Apple Intelligence yakında piyasaya çıkıyor, ancak Siri’nin en iyi numaraları gelecek yıla kadar gelmeyecek

Aamir Siddiqui / Android Yetkilisi Özetle; Apple Intelligence, bu sonbaharda iOS 18 ile birlikte piyasaya sürülecek ve iPhone’lara yeni yapay zeka yetenekleri getirecek. Yeni bir rapora göre, Siri’nin en etkileyici yeni özellikleri Apple Intelligence’ın ilk lansmanında mevcut olmayacak. Siri’nin karmaşık yeni yetenekleri önümüzdeki yılın ilkbaharında, muhtemelen iOS 18.4 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulacak. Apple geçen ay, […]

Apple Intelligence yakında piyasaya çıkıyor, ancak Siri’nin en iyi numaraları gelecek yıla kadar gelmeyecek

Özetle;

  • Apple Intelligence, bu sonbaharda iOS 18 ile birlikte piyasaya sürülecek ve iPhone’lara yeni yapay zeka yetenekleri getirecek.
  • Yeni bir rapora göre, Siri’nin en etkileyici yeni özellikleri Apple Intelligence’ın ilk lansmanında mevcut olmayacak.
  • Siri’nin karmaşık yeni yetenekleri önümüzdeki yılın ilkbaharında, muhtemelen iOS 18.4 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulacak.

Apple geçen ay, Apple Intelligence’ın tanıtımıyla cihazlarına üretken AI’yı entegre etme konusunda uzun zamandır beklenen planını resmen duyurdu. iPhone 16 serisiyle birlikte bu sonbaharda resmi olarak piyasaya sürülmesi planlanan Apple Intelligence, WWDC’deki etkileyici gösterilerin ardından şimdiden önemli bir heyecan yarattı.

Apple Intelligence’ın en heyecan verici yönlerinden biri, Siri’yi daha sezgisel ve yetenekli bir arayüze dönüştürerek devrim yaratma potansiyelidir. Ancak, Siri’ye yönelik merakla beklenen yükseltmeler bu sonbaharda iPhone’larda mevcut olmayacak. BloombergMark Gurman’ınApple’ın önemli Siri güncellemesi ancak önümüzdeki baharda yayınlanacak.

Gurman, Apple’ın WWDC’de tanıtımını yaptığı Siri’nin geliştirilmiş özellik setinin, Apple uygulamalarındaki eylemler üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrol, uygulamalar arasında karmaşık görevleri gerçekleştirme yeteneği (örneğin bir fotoğrafı düzenleme ve bir arkadaşa gönderme) ve ekrandaki içeriğe göre eylemleri tahmin etme ve önerme yeteneği gibi özelliklerinin bu sonbaharda gerçekleşecek Apple Intelligence’ın ilk lansmanında hazır olmayacağını vurguladı.

Gurman’ın kaynaklarına göre, bu geliştirilmiş Siri özelliklerinin geliştiriciler için beta testine Ocak ayında girmesi bekleniyor ve iOS 18.4 yükseltmesinin bir parçası olarak ilkbaharda halka açık bir lansman planlanıyor. Yeniden tasarlanan arayüz ve ChatGPT entegrasyonu gibi bazı küçük Siri geliştirmelerinin bu yılın ilerleyen zamanlarında, muhtemelen ilk halka açık iOS 18 derlemesinin bir parçası olarak gelmesi planlanıyor.

Gurman’ın bülteni ayrıca Apple’ın akıllı telefonların ötesine uzanan vizyonunu da ele alıyor. Şirket gelecek yıl Apple Intelligence’ı Vision Pro başlığına entegre etmeyi planlıyor. Gurman’a göre bültendeki bir diğer ilginç bilgi de aylardır geliştirilmekte olan bir proje olan AI destekli masaüstü Apple robotundan bahsedilmesiydi.

Apple AI partisine geç kalmış olsa da, Siri ile AI özelliklerinin mevcut uygulaması şüphesiz Google ve Samsung’un kendi cihazlarında sunduğu mevcut AI yeteneklerini geride bırakıyor. Yine de, Pixel 9 serisinin piyasaya sürülmesinden sadece bir ay sonra, Google AI alanındaki kendi gelişmelerini açıklayabilir.

En gelişmiş ve kullanıcı dostu yapay zeka destekli sanal asistanı sunma rekabeti yoğunlaşıyor ve tüketiciler için heyecan verici bir gelecek vadediyor.

Bir ipucunuz mu var? Bizimle konuşun! Personelimize news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için kredi alabilirsiniz, seçim sizin.

Apple Intelligence yakında piyasaya çıkıyor, ancak Siri’nin en iyi numaraları gelecek yıla kadar gelmeyecek

Teknory