Shazam! Tanrıların Öfkesi Kasvetli Bir DCU Rekoruna Doğru Düşüyor

Warner Bros aracılığıyla Sadece iki haftadan az bir süre sinemalarda oynamasına rağmen, Shazam! Tanrıların Öfkesi zaten uzun zaman önce yazılmıştı. Gişe rekorları kıran süper kahraman devam filmi, açılış haftasonunda gişe rekorunu kırmış olabilir, ancak sayılar açısından selefinin çok gerisindeydi. John Wick: Bölüm 4 herhangi bir uzun ömürlülük sağlamaya çalışma şansını bile etkili bir şekilde yok […]

Shazam!  Tanrıların Öfkesi Kasvetli Bir DCU Rekoruna Doğru Düşüyor

Warner Bros aracılığıyla

Sadece iki haftadan az bir süre sinemalarda oynamasına rağmen, Shazam! Tanrıların Öfkesi zaten uzun zaman önce yazılmıştı.

Gişe rekorları kıran süper kahraman devam filmi, açılış haftasonunda gişe rekorunu kırmış olabilir, ancak sayılar açısından selefinin çok gerisindeydi. John Wick: Bölüm 4 herhangi bir uzun ömürlülük sağlamaya çalışma şansını bile etkili bir şekilde yok etti.

Birçok kişinin neden çizgi roman balonu için sonun başlangıcını tahmin ettiğini görmek kolaydır. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania aynı zamanda Marvel Sinematik Evreninin gelmiş geçmiş en büyük para kaybedeni olma durumuna doğru ilerliyor. Tanrıların Öfkesi DCU’nun tüm zamanların en düşük hasılat yapan taksiti olarak sona erme yolunda düşüş eğilimi gösteriyor.

tanrıların shazam öfkesi
Warner Bros aracılığıyla

Bunu daha da endişe verici kılan şey, David F. Sandberg’in devam filminin 145 milyon ile 155 milyon dolar arasında utanç verici bir küresel satışla sinemalardan çıkacağının tahmin edilmesi değil – ki bu, tahmin edilenin yarısından çok daha az. Shazam! – ancak serinin varilinin altındaki üç filmin hepsinin bombalama için çok daha iyi bahaneleri var.

İntihar Timi 166 milyon dolar hasılat elde etti, ancak James Gunn’ın çabası, pandeminin sancıları sırasında HBO Max’te aynı anda yayınlanan, R dereceli bir filmdi. Harika Kadın 1984 2020’nin sonunda multiplekslere ulaştığı göz önüne alındığında, 169 milyon dolara bile ulaşmayı başardı. Yırtıcı kuşlar 200 milyon doları zar zor geçtikten sonra devasa bir felaket olarak damgalandı, bu da geriye Tanrıların Öfkesi utanç karesi yüzüne bakıyor.

Teknory