Nasıl Bulunur, Değiştirilir veya Silinir

Parolalarınızı bir iPhone’dan almanın teknik olarak iki yolu vardır. İlk yol, sadece Siri’yi kullanmaktır. Siri’ye “şifrelerim nerede” veya “Siri, bana şifremi göster” diye sorarsanız [app name] şifre”, onları sizin için yukarı çekerdi. Ancak tanıtım amacıyla manuel yönteme bağlı kalalım. İkinci yöntem, parolalarınızı iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasında bulmaktır. Ayarlarınıza her zaman erişebileceğiniz için, şifrelerinizi bulmanın en güvenilir […]

Nasıl Bulunur, Değiştirilir veya Silinir

Parolalarınızı bir iPhone’dan almanın teknik olarak iki yolu vardır. İlk yol, sadece Siri’yi kullanmaktır. Siri’ye “şifrelerim nerede” veya “Siri, bana şifremi göster” diye sorarsanız [app name] şifre”, onları sizin için yukarı çekerdi. Ancak tanıtım amacıyla manuel yönteme bağlı kalalım.

İkinci yöntem, parolalarınızı iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasında bulmaktır. Ayarlarınıza her zaman erişebileceğiniz için, şifrelerinizi bulmanın en güvenilir yolu budur. İşte nasıl çalıştığı.

  1. iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

  2. Şifreler seçeneğini seçin. iOS sürüm 13.1 veya önceki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, Parolalar ve Hesaplar seçeneğini ve ardından Web Sitesi ve Uygulama parolalarını seçin.

  3. iPhone’unuzun kilit açma PIN’ini veya şifresini girmeniz istenecektir. FaceID veya TouchID’yi etkinleştirdiyseniz, burada kullanmanız gerekecektir.

  4. Şu anda iPhone’unuza kayıtlı tüm hesapların bir listesini alfabetik sırayla alacaksınız.

  5. Kayıtlı kullanıcı adınız ve şifreniz de dahil olmak üzere ayrıntılarını görmek için bir hesaba dokunun.

Parola listeniz ayrıca yerleşik bir güvenlik denetleyicisiyle birlikte gelir. Yakın zamanda veri ihlalleri veya olağandışı etkinlik bildiren herhangi bir web sitesi veya hizmet için saklanan bilgileriniz varsa, güvenlik denetleyicisi sizi bu şekilde uyarır ve ilgili parolaları değiştirmenizi tavsiye eder.

Teknory