NYC, Araba Hırsızlıkları Polis Kaynaklarını Tüketirken Hyundai ve Kia’ya Dava Açtı

Genel olarak konuşursak, birisinin ABD’de uygun güvenlik özelliği olmayan Hyundai ve Kia araçlarını çalmak için yalnızca bir tornavidaya ve USB şarj cihazına erişmesi gerekir. Otomobil üreticileri, etkilenen arabaların sahiplerine direksiyon simidi kilitleri sunarak ve ayrıca Şubat 2023’te güvenliği artırmak için tasarlanmış bir yazılım güncellemesini duyurarak soruna yanıt verdi. Ancak bu önlemler, New York da dahil […]

NYC, Araba Hırsızlıkları Polis Kaynaklarını Tüketirken Hyundai ve Kia’ya Dava Açtı

Genel olarak konuşursak, birisinin ABD’de uygun güvenlik özelliği olmayan Hyundai ve Kia araçlarını çalmak için yalnızca bir tornavidaya ve USB şarj cihazına erişmesi gerekir. Otomobil üreticileri, etkilenen arabaların sahiplerine direksiyon simidi kilitleri sunarak ve ayrıca Şubat 2023’te güvenliği artırmak için tasarlanmış bir yazılım güncellemesini duyurarak soruna yanıt verdi. Ancak bu önlemler, New York da dahil olmak üzere birçok şehirde Hyundai ve Kia hırsızlıklarının hızla artmasını engellemeye yetmedi.

Bir davada şehir yetkilileri, bu yıl şimdiye kadar şehirdeki araç hırsızlıklarının %19’undan fazlasının savunmasız Hyundai ve Kia’ları içerdiğini iddia etti. Bunu perspektife koymak gerekirse, bu araçlar NYC’deki toplam araçların %3’ünden daha azını oluşturmaktadır. Yıldan yıla, hırsızlık sayısının yüzde yüz arttığı bildirildi ve şehir yetkilileri, sonuç olarak New York Polis Departmanının gereksiz yere yüklendiğini iddia ediyor. Dava başarılı olursa şehrin ne kadar zarar görebileceği belli olmasa da, girişimi, Cleveland, Seattle, Baltimore ve San Diego da dahil olmak üzere otomobil üreticilerini de benzer davalarla vuran diğer birçok büyük şehrinkilere katılıyor.

Teknory