Notion’da Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Yazılı içeriğinizi oluşturmaya başladığınızda, parçayı daha dikkat çekici hale getirmek veya genel markanızla eşleştirmek için yazı tipini değiştirmek isteyebilirsiniz. Notion’da yazı tipinizi nasıl değiştireceğinizi araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makalede, sizi Notion’ın çok çeşitli olmayan ancak etkili yazı tipi özelleştirme ayarlarına yönlendireceğiz. Yazı tipi türünü, boyutunu, rengini ve daha fazlasını nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz. Notion’da Yazı […]

Notion’da Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Yazılı içeriğinizi oluşturmaya başladığınızda, parçayı daha dikkat çekici hale getirmek veya genel markanızla eşleştirmek için yazı tipini değiştirmek isteyebilirsiniz. Notion’da yazı tipinizi nasıl değiştireceğinizi araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bu makalede, sizi Notion’ın çok çeşitli olmayan ancak etkili yazı tipi özelleştirme ayarlarına yönlendireceğiz. Yazı tipi türünü, boyutunu, rengini ve daha fazlasını nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz.

Notion’da Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Notion’da yazı tipleriyle oynamayı bekliyorsanız, umutlarınızı çok yüksek tutmayın. Yalnızca üç yerleşik yazı tipi vardır. Diğer kelime işlemci yazılımları yüzlerce yazı tipi sunduğundan, bu bazı kullanıcılar için bir dezavantaj olabilir. Notion geliştiricileri, yazı tipi teklifinden çok içerik yapısıyla ilgili diğer özelliklere kesinlikle daha fazla önem verdiler.

Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz üç yazı tipi türüne sahip olmak, “mükemmel” olanı aramak için daha az zaman harcayacağınız anlamına gelir. Mevcut seçenekler kesinlikle herhangi bir kişinin zevkini memnun edecektir. Notion yazı tiplerinin her birini şu şekilde açıklamaktadır:

 • Varsayılan: Varsayılan sans-serif işgücü
 • Serif: Yayınlamak için iyi
 • Mono: Çizim ve notlar için iyi

Notion’da yazı tipini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler:

 1. Yazı tipini değiştirmek istediğiniz sayfayı açın.
 2. Sağ üst köşedeki sayfa menüsüne tıklayın. Bu üç yatay nokta.
 3. Üç seçenek göreceksiniz: Varsayılan, SerifVe Mono. En sevdiğinizi seçin, yazı tipi otomatik olarak değişecektir.

Notion’da Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir

Birincil kelime işlemci uygulamanız olarak Word’e alışkınsanız, çeşitli yazı tipi özelleştirme ayarlarını kaçıracaksınız. Orada varsayılan ayarlarla istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.

Ne yazık ki, Notion’da varsayılan yazı tipini değiştiremezsiniz. Uygulamanın varsayılan yazı tipi Sans-Serif Workhorse’tur ve tek yapabileceğiniz sayfa menüsüne tıklayarak yazı tipini değiştirmektir (sağ üst köşede üç yatay nokta). İyi haber şu ki, Notion geliştiricileri, kullanıcıların uygulamanın varsayılan ayarlarını değiştirebilmesiyle ilgili birkaç şey üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Notion’da Yazı Tipi Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Oluştururken belirli bir satırın veya metin bölümünün boyutunu değiştirmek kullanışlı olabilir. Şimdilik, Notion size yalnızca metninizi daha küçük görünecek şekilde küçültme seçeneği sunar. Bir sayfaya daha fazla içerik sığdırmak istiyorsanız veya içeriğinizin daha küçük olmasını istiyorsanız bu yardımcı olabilir.

 1. Yazı tipi boyutunu değiştirmek istediğiniz sayfanın menüsünü açın. üzerine tıkladığınızda menü belirir. üç yatay nokta sayfanın sağ üst köşesinde
 2. Şimdi, açın Küçük metin geçiş düğmesi.
 3. Sayfanızdaki metin artık otomatik olarak küçülecektir.

Not: Metin boyutunu ve yazı tipini değiştirmek yalnızca veritabanı olmayan sayfalar için kullanılabilir.

Notion’da Yazı Tiplerini Büyütme

Ne yazık ki, Notion yazı tiplerinin büyütülmesine henüz izin vermiyor. olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Küçük metin geçiş etkinleştirildi. Öyleyse, metninizin varsayılan, daha büyük boyutuna geri dönmesi için onu devre dışı bırakmak istersiniz.

 1. Bunu yapmak için sayfa menüsüne gidin (üç yatay nokta sağ üst köşede) ve yanındaki geçiş düğmesinin olduğundan emin olun. Küçük metin kapalı. Mavi değil gri olmalı.

Notion’da Yazı Tipi Rengi Nasıl Değiştirilir?

Belki Notion’ın yazı tipi açısından sunabileceği çok şey yoktur, ancak farklı metin rengi aralıklarından oluşan geniş teklifiyle bunu kesinlikle telafi eder. Metni vurgulamak veya rengini değiştirmek isteyip istemediğinize göre, Notion size yardımcı olur.

Notion’da belirli bir satırın yazı tipi rengini değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Yazı tipi rengini değiştirmek istediğiniz metni seçin. Bu konuda tek bir kelime, bir cümle veya tüm bir sayfa seçebilirsiniz.
 2. Seçilen metnin hemen üzerinde bir metin düzenleyici menüsü görünecektir, üzerine tıklayın A menü seçeneği. İki bölümden oluşan bir açılır menü göreceksiniz: Renk Ve Arka plan.
 3. Yazı tipi rengini değiştirmek için, menüden istediğiniz rengi seçin. Renk bölüm.
 4. Metni vurgulamak istiyorsanız, metinden bir renk seçin. Arka plan bölüm.

Belirli bir seçeneğe tıkladığınızda, yazı tipiniz otomatik olarak seçilen renge dönüşecektir.

Belirli bir renkle yeni bir metin satırı yazmaya başlamak istiyorsanız, bunu yapmanın en basit yolu şudur:

 1. Bir eğik çizgi (/) ve ardından yazı tipinizin olmasını istediğiniz rengi ekleyerek yazmaya başlayın. Örneğin, mavi yazacaksanız şunu yazın: /blue.
 2. Vurmak Girmek klavyenizde. Yazı tipiniz artık renk değiştirmiştir.

Notion’da Yazı Tipi Stili Nasıl Değiştirilir?

Metninizi kalın, italik yapmak veya diğer temel kelime işlem tekniklerini uygulamak istiyorsanız, bunu Notion’da kolayca yapabilirsiniz. Notion’da yazı tipi stilinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz bazı temel kısayollar şunlardır:

 • Gözü pek: Kontrol + b Windows için veya Komut + b Mac için
 • İtalik: Kontrol + ben Windows için veya Komut + ben Mac için.
 • Altını çizmek: Kontrol + u Windows için veya Komut + u Mac için.
 • Üstü çizili: Kontrol + Üst Karakter + s Windows için veya Komut + Üst Karakter + s Mac için.
 • Satır içi kodu görüntüle: Kontrol + e Windows için veya Komut + e Mac için.
 • Yorum ekle: Kontrol + Üst Karakter + m Windows için veya Kontrol + Üst Karakter + m Mac için.
 • Bir sayfadan bahsedin: @[page name]

Ek SSS

Mobilden Font Büyüklüğünü Değiştirebilir miyim?

Ne yazık ki, Notion’unuzun metin boyutunu değiştirmek mobil cihazlarda henüz mevcut değil. Bunu yalnızca masaüstünde veya web’de yapabilirsiniz.

Mobilde Yazı Rengini Değiştirebilir miyim?

Evet, Notion mobil cihazlarda yazı tipi renginin değiştirilmesine izin verir. Sayfanızın standart araç çubuğunda, belirli bir renkle yeni bir satır başlatma veya metni vurgulama seçeneklerini bulacaksınız. Sadece üzerine dokunun Renk ve beğendiğinizi seçin.

Notion’da Yazı Tipini Özelleştirme

Bu makaleyi baştan sona okursanız, bazı insanlar için birkaç Notion dezavantajından birinin yazı tipi özelleştirme ayarları olduğunu öğrenebilirsiniz. Uygulamanın sunduğu üç yazı tipi, işi bitirmek için fazlasıyla yeterli, ancak bazı kullanıcıların neden daha fazlasını istemeye devam ettiğini anlıyoruz. Uygulama, inanılmaz içerik yönetimi özellikleriyle yazı tipi seçeneklerinin eksikliğini kesinlikle telafi ediyor.

Notion’ın varsayılan yazı tipi sizin için iyi çalışıyor mu? Farklı görevler üzerinde çalışırken yazı tiplerini değiştiriyor musunuz? Deneyiminizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Teknory