STEM öğrenmeyi 9 yaş ve üzeri çocuklar için 80 $ karşılığında bir oyuna dönüştürün

TL;DR: 17 Aralık itibarıyla eğitici Kendin Yap oyun konsolu Nibble, 109,99 $ yerine yalnızca 79,99 $ fiyatla satışa sunuldu. Bu, çocukları eğitsel eğlenceye yönlendiren retro bir oyun konsolunda %27’lik bir tasarruf demektir. Çocuğunuz STEM konularıyla ilgileniyor olabilir, ancak onun ilgisini çekecek şekilde gerçekten çalışmasını sağlamak başka bir hikaye. Öğrenmeyi bir oyuna, hatta bütün bir oyun […]

STEM öğrenmeyi 9 yaş ve üzeri çocuklar için 80 $ karşılığında bir oyuna dönüştürün

TL;DR: 17 Aralık itibarıyla eğitici Kendin Yap oyun konsolu Nibble, 109,99 $ yerine yalnızca 79,99 $ fiyatla satışa sunuldu. Bu, çocukları eğitsel eğlenceye yönlendiren retro bir oyun konsolunda %27’lik bir tasarruf demektir.


Çocuğunuz STEM konularıyla ilgileniyor olabilir, ancak onun ilgisini çekecek şekilde gerçekten çalışmasını sağlamak başka bir hikaye. Öğrenmeyi bir oyuna, hatta bütün bir oyun konsoluna dönüştürmeye yardımcı olabilir. Nibble’ın kendi yöntemiyle sunduğu şey budur. Bu konsol tamamen demonte halde gelir; böylece dokuz yaş ve üzeri öğrenciniz onu bir araya getirebilir, kendi oyunlarını kodlayabilir ve daha fazlasını yapabilir. Normalde bu DIY oyun konsolunun fiyatı 109,99 dolar olurdu, ancak bunu 79,99 dolara alabilirsiniz.

STEM öğrenmeyi bir oyun haline getirin

Çocuğunuz bütün bir STEM eğitimini tek seferde almaya hazır olmayabilir ama biraz ‘Aynı Parçalama’ya ne dersiniz? Nibble, dokuz yaş ve üzeri çocuklarınızın kodlayabileceği, özelleştirebileceği ve oynayabileceği oyunların yer aldığı, retro bir oyun konsolu görevi de gören bir eğitim aracıdır. Satın aldığınız ürün aynı zamanda MAKERbuino’nun geliştirilmiş bir versiyonunun yanı sıra çocuğunuza montaj sürecinde nasıl çalışacağını gösterecek bir kılavuzla birlikte gelir. Çocuklar bir araya getirildikten sonra önceden yüklenmiş dört retro oyunu oynamaya başlayabilir: Bonk, Invaderz, Snake ve Spacerocks. Bu oyunlar klasik oyunculara biraz tanıdık gelebilir ancak bu, oyun yeteneklerinin sonu değil.

Nibble’ın en heyecan verici özelliklerinden biri de onun için yeni oyunlar oluşturabilmenizdir. Programcılar, gömülü oyun programlama için Scratch’e benzer, başlangıç ​​dostu bir platform kullanabilirler. Ayrıca, konsolun şemaları, malzeme listesi ve daha fazla araştırma ve özelleştirmeye yönelik kod da dahil olmak üzere tüm donanım açık kaynaktır.

Bu konsolda 32 bit, 160 MHz işlemci, 4 MB depolama alanı, 80 KB RAM, 1,4″ 128×128 tam renkli TFT ekran ve WiFi bağlantısı bulunur. Küçük STEM öğrencinizin Nibble’ı bir araya getirmesi yalnızca iki saat sürebilir, ancak onların ömür boyu sürecek bir imalat ve programlama sevgisine başlamalarını sağlayın.

9 yaş ve üzeri çocuklar için bir STEM oyuncağı

Bazen öğrenmek bir oyundur. Ve bazen öğrenmek, bir oyunun nasıl geliştirileceğini bulmaktır.

Sınırlı bir süre için Nibble’ı 79,99 $’a (normal 109,99 $) indirimli olarak alabilirsiniz.

Mashable Fırsatları

StackSocial fiyatlar değişebilir.

Teknory