Tesla, emniyet kemeri sorunu nedeniyle 16.000 Model S ve X arabasını geri çağırıyor

Tesla, Model S ve Model X sorunlarının bir kısmı için bir geri çağırma yayınladı. Bir yazılım güncellemesiyle kolayca düzeltilen şirketin önceki bazı geri çağırmalarının aksine, bu bir Tesla servis merkezine gitmeyi gerektiren bir donanım sorunudur. NHTSA’nın güvenlik geri çağırma raporuna göre (üzerinden Teslarati), geri çağırma 15.869 model yılı 2021-2023 Model S ve Model X aracı […]

Tesla, emniyet kemeri sorunu nedeniyle 16.000 Model S ve X arabasını geri çağırıyor

Tesla, Model S ve Model X sorunlarının bir kısmı için bir geri çağırma yayınladı. Bir yazılım güncellemesiyle kolayca düzeltilen şirketin önceki bazı geri çağırmalarının aksine, bu bir Tesla servis merkezine gitmeyi gerektiren bir donanım sorunudur.

NHTSA’nın güvenlik geri çağırma raporuna göre (üzerinden Teslarati), geri çağırma 15.869 model yılı 2021-2023 Model S ve Model X aracı içeriyor. Model S için, etkilenen araçlar 18 Şubat 2021 ile 22 Haziran 2023 arasında üretildi; Model S’den etkilenen araçlar için üretim tarihleri ​​08 Eylül 2021 ile 24 Haziran 2023 arasındadır. Arızalı araçların tahmini yüzdesi yüzde birdir.

Rapora göre, “Birinci sıradaki emniyet kemeri, ön gerdirici bağlantısına spesifikasyona göre bağlı değilse, kemeri tokaya kilitlemek için normal çalışma sırasında kemer yukarı ve bağlantı noktasından uzağa çekildiğinde, kemer bağlantıdan ayrılabilir.” Güvenlik riski, “emniyet kemerinin bir çarpışmada tasarlandığı gibi çalışmayabileceği ve bu da yaralanma riskini artırabileceği” şeklindedir.

AYRICA BAKINIZ:

Spotify, Tesla uygulamasını sesli kitaplar ve daha fazlasıyla günceller

Rapor ayrıca, 19 Haziran 2023 itibarıyla Tesla’nın bu sorunla ilgili olabilecek 12 garanti talebi ve sıfır saha raporu belirlediğini ve “bu durumla ilgili olabilecek herhangi bir kaza, yaralanma veya ölümden haberdar olmadığını” belirtiyor.

Etkilenen müşteriler arabalarını bir tesla servis merkezi. Orada, şirket “kontrol edecek ve gerekirse, her iki birinci sıra emniyet kemerini ön gerici ankrajlarına spesifikasyona göre bağlayacaktır. Emniyet kemeri ön gerici ankrajına spesifikasyona göre bağlanamazsa, emniyet kemeri tertibatı ücretsiz olarak değiştirilecektir. müşteriye.”

Bu, Tesla için emniyet kemeriyle ilgili ilk geri çağırma değil; Şubat 2022’de şirket, 817.000 otomobilinde emniyet kemeri zili sorunu için bir geri çağırma yayınladı, ancak bu sorun bir yazılım düzeltmesiyle çözüldü.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Bir Haftada 1.000 Mil Tesla Sürmeyi Öğrendiğim Her Şey


Tesla da açıldı başka bir hatırlama 2023 Model S, Model X ve Model Y arabalarından bazılarını etkiliyor. Bu örnekte sorun, yanlış hizalanmış olabilen ve potansiyel olarak “acil durum freni, önden çarpışma uyarısı ve şerit yardımı” gibi bazı aktif güvenlik özelliklerinin sürücüyü uyarmadan kullanılamamasına neden olabilen öne bakan kameradadır. Etkilenen toplam araç sayısı 1.337’dir, ancak kusurlu araçların tahmini yüzdesi yüzde 80 ile çok yüksektir.

14 Temmuz 2023 itibarıyla Tesla, bu durumla ilgili 83 garanti talebi ve 2 saha raporu belirlemiştir; şirket “bu durumla ilgili olabilecek herhangi bir kaza, yaralanma veya ölümden” haberdar değil.

Etkilenen araçların sahipleri, Tesla’nın “etkilenen araçlardaki öne bakan kameraların perde açısını inceleyeceği ve gerektiğinde açıyı spesifikasyona göre ayarlayacağı” servise götürmeli.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow