Nintendo, en yeni yeni nesil konsolunun lansmanı için hazırlanıyor olabilir

Çeşitli kaynaklara göre Nintendo, bir sonraki konsolunu düşündüğünüzden daha erken piyasaya sürmek için hazırlanıyor olabilir. Nintendo Switch OLED’in 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, bir Nintendo Switch 2’yi ne zaman alacağımızı merak ediyoruz. Başlangıçta bir sonraki konsola kadar yaklaşık altı yıl olacağını teorileştirmiş olsak da, çıkış tarihini 2027 olarak belirledik, şu an raporlar aynı fikirde değil […]

Nintendo, en yeni yeni nesil konsolunun lansmanı için hazırlanıyor olabilir

Çeşitli kaynaklara göre Nintendo, bir sonraki konsolunu düşündüğünüzden daha erken piyasaya sürmek için hazırlanıyor olabilir.

Nintendo Switch OLED’in 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, bir Nintendo Switch 2’yi ne zaman alacağımızı merak ediyoruz. Başlangıçta bir sonraki konsola kadar yaklaşık altı yıl olacağını teorileştirmiş olsak da, çıkış tarihini 2027 olarak belirledik, şu an raporlar aynı fikirde değil gibi görünüyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre VGCNintendo’nun yeni nesil planları hakkında içeriden bilgisi olan birden fazla kişi, şirket 2024’ün ikinci yarısında yeni konsolu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. PS5 ve Xbox Series X|S.

Switch için 2024 çıkış tarihi, PlayStation ve Xbox’a kıyasla yeni donanım için “döngünün ortasında” bir lansman anlamına gelir. Nintendo için bir şekilde tarihsel bir trend olan bir şey.

Merakla beklenen konsol hakkında şu ana kadar pek bir şey bilinmiyor. Ancak kaynaklar, yaklaşmakta olan Switch’in kendisinden önceki Nintendo Switch’e çok benzer şekilde nasıl taşınabilir bir moda sahip olacağını açıklayabildi.

VGC ayrıca, en yeni konsolun yüksek kaliteli birinci sınıf OLED yerine bir LCD ekranla piyasaya sürülebileceğini bildirdi. Elde taşınır cihaz kalitesinde Nintendo OLED’e rakip olamasa da, bu düşüş fiyatların düşmesi anlamına gelebilir. LCD ekranın potansiyeline rağmen, önemli teknik geliştirmeler görmeyi umuyoruz. Yerleştirildiğinde 4K çıkışı olmayan Switch, yaşını göstermeye başlıyor.

Tokyo merkezli endüstri danışmanı Dr Serkan Toto, VGC’ye “Nintendo’nun mali durumuna bakıldığında, 2024’te yeni bir donanım parçasının zamanının geldiği açık görünüyor. Bu kayıpların önümüzdeki mali yılda tamamen artmasını önlemenin tek yolu yeni bir cihaz. ve 2024’ün ikinci yarısı bana gerçekçi bir çıkış penceresi gibi geliyor.”

Yeni nesil bir konsol pazarındaysanız, göz atın hangi konsol size uygun üzerine bir kol ve bir bacak harcamadan önce.

Teknory