Roger Moore’un James Bond Filmindeki Aptal Timsah Sahnesi Animal Expert’ten Yüksek Puan Aldı

Özet Timsahlarla karşılaşmak berbat bir fikir ama bu Bond filminde insanlara yaklaşan timsahların tasviri bir bakıma doğru. Timsahların insanlar tarafından beslenmeye alışması ve onları yiyecekle ilişkilendirmesi tehlikeli durumlara yol açabilir. Vahşi doğada Amerikan timsahları gizemlidir ve yiyecek olarak algılamadıkları sürece insanlara yaklaşmazlar. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Roger Moore’un James Bond filmindeki […]

Roger Moore’un James Bond Filmindeki Aptal Timsah Sahnesi Animal Expert’ten Yüksek Puan Aldı

Özet

  • Timsahlarla karşılaşmak berbat bir fikir ama bu Bond filminde insanlara yaklaşan timsahların tasviri bir bakıma doğru.
  • Timsahların insanlar tarafından beslenmeye alışması ve onları yiyecekle ilişkilendirmesi tehlikeli durumlara yol açabilir.
  • Vahşi doğada Amerikan timsahları gizemlidir ve yiyecek olarak algılamadıkları sürece insanlara yaklaşmazlar.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Roger Moore’un James Bond filmindeki meşhur timsah sahnesi Yaşa ve Ölmesine İzin Ver bir uzmandan yüksek not alır. Moore, 007’deki ilk çıkışını 1973 yapımı, Bond’u New York’tan Karayipler’e ve New Orleans’a götüren dünyayı dolaşan aksiyon dolu 8. Bond filmiyle yaptı. Kötü adamı Kananga (Yaphet Kotto) ve bazı gerçekten muhteşem tekne kovalamacalarıyla unutulmaz olan film, Bond’un uzak bir sürüngen çiftliğinde hapsedildiğini ve canlı canlı yenmek üzere olduğu, ta ki koşarak kaçışını anlatan son derece aptalca bir sahneyle de hatırlanıyor. uygun şekilde yerleştirilmiş birkaç timsahın sırtında.

O timsah atlamalı Yaşa ve Ölmesine İzin Ver Bu an gerçekten de gülünç olabilir, ancak filmin timsahların insanlar etrafında nasıl davrandığına dair tasviri, en azından bir uzmana göre tamamen yanlış değil. için bir videoda İçeriden bilgiTimsah yetiştiricisi Frank Robb, Bond’un timsahlarla karşılaşmasını anlattı ve hayvanların filmde olduğu gibi 007’ye yaklaşma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağını doğruladı. Robb, timsahların sırtında koşmanın berbat bir fikir olduğunu belirtti ancak genel olarak filme gerçekçilik açısından yedi puan verdi. Aşağıdaki açıklamalarına göz atın (videonun 10:14’ünden başlayarak):

Bir timsahı ya da timsahı beslemek yalnızca bir kez sürüyor, “Bu geçimini sağlamanın kolay bir yolu, insanların arasında takılmak, bırakın bana bir şeyler atsınlar ve aksi takdirde harcayacağım enerjiden tasarruf edebilirim. ” Peşinden gitmeyecekler bu yüzden insanlara çok alışıyorlar. Genel olarak yaban hayatını asla beslememelisiniz. Kesinlikle timsahlar değiller çünkü insanları bu yiyecekle çok çabuk ilişkilendiriyorlar ve bu şekilde korkunç şeyler oluyor. Bu konuda endişelenmeyebilecek kişi mutlaka siz olmayabilirsiniz, ancak oraya gelen bir sonraki kişi onun beslenmiş bir hayvan olduğunu bilmeyebilir.

Vahşi doğada Amerikan timsahları aslında Amerikan timsahından çok daha gizemli ve hayaletimsidir. Seninle hiçbir şey yapmak istemiyorlar. Onlar çok çok gizli hayvanlardır. Buraya beslenenlerin yaklaştığı gibi size yaklaşmazlar. Suya bir şey çarptığı anda ona yiyecekmiş gibi bakacaklar.

Timsahların üzerinden koşup atlamayı deneseydiniz, bunu yalnızca bir kez yapardınız. Senin için pek de iyi sonuçlanmıyor. Bir timsah çiftliğinde size yaklaşan timsahların ve timsahların gerçekçi olasılığına bakarak derecelendiriyorsanız, oldukça gerçekçidir. Timsahların üzerinden koşmanın gerçekçi yeteneğine bakarsanız, bu gerçekleşmeyecek. Yani bunu muhtemelen tam bir yedi gibi vermelisiniz.


Live and Let Die’ın Timsah Gösterisi Gerçekten Yapılmıştı (Ve Korkunçtu)

Timsah Live and Let Die'dan kaçıyor.

Timsah yetiştiricisi Robb haklı olarak timsahların sırtına çarpmanın çılgınlık olacağını belirtiyor. Yine de bu gösteri gerçekten gerçek anlamda yapıldı Yaşa ve Ölmesine İzin Ver. Filmin timsah hunisi, Kananga adlı bir çiftlik sahibi (takma adı Kotto’nun kötü adamı için ödünç alınmıştır), hayvanların ayaklarını birbirine bağlayıp çenelerini ve kuyruklarını serbest bırakarak ölüme meydan okuyan bir başarı sergiledi ve dört başarısız sırt üstü koşma girişiminde bulundu. doğruyu bulmadan önce. Yaşa ve Ölmesine İzin Ver BTS görüntüleri Kananga’nın gösterisinin aslında ne kadar korkunç olduğunu gösteriyor. Bu başarıyı daha da şaşırtıcı kılan ise Kananga’nın kendi babasının bir timsah tarafından öldürülmesiydi.

Yaşa ve Ölmesine İzin Ver 1973’te 161 milyon dolar hasılat elde etti

Yaşa ve Ölmesine İzin VerTimsah koşusu tüm zamanların en etkileyici James Bond gösterisi olmayabilir ama en akılda kalanlardan biri, çünkü çok saçma. Önemli olan sahnenin gerçekçiliği değil ama yine de filmin, Bond’un neredeyse ölümüyle karşı karşıya kaldığı, son saniye imzasını taşıyan uzak Louisiana sürüngen çiftliğini tasvir ederken birkaç ayrıntıya sahip olduğunu duymak güzel. kaçar.

Kaynak: İçeriden/YouTube

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow