Telefonunuzu Daha İyi Hale Getirecek Gizli Samsung Galaxy Özellikleri

Samsung Galaxy’nizi bir bilgisayara dönüştürmeye hazır mısınız? Uyumlu bir Samsung Galaxy telefonunuz, fareniz, klavyeniz ve monitörünüz varsa, bunları eksiksiz bir masaüstü deneyimine dönüştürebilirsiniz. Galaxy cihazınızda yüklü olan tüm dosyalara ve uygulamalara erişim sağlayan DeX, kullanıcıların tam işlevli bir iş istasyonuyla üretkenliği artırmasına olanak tanır. Şimdi çok heyecanlanmadan DeX’in tüm Samsung Galaxy cihazlarında bulunmadığını unutmayın. Aslında, […]

Telefonunuzu Daha İyi Hale Getirecek Gizli Samsung Galaxy Özellikleri

Samsung Galaxy’nizi bir bilgisayara dönüştürmeye hazır mısınız? Uyumlu bir Samsung Galaxy telefonunuz, fareniz, klavyeniz ve monitörünüz varsa, bunları eksiksiz bir masaüstü deneyimine dönüştürebilirsiniz. Galaxy cihazınızda yüklü olan tüm dosyalara ve uygulamalara erişim sağlayan DeX, kullanıcıların tam işlevli bir iş istasyonuyla üretkenliği artırmasına olanak tanır.

Şimdi çok heyecanlanmadan DeX’in tüm Samsung Galaxy cihazlarında bulunmadığını unutmayın. Aslında, bir ile sınırlı birkaç model seçin bir tek. Ayrıca, sahip olduğunuz aksesuarların ve harici monitörlerin türüne bağlı olarak kurulum işlemi değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, neredeyse tüm Samsung Dex cihazlarıyla çalışması gereken en popüler talimatları özetledik.

Samsung Galaxy cihazınızda DeX nasıl kurulur:

  1. Bir USB-C – HDMI kablosunu Samsung Galaxy cihazınıza ve HDMI monitörünüze bağlayın.
  2. “Hızlı ayarlar paneli”ne erişmek için “Ana ekranınızdan” aşağı kaydırın ve “DeX”e dokunun.
  3. Samsung DeX’i ilk kez kullanıyorsanız, bir açılır pencere görünebilir, “Devam”ı ve ardından “Başlat”ı seçin.
  4. Harici monitörünüz artık bir masaüstü arayüzü göstermelidir.

DeX, bir TV ile kablosuz olarak da kurulabilir, ancak bu, bu yazının yazıldığı sırada Not 20, S21 ve S22 ile daha da sınırlıdır. Ayrıca ekranın Miracast teknolojisini desteklemesi veya en azından 2018 Samsung Smart TV olması gerekir. Samsung DeX’i kablosuz olarak kurmak için:

  1. “Hızlı ayarlar paneli”nden aşağı kaydırın.
  2. TV’de veya monitörde “Dex”e dokunun.
  3. “Başlat”ı seçin.

Artık yeni masaüstünüzü Samsung Galaxy cihazınızı dokunmatik yüzey olarak kullanarak kontrol edebilir veya Bluetooth aracılığıyla kablosuz bir klavye ve fare eklemeyi seçebilirsiniz.

Kablosuz aksesuarları bağlamak için:

  1. “Ayarlar”ı açın ve “Bluetooth”a dokunun.
  2. Aksesuarlarınızı seçin ve “Eşleştirin”.

Teknory