OnePlus Watch 2 sızıntısı herkesin umduğu işletim sistemine sahip olabileceğini ortaya koyuyor

Bugün erken saatlerde, OnePlus 2’nin yeni görselleri sızdırıldı ve bize yaklaşmakta olan akıllı saatin tasarımını gösterdi. Yeni bir sızıntı şimdi bize yeni nesil cihazın Wear OS’de çalışabileceğini söylüyor. Ekim ayında, ihbarcı Max Jambor bize OnePlus Watch 2’nin 2024’teki potansiyel lansman penceresi hakkında ayrıntılı bilgi vermişti. Direk İkinci OnePlus Watch’un Wear OS 4’ü kullanacağını iddia eden […]

OnePlus Watch 2 sızıntısı herkesin umduğu işletim sistemine sahip olabileceğini ortaya koyuyor

Bugün erken saatlerde, OnePlus 2’nin yeni görselleri sızdırıldı ve bize yaklaşmakta olan akıllı saatin tasarımını gösterdi. Yeni bir sızıntı şimdi bize yeni nesil cihazın Wear OS’de çalışabileceğini söylüyor.

Ekim ayında, ihbarcı Max Jambor bize OnePlus Watch 2’nin 2024’teki potansiyel lansman penceresi hakkında ayrıntılı bilgi vermişti. Direk İkinci OnePlus Watch’un Wear OS 4’ü kullanacağını iddia eden yeni bir sızıntıyla geri döndü.

Akıllı saatin ilk sürümü, Google’ın Wear OS’sinden daha sınırlı olan RTOS adlı bir işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Sonuç olarak cihaz, övülen bir fitness takip cihazından biraz daha fazlasıydı. Soru-Cevap bölümünde bir OnePlus ürün yöneticisi kararı şu şekilde açıkladı:

Böyle bir karar alırken, en iyi kullanıcı deneyimiyle sonuçlanacağını düşündüğümüz şeyi bulmak için her zaman faydaları zorluklarla tartmak zorundayız. Her iki işletim sisteminin de sunabileceği pek çok harika şeyin olduğunu ancak bazı dezavantajların da olduğunu gördük. Tüm seçeneklerimizi değerlendirdikten sonra, öncelikle kullanıcılarımıza daha uzun pil ömrü sunabilmesi nedeniyle RTOS’u tercih etmeye karar verdik.

Şirketin RTOS’a mı sadık kalacağı yoksa Wear OS’ye mi geçeceği daha önce bilinmese de, beklenen Snapdragon W5 Gen 1 yongası gibi faktörler bunun muhtemelen ikincisi olacağını gösteriyor.

Şu ana kadar sızdırılan bilgilerle akıllı saatin 1,43 inç, 466 x 466 çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca metal kasaya sahip olması ve siyah veya beyaz kauçuk kayışlarla gelmesi bekleniyor.


OnePlus Watch 2 sızıntısı herkesin umduğu işletim sistemine sahip olabileceğini ortaya koyuyor

Teknory