Orta sınıf telefonlar bu yılın sonlarında 2024 amiral gemisi gücüne sahip olabilir

Ryan McLeod / Android Yetkilisi TL;DR Deneyimli bir sızıntı, yakında çıkacak olan Snapdragon 7 serisi çipin büyük bir yükseltme alacağını iddia etti. Sızıntı yapan kişi, bu yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3’ün “mimarisini” benimseyeceğini iddia ediyor. Bu, bazı orta sınıf telefonların bu yılın sonlarında büyük bir beygir gücü artışı elde edeceğini gösteriyor. Snapdragon 7 Plus […]

Orta sınıf telefonlar bu yılın sonlarında 2024 amiral gemisi gücüne sahip olabilir

Ryan McLeod / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Deneyimli bir sızıntı, yakında çıkacak olan Snapdragon 7 serisi çipin büyük bir yükseltme alacağını iddia etti.
  • Sızıntı yapan kişi, bu yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3’ün “mimarisini” benimseyeceğini iddia ediyor.
  • Bu, bazı orta sınıf telefonların bu yılın sonlarında büyük bir beygir gücü artışı elde edeceğini gösteriyor.

Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcisi, 2022’deki Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile aynı CPU çekirdeklerine sahip olarak, geçen yıl orta sınıf telefonlar için büyük bir performans artışını temsil ediyordu. Şimdi, bir sonraki Snapdragon 7 Plus için büyük bir artış daha beklemeliyiz gibi görünüyor. yonga seti.

Weibo ihbarcısı Dijital Sohbet İstasyonu bir sonraki Snapdragon 7 Plus işlemcinin (muhtemelen Snapdragon 7 Plus Gen 3) “büyük bir yükseltme” olacağını iddia etti. Daha spesifik olarak, sızıntı yapan kişi (makine çevirisi yoluyla) yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 mimarisini benimseyeceğini iddia ediyor.

Dijital Sohbet İstasyonu Snapdragon 7 Plus Gen 3

Snapdragon 8 Gen 3, 2024’teki amiral gemisi telefonlara güç veren en yeni ve en büyük Snapdragon işlemcisidir. Bu yonga seti, Cortex-X4 büyük çekirdek, beş Cortex-A720 orta çekirdek ve iki Cortex-A520’den oluşan sekiz çekirdekli bir CPU kurulumuna sahiptir. küçük çekirdekler.

Bu nedenle Snapdragon 7 Plus Gen 3’ün de aynı CPU çekirdeklerini kullanabileceğini tahmin ediyoruz. Bununla birlikte, geçen yılki Snapdragon 7 Plus Gen 2, Snapdragon 8 Gen 1 serisine kıyasla çok daha düşük CPU saat hızları ve GPU, modem ve diğer birçok alanda daha düşük sürümler sunuyordu. Bu nedenle yaklaşan yonga setinin de benzer düşüşler görmesi mantıklı görünüyor.

Yine de Snapdragon 7 Plus Gen 3’ün selefine göre daha geniş bir kabul görmesini umuyoruz. Gen 2 yonga seti yalnızca Xiaomi ve Realme’nin üç cihazında bulunuyordu ve bu telefonların hiçbiri ABD’de mevcut değildi.

Orta sınıf telefonlar bu yılın sonlarında 2024 amiral gemisi gücüne sahip olabilir

Teknory