Tesla, müşteri gizliliği endişeleri nedeniyle potansiyel bir toplu dava davasıyla karşı karşıya

Bir Tesla müşterisi, Tesla çalışanlarının işten çıkarılmasından bu yana ilk yasal hamleyle elektrikli araç devini mahkemeye taşıyor. özel müşteri bilgilerini paylaştığı ortaya çıktı(Yeni bir sekmede açılır). Potansiyel toplu dava davası, 7 Nisan’da, Tesla’nın otopilot donanımlı arabalarının sahiplerine karşı hesap vermesini talep etmek için Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesine giden Tesla Model Y sahibi […]

Tesla, müşteri gizliliği endişeleri nedeniyle potansiyel bir toplu dava davasıyla karşı karşıya

Bir Tesla müşterisi, Tesla çalışanlarının işten çıkarılmasından bu yana ilk yasal hamleyle elektrikli araç devini mahkemeye taşıyor. özel müşteri bilgilerini paylaştığı ortaya çıktı(Yeni bir sekmede açılır).

Potansiyel toplu dava davası, 7 Nisan’da, Tesla’nın otopilot donanımlı arabalarının sahiplerine karşı hesap vermesini talep etmek için Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesine giden Tesla Model Y sahibi Henry Yeh tarafından açıldı.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter, Substack bağlantılarını kan davası devam ederken güvensiz olarak işaretledi

Yeh’in avukatı Jack Fitzgerald, yaptığı açıklamada, “Herkes gibi Bay Yeh, Tesla’nın kameralarının Kaliforniya Anayasası’nın titizlikle koruduğu ailesinin mahremiyetini ihlal etmek için kullanılabileceği fikrine öfkelendi” dedi. Reuters. Yeh, çalışanların arabasından alınan hassas verileri “tatsız ve haksız eğlence” ve “gizlice kaydedilenlerin aşağılanması” amacıyla paylaşma eylemlerinin ihlal edildiğini hissettiğini yazdı.

7 Nisan’da Reuters bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) Dokuz eski Tesla çalışanının, ekip üyelerinin kişisel video çekimlerini ve araç içi kameralardan alınan görüntüleri çalışan kanalları arasında paylaştığına dair iddiaları üzerine. Paylaşılan mesajlar, Tesla yapay zeka eğitmenleri (“etiketçiler” olarak bilinir) tarafından bir şirket nüfuzu biçimi olarak dağıtılan, müşteri evlerinden ve yoldaki olaylardan “samimi” sahneler içeriyordu.

Şikayette Yeh, son dört yıl içinde bir Tesla aracı kiralayan veya satın alan müşterilerden olası bir toplu davada “kendisi, benzer durumdaki sınıf üyeleri ve genel halk adına Tesla’ya karşı” açıldığını yazdı.

Teknory