TikTok Music’in kayıpsız seçeneği yolda olabilir

Joe Hindi / Android Otoritesi TL;DR APK sökme işlemini gerçekleştirdikten sonra, TikTok Music’in kayıpsız seçeneğine referans veren kod dizeleri bulduk. Kayıpsız ses akışları sunmak, TikTok’un müzik akışı hizmetini daha rekabetçi hale getirecektir. Aboneliğinize kayıpsız akışların dahil edilip edilmeyeceği veya prim ödemeniz gerekip gerekmediği belli değil. Müzik akışı dünyasında, kayıpsız ses desteği, ses tutkunları için hayati […]

TikTok Music’in kayıpsız seçeneği yolda olabilir

Joe Hindi / Android Otoritesi

TL;DR

  • APK sökme işlemini gerçekleştirdikten sonra, TikTok Music’in kayıpsız seçeneğine referans veren kod dizeleri bulduk.
  • Kayıpsız ses akışları sunmak, TikTok’un müzik akışı hizmetini daha rekabetçi hale getirecektir.
  • Aboneliğinize kayıpsız akışların dahil edilip edilmeyeceği veya prim ödemeniz gerekip gerekmediği belli değil.

Müzik akışı dünyasında, kayıpsız ses desteği, ses tutkunları için hayati öneme sahiptir ve bunu sunan hizmetler için büyük bir satış noktasıdır. Örneğin Apple Music ve Tidal, ilgili kataloglarında her parçanın kayıpsız versiyonlarını sunuyor. Burada gerçekleştirilen bir APK sökümüne göre Android OtoritesiGörünüşe göre TikTok Music kayıpsız ses partisine katılabilir.

Bir APK’nın sökülmesi Devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Android için TikTok Music’in en son sürümünün içinde (v1.10.0), kayıpsız akışla ilgili çok sayıda kod dizesi görüyoruz. İşte kayıpsız akışın mümkün olacağını açıkça öne süren bir örnek:

Try Lossless

Başka yerlerde bunun nasıl çalışacağına dair bize fikir veren başka dizeler görüyoruz. İlk başta tüm dosyaların kayıpsız seçeneği olacak gibi görünmüyor. Aşağıdaki dize, çalmak üzere olduğunuz şarkının kayıpsız bir sürümü olduğunda bir uyarı göreceğinizi göstermektedir:

Lossless audio quality is available for this song. Want to try it?

Ne yazık ki TikTok Music’in kayıpsız formatta kaç şarkı sunacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok, bu nedenle bu uyarının ne sıklıkta görüneceğini bilmiyoruz. Ancak bu uyarı her şeyin kayıpsız olmayacağını ima edecek şekilde ifade edilmiştir.

TikTok Müzik kayıpsız: Akış kalitenizi seçin

Müzik akışı için kayıpsız kaliteyi kullanmanın dezavantajlarından biri, dinleme sırasında tüketilen veri miktarını önemli ölçüde arttırmasıdır. Bunu akılda tutarak, TikTok Music’in internete nasıl bağlandığınıza bağlı olarak duyduğunuz kaliteyi seçmenize olanak tanıyacağı görülüyor.

Şu iki dizeye göz atın:

Pick Cellular data audio quality

Pick Wi-Fi audio quality

Bu iki ayar, kullandığınız bağlantı türüne göre ses akışı kalitesini özelleştirebileceğinizi kuvvetle önerir. Örneğin çoğu kişi Wi-Fi kullanırken kayıpsız sese öncelik vermeyi seçecektir ve görünen o ki TikTok Müzik buna izin verebilir.

bu ne kadar tutacak?

Ne yazık ki, bu APK incelemesinde gördüğümüz yeni dizelerin hiçbiri, kayıpsız akışın mevcut planınıza dahil edilip edilmeyeceği veya daha premium bir plana yükseltme gerektirip gerektirmeyeceği konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Şu ana kadar devam etmemiz gereken tek şey şu:

Lossless audio quality is now available for subscribers

Şu anda TikTok Müzik yalnızca dünyanın belirli bölgelerinde kullanılabilmektedir. Burada, ABD’de, bireysel bir planın maliyeti her ay 8,99 ABD dolarıdır ve ilk ay ücretsizdir. Öğrenciler bunu 5,99 dolara düşürebilirler. Bu arada, altı üyeye kadar olan bir aile hesabının maliyeti 18,99 dolardır.

Bu planların hiçbirinde herhangi bir artış yoktur. Hepsi reklamsız dinleme, çevrimdışı oynatmak için müzik indirme yeteneği, kişiselleştirilmiş öneriler ve favori şarkılarınızı ana TikTok hesabınızdan senkronize etme yeteneği sunuyor.

Teorik olarak, TikTok Music’in yakında çıkacak olan kayıpsız çalma özelliği bu mevcut planlara dahil edilebilir. Apple Music bu şekilde çalışır. Ancak TikTok’un kayıpsız oynatmayı içerecek yeni bir premium plan sunması da mümkün. Şirket bu özelliği resmi olarak kullanıma sunana kadar bilemeyiz.

Müzik akışı alanında lider olan Spotify’ın, yaklaşık üç yıl önce premium bir “HiFi” aboneliği duyurmasına rağmen hala kayıpsız akış sunmadığını unutmayın. Eğer TikTok Music bunu yakında kullanıma sunabilirse, muhtemelen Spotify’ı geride bırakacak ve bu da üst düzey dinlemeye değer veren aboneleri yakalamak için avantajlı olabilir.

TikTok Music’in kayıpsız seçeneği yolda olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow