Tatillerde uçmak mı? Bu ipuçları size para, zaman ve hayal kırıklığı kazandıracak.

Tatil seyahati, Şükran Günü, Noel veya Yeni Yıl gibi kış tatillerinde oluşturdukları gelenekleri kutlamak için ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen birçok kişi için bir zorunluluktur. Ve bu tatilleri kutlamayan insanlar için bile, tatil zamanları genellikle tatillere yakındır ve bu onlar için çok ihtiyaç duydukları bir mola vermeleri için iyi bir fırsattır. Kış aylarında şehir […]

Tatillerde uçmak mı?  Bu ipuçları size para, zaman ve hayal kırıklığı kazandıracak.

Tatil seyahati, Şükran Günü, Noel veya Yeni Yıl gibi kış tatillerinde oluşturdukları gelenekleri kutlamak için ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen birçok kişi için bir zorunluluktur. Ve bu tatilleri kutlamayan insanlar için bile, tatil zamanları genellikle tatillere yakındır ve bu onlar için çok ihtiyaç duydukları bir mola vermeleri için iyi bir fırsattır.

Kış aylarında şehir dışına çıkmak isteyen bu kadar çok insanla tatil seyahati normalden biraz daha karmaşık olabilir. Pahalı biletler, kalabalıklar ve kış fırtınaları, gezginlerin bu sezon gezinirken akıllarında tutmaları gereken faktörlerdir. Seyahat uzmanlarına ve gezginlere kış seyahatlerini olabildiğince stressiz ve basit kılmak için en sevdikleri ipuçlarını ve tüyoları sorduk.

Havayolunuzun uygulamasını indirin

Deneyiminizi kolaylaştırmak için teknolojiden en iyi şekilde yararlanın. Bir seyahat yazarı olan Michelle Herrman, Mashable’a “Havayolunuzun uygulamasını indirin ve kullanın. Kapınız, gecikmeler, bağlantılar ve diğer iyi bilgileri öğrenmenin genellikle en hızlı yolu budur” diyor. Biletleri yazdırmak veya ekran görüntüleri kullanmak iyidir, ancak havayolunuzun uygulaması bilmeniz gereken veya birisinin taraması için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde tutar.

AYRICA BAKINIZ:

Tüm ABD havayolları, tıpkı Kanada gibi aşıları zorunlu kılmalı

Günün en erken uçuşlarını satın alın

Erken kalkan solucanı kapar ve ayrıca tatil uçuşlarını iptal etme olasılıkları daha düşüktür. Bu nedenle, uçak bileti satın alırken erken kalkmak zorunda kalmamak için daha sonra uçak bileti almak cazip gelebilir, ancak kalkış saatini 06:00 veya 05:00 olarak almak çok daha güvenlidir. CEO’su Jeff Klee, “Günün ilk uçuşunu planlamak, uçuş gecikmelerini önlemenin harika bir yoludur. Araştırmalar, günün ilk uçuşlarının zamanında kalkma ve zamanında varma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.” UcuzAir.comMashable’a söyler.

İptal edilen bir uçuş durumunda Klee, geri ödeme alma şansınızın yüksek olduğunu söylüyor. Ama bunu kapıda tamir etmeye çalışmayın. “Havayolları genellikle yolcuları önce diğer havayollarına yeniden yönlendirmeye çalışır. Bu durumda, kapı görevlilerinin yardım etmesi için uzun kuyruklarda beklemek yerine, tüm seçeneklerinizi keşfetmek için doğrudan havayolunun müşteri destek hattını aramanızı öneririz” diyor.

TSA ön kontrolüne ve CLEAR’a yatırım yapın

TSA Pre-Check ve CLEAR pahalı hizmetlerdir (beş yıl için TSA Pre-Check için 78$ ve CLEAR için yılda 189$) ama gerçekten paralarının karşılığını alıyorlar, sizi rekor sürede ve kaldırma zahmetine girmeden hatlardan geçirmenizi sağlıyorlar. giyim eşyalarının yarısı. TSA Pre-check veya CLEAR almak arasında karar vermeye çalışıyorsanız, ikisini birden satın almayı düşünün. Kurucusu Devin Lowe, Kara Trans Seyahat Fonu, her ikisini de önerir “çünkü bazı havaalanlarında yalnızca biri veya diğeri vardır.” Lowe sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca CLEAR sizi sıranın önüne taşıyacak ama TSA PreCheck ayakkabılarınızı ve kemerinizi çıkarmanıza ve dizüstü bilgisayarınızı çantanızda tutmanıza izin verirken, CLEAR bunu yapmıyor.” Ayrıca, United veya Delta gibi havayollarında sık uçan bir yolcuysanız, indirim CLEAR’da.

Kanada veya Meksika sınırlarına yakın bir yerde yaşıyorsanız, bir BAĞ KURMA veya NÖBETÇİ hızlandırılmış sınır geçişleri ve gümrük kartı. Özellikle yararlıdır çünkü Meksika ve Kanada’daki birçok yerel havaalanında CLEAR yoktur. Bazıları dile getirdi retinaları ve parmak izleri hakkında biyometrik veri vermekten rahatsızlık duyma CLEAR’a, şirket verilerinizin güvende olduğunu iddia etse de. Yine de mahremiyet sizin için önemliyse ve CLEAR’ı satın almak istemiyorsanız, sıralara takılmamak için havaalanına çok erken gitmeyi deneyin.

En iyi anlaşma için uçuşları izleyin

AYRICA BAKINIZ:

American Airlines, TikTok’u ücretsiz uçak içi eğlenceye ekliyor

Uçak bileti satın almak için insanları ayın en iyi gününe veya saatine yönlendirmeye çalışan birçok öneri var. Ancak en iyi anlaşmayı elde etmenin asıl anahtarı, sık sık bakmak ve erken aramaya başlamaktır. Ne kadar uzun süre beklerseniz ve ne kadar az rezervasyon sitesini kontrol ederseniz, muhtemelen o kadar fazla ödeme yapacaksınız. Serbest seyahat yazarı Clarissa Laskey, “Uçuşta yerlerinizi önceden ayırdığınızdan emin olun, özellikle tatil seyahati daha da kalabalık ve çetrefilli olabileceğinden, mümkün olduğunca az şeyi şansa bırakmak istiyorsunuz,” diyor.

Hediyeleri önceden gönderin veya el bagajınıza koyun

Tatil için ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret etmeden önce her zaman kontrol edilmiş valizlerinizi paketli hediyelerle doldursanız da, bu yıl onları göndermeyi düşünün. Paraya mal olacak, ancak öğelerin ağırlığına bağlı olarak oldukça makul olabilir. Ancak bagajınız uçuşunuz sırasında kaybolur veya hasar görürse, bu eşyaları değiştirmek çok daha zordur. Ayrıca, gideceğiniz yere vardığınızda hediye alışverişine gitmek veya hediyeleri çantanıza koymak, böylece her zaman yanınızda olmak isteyebilirsiniz.

Ve sadece bir el bagajı getirmeye çalışın

İhtiyacınız olan her şeyi bir el bagajına sığdırmayı başarabilirseniz, indiğinizde kolaylık için minnettar olacaksınız. Yoğun tatillerde valizinizi beklemek bir eziyettir ve havaalanları ve uçuşlar ne kadar kalabalıksa bagajınızı kaybetme olasılığınız o kadar artar. Yılbaşından kısa bir süre sonra 2009’da Avrupa’ya yaptığı ilk seyahatte sekiz gün boyunca çantasını kaybeden Eve Andrews, o zamandan beri hiç çanta kontrol etmedi. Andrews, Mashable’a “Bir daha asla demedim” diyor. “Bir çantayı kontrol etmekle ilgili çok fazla kabus hikayesi var ve yeterince bavul hazırlamamakla ilgili sıfır kabus hikayesi var. Üç haftalık bir yolculuk için bile ihtiyacım olanı karşılamak için bir el bagajının yetersiz olduğunu hiç görmedim,” diye devam ediyor.

Klee aynı fikirde. “Tüm bagajların bir yolcunun varış noktasına güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamanın en iyi yolu, bir çantayı kontrol etmemek. Hafif paketleme ve taşıma, paradan tasarruf etmenin ve bagajınızın sizinle birlikte gideceğiniz yere varacağını bilmenin huzurunu yaşamanın harika bir yoludur. .”

Gerçek tatilde seyahat

Bu ipucunu ilk duyduğumda, beni şok etti. Şükran Günü’nde ya da Noel Günü’nde seyahat etmeyi asla bir olasılık olarak düşünmemiştim. Ama bu çok mantıklı. Tatilin asıl gününde havaalanları ve yolların kalabalık olma olasılığı daha düşüktür. Şükran Günü veya Noel Günü’nü kutlamıyorsanız, ancak yine de o zamanlar seyahat etmeniz gerekiyorsa, bunu yapmak daha da kolay. Bu ipucu, tatile ne zaman varmak istediğiniz konusunda esnekseniz ve ayrıca gecikmelere ve iptallere karşı hazırlıklı olmanız gerekiyorsa en iyi sonucu verir. Kış fırtınaları yılın bu zamanında hala yaygın!

Ya da belki gerçek tatilde seyahat etmeyin

Ancak tatillerde seyahat etmenin en iyi yol olduğu konusunda herkes hemfikir değil. Gazeteci Wudan Yan gibi bazıları, hepsinden hep birlikte kaçınmayı sever. Mashable, “Uçak yolculuğu zaten bence olduğu kadar tatsız ve gereksiz stresi azaltmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Bu nedenle, tatillerin yakınında seyahat etmemek MO’mun bir parçası,” diyor Mashable. Yan sık sık iş için seyahat eder, bu nedenle tatillere yakın bir zamanda uçakla uçarken Şükran Günü, Noel ve Yeni Yıl’dan en az iki hafta önce veya sonra uçuş planlamayı tercih eder.

Teknory