‘Scooby Doo’ 21 Yaşına Girerken, Hayranlar Olabilecek Müstehcen Filmin Yasını Tutuyor

Warner Bros aracılığıyla Scooby Doo genellikle kötü adamlar olarak maskeli adamlara yapışan, birincil olarak kişisel bir kan davasına sahip olan sevilen bir çocuk serisidir – çoğu zaman -. Doğaüstü hale geldiğinde, dizi hikayeyi daha hafif bir notla bitirme eğilimindedir ve her şey söylendiğinde ve yapıldığında genellikle çok yönlü bir hikaye akışı vardır. James Gunn 2002 […]

‘Scooby Doo’ 21 Yaşına Girerken, Hayranlar Olabilecek Müstehcen Filmin Yasını Tutuyor

Warner Bros aracılığıyla

Scooby Doo genellikle kötü adamlar olarak maskeli adamlara yapışan, birincil olarak kişisel bir kan davasına sahip olan sevilen bir çocuk serisidir – çoğu zaman -. Doğaüstü hale geldiğinde, dizi hikayeyi daha hafif bir notla bitirme eğilimindedir ve her şey söylendiğinde ve yapıldığında genellikle çok yönlü bir hikaye akışı vardır.

James Gunn 2002 canlı aksiyonunun senaryosunu yazarken başka planları vardı. Scooby Dootarafından derlendiği şekliyle Twitter kullanıcısı NotGwendalupe. Filmin gelişimi, büyük ekranlara çıkmadan önce önemli değişikliklere uğradı ve hatta filmin yenilenmesinden önce oldukça müstehcen içerik olacaktı.

NotGwendalupe’un belirttiği gibi, film başlangıçta cinsel konular hakkında açık sözlü tartışmalara sahipti ve Daphne (Sarah Michelle Gellar), çok sayıda hayranla yattığı için Fred’den (Freddie Prinze Jr.) ayrıldığını ima etmek için planlandı. Ayrıca onunla yakın olmaktan “sahte hoşlandığını” söylüyor. Filmin bir noktasında, sarhoş bir Velma’nın (Linda Cardellini) bir barın tepesine çıkması, süveterini çıkarması ve sutyeniyle dans etmesi gerekiyor. Sahnenin görüntüleri çekildi ve NotGwendalupe’un dediği gibi filmin tanıtım tv reklamlarında bile kullanıldı.

Senaryo ayrıca Velma’nın eşcinsel imalarına çok daha fazla vurgu yapıyor; birkaç noktada Daphne’ye aşık olduğu ima ediliyor ve hatta bir öpücük paylaşıyorlar. Daphne ve Fred’in de birbirlerine ‘gey’ dedikleri bir tartışması var (peki, bu öyleydi 2002’de piyasaya sürüldü) ve Fred’in aslında eşcinsel olması gerektiği ve tüm bu anların ebeveynleri çileden çıktığı için montaj odasında sona erdiği söylendi. Söylentileri bastırmak için Velma’ya yarı aşk ilgisi bile verildi. İkinci filmde, sırf her şeyi netleştirmek için Seth Green’in canlandırdığı bir erkek arkadaş verilecekti.

Ayrıca senaryoda esrar hakkında daha fazla şaka var. son film yapmak Adil olmak gerekirse, bununla ilgili birkaç şaka var (Mary Jane, Shaggy’nin en sevdiği isim gibi!), ancak senaryo Shaggy’nin (Matthew Lillard) bir taşçı olduğu konusunda daha açık olacaktı. Bu, karakterin şeytanın marulunun bir kısmına düşkün olduğu için her zaman aç olduğu şeklindeki popüler hayran fikrine bir selam olacaktı.

Sonunda, Warner Bros. her şeyi güvenli bir şekilde oynamayı seçti ve Scooby Doo mevcut PG derecesine düşürüldü. Ama yine de, filmin gençleri hedefleyen bir PG-13 versiyonunun nasıl olacağını merak etmeden duramazsınız. Her şey kesinlikle ilginç olurdu. Böyle bir şeyin yeniden denenmesi yirmi yıl sürdü ve sonuç, Velma, oldukça bölücü oldu. 2000’lerin başında Amerika’nın filmi nasıl ele alacağı merak edilebilir.

Yazar hakkında

avatarı

Teknory