Samsung Galaxy Tab A9 ve Tab A9 Plus 5G Desteğiyle Piyasaya Sürüldü

TL;DR Samsung, Hindistan’da sessizce Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9 Plus’ı piyasaya sürdü. Bu bütçeye uygun Android tabletler yalnızca ~156$’dan başlıyor ve 5G çeşitleri için ~276$’a kadar çıkıyor. Samsung, ürün lansmanı duyurularında genellikle çok fazla tantana içerir. Galaxy S amiral gemileri ve katlanabilir telefonlar her zaman büyük ölçekli küresel etkinliklerle tanıtılıyor ve hatta A […]

Samsung Galaxy Tab A9 ve Tab A9 Plus 5G Desteğiyle Piyasaya Sürüldü

TL;DR

  • Samsung, Hindistan’da sessizce Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9 Plus’ı piyasaya sürdü.
  • Bu bütçeye uygun Android tabletler yalnızca ~156$’dan başlıyor ve 5G çeşitleri için ~276$’a kadar çıkıyor.

Samsung, ürün lansmanı duyurularında genellikle çok fazla tantana içerir. Galaxy S amiral gemileri ve katlanabilir telefonlar her zaman büyük ölçekli küresel etkinliklerle tanıtılıyor ve hatta A serisi telefonlar ve FE serisi gibi diğer ürünlere bile gereken yer veriliyor. Ancak Samsung’un en iyi bildiği nedenlerden dolayı şirket, Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9 Plus’ı çok sessiz bir şekilde piyasaya sürdü ve cihazları, iyi bütçeli Android tabletler için rakip olmalarına rağmen, hafta sonu basın duyurusu olmadan satışa sundu.

Samsung Galaxy Tab A9 Ve Galaxy Tab A9 Plus Hindistan’da sessizce başlatıldı. Tabletlerin ürün listeleri, ülkedeki çevrimiçi satış sezonu kapsamında hafta sonu yayına girdi. Samsung’un tabletleri diğer bölgelerde ne zaman piyasaya süreceği bilinmiyor ancak geçmişteki sızıntılar tabletlerin dünya çapında piyasaya sürüleceğini gösteriyordu.

Galaxy Tab A9

Amazon Hindistan’daki listelemeye göre Galaxy Tab A9, 60Hz yenileme hızına sahip, 1.340 x 800 çözünürlüklü 8,7 inç LCD ekranla geliyor. Tablete güç veren şey MediaTek Helio G99 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanıdır. Otomatik odaklamalı 8 MP arka kamera, 2 MP ön kamera ve 5.100 mAh pil bulunmaktadır.

Amazon listesinde bir Wi-Fi varyantı ve bir Wi-Fi artı 5G varyantından bahsediliyor. Bununla birlikte, her iki varyantın da fiziksel bir SIM ve bir eSIM’i desteklediğini de belirtiyor; bu, yalnızca Wi-Fi varyantının telefon desteğine sahip olma ihtimalinin düşük olması nedeniyle bizim için bir listeleme hatası gibi görünüyor.

Geçmişteki sızıntılar bu tabletin aynı zamanda 15W şarj desteğine sahip olduğunu öne sürüyordu. USB-C bağlantı noktasının yanında 3,5 mm kulaklık girişinin de olacağı söyleniyor. Bu ayrıntıları mevcut ürün listesinde doğrulayamadık.

Galaxy Tab A9’un fiyatı Rs. Wi-Fi varyantı için 12.999 (~ 156 $) ve Rs. 5G modeli için 15.999 (~ 192 $).

Galaxy Tab A9 Plus

Amazon Hindistan’daki listelemeye göre Galaxy Tab A9 Plus, 90Hz yenileme hızına sahip, 1.920 x 1200 çözünürlüklü 11 inç LCD ekranla geliyor. Tablete güç veren bir Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375) işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıdır. Otomatik odaklamalı 8 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 5.100 mAh pil bulunmaktadır.

Bu ürün listesinde de bazı belirsiz detaylar var. Birincisi, listede pakette bir S Pen’den bahsediliyor ancak resimdeki kutu içeriği aynı şeyi yansıtmıyor. Wi-Fi varyantı yalnızca 128 GB’lık bir varyantta mevcut gibi görünürken, Wi-Fi artı 5G varyantı 64 GB ve 128 GB’lık varyantlarla geliyor. Ayrıca, her iki varyantın da fiziksel SIM ve eSIM’i desteklediğini belirtiyor; bu, yalnızca Wi-Fi varyantının telefon desteğine sahip olma ihtimalinin düşük olması nedeniyle bizim için bir listeleme hatası gibi görünüyor.

Pil bilgileri ayrıca, tabletin daha büyük boyutuna uygun olacak şekilde 15W şarj destekli 7.040mAh pil öneren geçmiş sızıntılarla da örtüşmüyor. Geçmişteki sızıntılar, USB-C bağlantı noktasının yanında 3,5 mm kulaklık girişinin olduğunu gösteriyordu ancak bu listede aynısını bulamadık.

Galaxy Tab A9 Plus’ın fiyatı Rs. 128 GB Wi-Fi modeli için 20.999 (~ 252 $) ve Rs. 64GB 5G modeli için 22.999 (~276$). 128GB 5G versiyonunun fiyatı bilinmiyor. Ön siparişler açık ancak listede tabletin 17 Ekim 2023’te piyasaya sürüleceği belirtiliyor, dolayısıyla açık satışların bu tarihte başlaması bekleniyor.

Samsung Galaxy Tab A9 ve Tab A9 Plus 5G Desteğiyle Piyasaya Sürüldü

Teknory