyahat etmeniz ve bazı kurbağaları yakalamanız gerekir. Bataklık kurbağaları Ilıman, Mangrov Bataklığı’ndakiler ise Sıcak olarak kabul edilir.

Minecraft’ta Kurbağalar Nasıl Yetiştirilir?

Oyuncuların kurbağaları çekmek için Slimeball’lara ihtiyacı vardır ve onları elde etmenin iki yolu vardır. İlk yöntem daha güvenilir olsa da, ya bazı Slime’ları öldürürsünüz ya da Pandalara hapşırtırsınız. Bir seferde iki kurbağa yetiştirmek için iki Slimeball yeterlidir.

Slimeball’ları elinizde tuttuğunuzda, altı blok içindeki tüm kurbağalar sizi takip edecek. İşte o zaman üremeye hazır olurlar. Kurbağa yetiştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Biraz Slimeball topla.
 2. Üst dünyanızda bazı kurbağalar arayın.
 3. İki kurbağayı her birine bir Slimeball besleyin, böylece Aşk Moduna girerler.
 4. Kurbağalardan birinin hamile kalmasını bekleyin.
 5. Kurbağa daha sonra bir su bloğu arayacak ve Frogspawn’ı bırakacaktır.
 6. Frogspawn’ın kurbağa yavrularına dönüşmesini bekleyin.
 7. Bekleyin veya iribaşları daha hızlı büyütmek için daha fazla Slimeball ile besleyin.

Frogspawn’ın yumurtadan çıkması iki ila 20 dakika sürebilir, ancak bu her zaman olacaktır. Oyun, benzersiz bir şekilde iribaşları büyüyene kadar kurbağalardan tamamen ayrı bir kalabalık olarak ele alıyor.

Minecraft Pocket Edition’da Kurbağalar Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft: Pocket Edition’da kurbağa yetiştirme gereksinimleri diğer platformlarla aynıdır. Tek önemli fark, Pocket Edition’ın Bedrock’a dayalı olduğu için Java Edition’da olmayan bazı benzersiz biyomlara sahip olmasıdır. Pocket Edition’da kurbağa yetiştirmek için yapmanız gerekenler:

 1. Slimes veya Pandas’tan biraz Slimeballs alın.
 2. Oyunda en az iki kurbağa bulun.
 3. Slimeball’ları donatın ve kurbağalara dokunun.
 4. Kurbağaların üremesini bekleyin, biri hamile kalacak.
 5. Kurbağanın Frogspawn’ı bırakmasına izin verin.
 6. Kurbağa yumurtasının iribaşlara dönüşmesine izin verin.
 7. İribaşların doğal olarak büyümesine izin verebilir veya onları daha fazla Slimeball ile besleyebilirsiniz.

Minecraft’ta Kurbağa Davranışı

Kurbağalarla ilk karşılaştığınızda ya suda ya da karadadırlar. Gerçek hayattaki benzerlerine benzer şekilde yerde rastgele zıplarlar. Ancak, sekiz blok yükseğe zıplayabilirler ve Minecraft’taki çoğu çeteden çok daha az düşme hasarı alabilirler.

Kurbağalar nilüfer yapraklarına ve büyük damla yapraklara atlamayı tercih eder, bu da onları doğal olarak su kütlelerinin yakınında bulacağınız anlamına gelir. Daha yüksek bir blok görürlerse, Bal Blokları hariç, üzerine atlamaya çalışırlar. Bunların üzerine atlayamazlar.

Suda, kurbağalar suyun yüzeyinde kalarak yüzer ve daha hızlı hareket eder. Oyuncular onları Slimeballs ile cezbetmedikçe genellikle aşağı doğru yüzmezler. Amfibiler olarak kurbağalar Minecraft’ta boğulamaz.

Kurbağalar evcilleştirilip cezbedildiklerinde bazı çetelere saldırır, onları ağızlarına çeker ve üremelerini engeller. Küçük Slime’lara karşı kullanışlıdırlar ve bu düşmanlara saldırdıktan sonra daha da fazla Slimeball düşürürler.

Kurbağaların çetelere saldırmak dışında işe yaradığı yer, Froglight’ı yaratmaktır. Bu madde ancak bir kurbağa küçük magma küplerini sindirmeye çalıştığında düşer. Tüm Froglight küpleri, sınıfı için mümkün olan en yüksek seviye olan 15 ışık seviyesi yayar.

Kurbağanın türü, Kurbağa Işığının rengini de etkiler. İşte ne aldığınızı gösteren bir liste:

 • Sıcak Kurbağalar, pembemsi parlayan Sedefli Kurbağa Işığı düşürür.
 • Ilımlı Kurbağalar, sarı renkte parlayan Ocher Froglight’ı düşürür.
 • Cold Frogs, yeşil renkte parlayan Verdant Froglight’ı düşürür.

Belirli renkler için çiftlik yapmak üzere iribaşları belirli biyomlara taşımak ve büyümelerine izin vermek için kovaları kullanabilirsiniz. Nerede bıraktığınıza bağlı olarak üç türden biri haline geldikleri için, istediğiniz Froglight renklerini elde etmeniz hiç de zor değil.

Taşınabilir Savaşçılar

Minecraft kurbağaları, daha küçük çetelerle savaşmak için fazlasıyla yeteneklidir, ancak aynı zamanda Froglight bloklarının tek kaynağıdır. Onları yetiştirmek, aralarından seçim yapabileceğiniz üç türünüz olduğu için heyecan verici bir iştir. Neyse ki, üremek için herhangi bir özel gereksinimleri yoktur.

En sevdiğin kurbağa türü hangisi? Kaç tane kurbağa besledin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory