Samsung Galaxy Tab A9’un yeni ürün görselleri sızdırıldı

TL;DR Galaxy Tab A9 (2023)’ün ürün görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı. Galaxy Tab A9, fiyatının düşük tutulmasına yardımcı olacak mütevazı teknik özellikleriyle oldukça basit görünüyor. Samsung’un Tab A9 Plus ile birlikte Tab A9’u da piyasaya sürmesi bekleniyor. Samsung, tablet serisini geleneksel Galaxy Tab S9 serisinin ötesine taşıyan Galaxy Tab S9 FE serisinin lansmanına henüz çok […]

Samsung Galaxy Tab A9’un yeni ürün görselleri sızdırıldı

TL;DR

  • Galaxy Tab A9 (2023)’ün ürün görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı.
  • Galaxy Tab A9, fiyatının düşük tutulmasına yardımcı olacak mütevazı teknik özellikleriyle oldukça basit görünüyor.
  • Samsung’un Tab A9 Plus ile birlikte Tab A9’u da piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung, tablet serisini geleneksel Galaxy Tab S9 serisinin ötesine taşıyan Galaxy Tab S9 FE serisinin lansmanına henüz çok yakın. FE serisi, fiyatı piyasaya sürüldüğünde 450 $’a düşürüyor ancak bu yine de insanların ikincil bir cihaza yatırım yapmak isteyebileceklerinden daha fazla olabilir. Görünüşe göre Samsung bu fiyat farkının farkında, Galaxy Tab A9 (2023) hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı ve bu modelin Samsung’un mevcut yıl serisinde eksik olan uygun fiyatlı Android tablet olduğu öne sürüldü.

WinFuture Samsung’un Guatemala web sitesinde görseller ve Galaxy Tab A9 (2023) serisinin bazı teknik özellikleri görüldü. Samsung orijinal sayfayı kaldırmış ancak içeriğine bakabiliyoruz.

Galaxy Tab A9’un 1.340 x 800 piksel çözünürlüğe sahip 8,7 inç LCD ekrana sahip olması bekleniyor. SoC’nin, maksimum 2,2 GHz hızında çalışan iki performans çekirdeği ve maksimum 2 GHz hızında çalışan altı verimlilik çekirdeğiyle MediaTek Helio G99 (MT8781V) olması bekleniyor. Bunun 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile birleştirilmesi bekleniyor. Ayrıca 15W şarj desteğine sahip 5.000mAh pil de bekleyebilirsiniz. USB-C bağlantı noktasının yanında 3,5 mm kulaklık girişi olabilir.

Galaxy Tab A9 Plus’ın da yanında olması bekleniyor ancak farklı özelliklere sahip olabilir. Önceki sızıntılar Snapdragon 695 SoC ve 4GB RAM’i öneriyordu. Pilin 15W şarjla 7.040mAh olması bekleniyor.

Ayrıca her iki tabletin de Wi-Fi ve LTE versiyonlarının mevcut olmasını bekliyoruz. Bunlar daha ucuz cihazlar olduğu için 5G bağlantısı beklemeyin.

Bu tabletlerin 180 € (~ 190 $) ile 270 € (~ 285 $) arasında olması bekleniyor; bu da mevcut S serisinin genişletilmiş serisinden daha ucuz. Galaxy Tab A8 Aralık 2021’de piyasaya sürüldü, dolayısıyla A9 ve A9 Plus’ın da Aralık ayında piyasaya sürülmesi mümkün.

Samsung Galaxy Tab A9’un yeni ürün görselleri sızdırıldı

Teknory