Twitter çalışmıyor mu? İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler!

Eric Zeman / Android Yetkilisi Sosyal medya hayatımızın büyük bir parçası. İster biraz eğlenmeye çalışın, ister başkalarıyla iletişim halinde olun, ister bir sonraki büyük projenizin tanıtımını yapın, Twitter’ın çalışmaması kesinlikle gününüzü mahvedecektir. Özellikle de Twitter, hizmetlerin çalışmaması hakkında konuşmak için gidilecek ortak bir yerken! Twitter sizin için kapalıysa, bunun olmasının farklı nedenleri olabilir. Twitter’ın sunucularında […]

Twitter çalışmıyor mu? İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler!

Eric Zeman / Android Yetkilisi

Sosyal medya hayatımızın büyük bir parçası. İster biraz eğlenmeye çalışın, ister başkalarıyla iletişim halinde olun, ister bir sonraki büyük projenizin tanıtımını yapın, Twitter’ın çalışmaması kesinlikle gününüzü mahvedecektir. Özellikle de Twitter, hizmetlerin çalışmaması hakkında konuşmak için gidilecek ortak bir yerken!

Twitter sizin için kapalıysa, bunun olmasının farklı nedenleri olabilir. Twitter’ın sunucularında bir sorun olabilir, telefonunuz sorun yaratıyor olabilir veya uygulama hatalı davranıyor olabilir. Sorun ne olursa olsun, burada bazı olası düzeltmeleri ele alacağız.

Editörün Notu: Tüm talimatlar Android 11 çalıştıran Pixel 4a, Windows 10 Pro çalıştıran ASUS Zenbook Pro Duo ve 92.0.4515.159 sürümünü çalıştıran Chrome tarayıcı kullanılarak oluşturulmuştur. Aşağıdaki adımlardan bazıları cihazınıza bağlı olarak biraz farklı olabilir.

Twitter’ın kapalı olup olmadığını kontrol edin

Twitter uygulaması Pixel 2 XL AA 2

Twitter’ın çalışmamasıyla ilgili sorun yaşayan tek kişinin siz olmayabileceğiniz fikrini düşünün. Site çapında bir sorun olabilir! İlk önce Twitter’ın başka bir cihaz kullanarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bir tarayıcı kullanmaya çalışıyorsanız uygulamayı deneyebilir veya tam tersini yapabilirsiniz. Aksi takdirde, gibi bir web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Aşağı Dedektörü. Bu site genel olarak Twitter’da herhangi bir sorun olup olmadığını size bildirecektir. Twitter tarafında sorunlar varsa beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Twitter’ı kapatıp yeniden açın

Twitter’ın yalnızca sizin için kapalı olduğunu öğrenirseniz bu, tarayıcı veya uygulamayla ilgili bir sorun olabilir. Twitter’ı kapatıp yeniden açmanız yeterli. Bu sorunu çözebilir. Ayrıca, tüm verilerinizi yeniden senkronize edeceğinden, oturumu kapatıp tekrar açmanız da yardımcı olabilir.

Uygulamayı veya tarayıcıyı güncelleyin

Uygulamanın veya tarayıcının en son sürümünü mü kullanıyorsunuz? Aksi takdirde Twitter’ın çalışmamasının nedeni bu olabilir. Tarayıcınızın güncellemelerini kontrol etmeniz veya Google Play Store’a giderek uygulamanın daha yeni bir sürümünün olup olmadığını kontrol etmeniz yeterlidir. Hepsini yükseltin ve tekrar deneyin.

Ayrıca okuyun: Google Play Store’daki uygulamalar nasıl güncellenir?

Telefonunuzu yeniden başlatın

Android cihazını yeniden başlatma

Twitter hala çalışmıyor mu? Yemin ederim, cihazı yeniden başlatmak teknik sorunlarımın çoğunu çözüyor. Cihazınızı hızlı bir şekilde yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Bu genellikle tüm dişlileri tekrar yerine yerleştirecek ve Twitter’ın tekrar çalışır duruma gelmesini sağlayacaktır!

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Twitter’ın çalışmamasının bir başka nedeni de internetinizin kapalı olması olabilir. Başka bir uygulamayı kullanarak veya başka bir web sitesine giderek tekrar kontrol edin. Basitçe söylemek gerekirse, devam edin ve internete başka bir şeyin erişip erişemediğini görün. Hiçbir şey çalışmıyorsa, büyük olasılıkla internet sorunları yaşıyorsunuz demektir. Wi-Fi veya LAN kullanıyorsanız yönlendiricinizi veya modeminizi kontrol edin. Yeniden başlatmayı deneyin.

Hücresel bağlantı kullananlar ayarlarını kontrol edebilir:

 1. Ayarlar uygulama.
 2. İçeri gir Ağ ve internet.
 3. Seçme Mobil ağ.
 4. Değiştir Mobil veri Açık.
 5. Ülkenizin veya ağ kapsama alanı dışındaysanız, ayrıca Roaming açık (bu ekstra ücrete neden olabilir).

Daha fazla: Telefonunuz Wi-Fi’ye bağlanmazsa ne yapmalısınız?

Uygulama ağ izinlerini kontrol edin

İnternetiniz iyi görünüyorsa Twitter çalışmıyor olabilir, verilen izinlerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Uygulamanın ihtiyaç duyduğu şeye erişmesine izin verin!

 1. Ayarlar uygulama.
 2. İçeri gir Uygulamalar ve bildirimler.
 3. Bulmak heyecan altında Tüm uygulamaları görün bölümünü seçin ve üzerine dokunun.
 4. Seçme İzinler.
 5. Her seçeneği gözden geçirin ve uygulama iznine izin verin.

Burada: Android için en iyi 10 Twitter uygulaması

Önbelleği temizle

telefon önbelleği

Hadlee Simons / Android Otoritesi

Önbellek genellikle iyidir. Bu veriler, her aradığınızda indirmek yerine, daha hızlı erişim için yerel olarak kullanılabilir durumda kalır. Veriler de bozulabilir ve sorun yaratabilir. Ara sıra temizlemekten zarar gelmez, özellikle de Facebook kapalıyken. Bunu hem Android’de hem de Chrome’da yapmaya yönelik talimatlar ekledik.

Chrome önbelleğini temizle:

 1. Krom tarayıcı.
 2. Sağ üst köşedeki 3 noktalı menü düğmesine tıklayın.
 3. Seçme Ayarlar.
 4. İçeri gir Gizlilik ve güvenlik.
 5. Vurmak Tarama verilerini temizle.
 6. Yalnızca önbelleği silebilirsiniz ancak çerezleri ve geçmişi de temizlemenizi öneririz.
 7. Seçme Her zaman ve vur Net veriler.

Android’de önbelleği temizleyin:

 1. Ayarlar uygulama.
 2. İçeri gir Uygulamalar ve bildirimler.
 3. Bul heyecan altında uygulama Tüm uygulamaları görün.
 4. Üzerine dokunun Depolama ve önbellek.
 5. Vurmak Önbelleği Temizle.
 6. Ayrıca seçebilirsiniz Açık depolama temiz bir başlangıç ​​için.

Fotoğraf veya videolar yüklenmiyor

Twitter’da fotoğraf ve video yüklemelerinizin çalışmamasının birden fazla nedeni olabilir. Yaygın sorunlar arasında yukarıda bahsettiğimiz internet sorunları ve uygulama sorunları yer alır. Ayrıca dosya türlerine de dikkat etmelisiniz. Desteklenen resim dosyası formatları JPEG, GIF ve PNG’yi içerir. Bu fotoğraflar da 2 MB’tan büyük olamaz. MP4, videolar için önerilen formattır. Maksimum dosya boyutu 512 MB’tır ve bu klipler 2:20 dakikadan uzun olamaz.

Bir kişinin tweet’leri yüklenemiyor

Android Play Store Güncellemeleri için Twitter

Belirli bir kişinin tweet’lerini yükleyemiyor musunuz? Size kötü bir haberimiz var. Bu kişi sizi engellemiş olabilir. Bu durumda gerçekten yapabileceğiniz (ya da yapmanız gereken) pek bir şey yok. Ayrıca kullanıcının hesabı silinmiş veya devre dışı bırakılmış da olabilir.

Sonraki: Twitter’da hassas içerik nasıl görüntülenir?

Olası tüm düzeltmeleri denediyseniz ve hâlâ Twitter’ın çalışmamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, biraz daha fazla yardım almak isteyebilirsiniz. Twitter’a gidebilirsiniz yardım Merkezi veya daha fazla yardım için şirketle iletişime geçmeyi deneyin.

Twitter çalışmıyor mu? İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow