Twitter’da Gönderi Göndermek İçin En İyi Zaman Nasıl Bulunur?

Hiç iki Beğeni ve bir Retweet almak için hayatınızın en esprili 280 karakterini gönderdiniz mi? Hiçbir şey, kötü zamanlanmış bir tweet kadar potansiyelin boşa gittiğini haykıramaz. Kişisel hesabınızda bu bir hata olabilir, ancak iş söz konusu olduğunda, başarısız olan her tweet boşa harcanan paradır. Ancak, tüm tweet’lerinizde mümkün olan en iyi etkileşimi alacağınızdan nasıl emin […]

Twitter’da Gönderi Göndermek İçin En İyi Zaman Nasıl Bulunur?

Hiç iki Beğeni ve bir Retweet almak için hayatınızın en esprili 280 karakterini gönderdiniz mi? Hiçbir şey, kötü zamanlanmış bir tweet kadar potansiyelin boşa gittiğini haykıramaz. Kişisel hesabınızda bu bir hata olabilir, ancak iş söz konusu olduğunda, başarısız olan her tweet boşa harcanan paradır.

Ancak, tüm tweet’lerinizde mümkün olan en iyi etkileşimi alacağınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Yayınlamak için doğru zamanı bulmak çok önemlidir. Maksimum maruz kalma için düşüncelerinizi ne zaman paylaşacağınızı belirlemenize yardımcı olacak birkaç araç.

Twitter’da Yayınlamak İçin En İyi Zaman Nedir?

Twitter gibi dinamik bir platformda sürekli hareketlilik varken, takipçilerinizin sürekli ekranlarına yapışmasını beklemeyin. Bir rapora göre, ortalama bir Twitter oturumu altı dakikadan fazla sürmez, bu da bir tweet’in görülme süresinin oldukça kısa olduğu anlamına gelir.

Tweet’inizin yayınlanır yayınlanmaz makul bir kitleye ulaşmasını sağlamak çok önemlidir. Tweet’in ilk başta nasıl performans gösterdiği, daha sonra ne kadar maruz kalabileceğini ve “En Üst Derecede” olarak ayarlandığında takipçilerinizin akışlarında üst sıralarda yer alıp alamayacağını belirleyecektir.

Buna göre Buffer tarafından yapılan bir çalışma, Twitter’daki en aktif dönem 11:00 ile 13:00 (yerel saat) arasındadır. Bu, en fazla sayıda tweet’in gönderildiği zamandır.

Ancak, başka Sprout Social tarafından yapılan araştırma etkileşimin en yüksek olduğu saatlerin bundan daha erken olabileceğini ortaya koyuyor. Bulgularına göre, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri sabah 9:00 civarında (CST) atılan tweetler genellikle en fazla ilgiyi görecek. Öte yandan, Pazar günleri dahiyane fikirlerinizi tweetlemek için en kötü gün gibi görünüyor.

Bununla birlikte, kullanıcı alışkanlıkları bölgeden bölgeye ve demografiden demografiye değişir. Tweet atmak için en uygun zamanda birçok faktör rol oynar, bu nedenle istatistikler bize yalnızca genel ipuçları verebilir. Sizin için en uygun zamanı belirlemek için bir analiz aracının yardımına ihtiyacınız olacak.

Twitter’da Gönderi Göndermek İçin En İyi Zaman Nasıl Belirlenir?

Tweet atmak için en iyi zamanı belirlemenin en kesin yolu, görev için özel bir araç kullanmaktır. Elinizde biraz zaman varsa, Twitter istatistiklerinizi kendiniz de analiz edebilirsiniz. Her yöntemin nasıl çalıştığını görelim.

Circleboom’un Twitter Aracını Kullanın

Bir analiz aracı, takipçilerinizin alışkanlıkları ve faaliyetleri hakkında size bilgi vererek, çoğunun tweet’inizi görmek için çevrimiçi olduklarını size bildirir. Circleboom’un Twitter Yönetim Aracı size tam olarak bunu söyleyebilir, bu yüzden en iyi gönderi zamanlamasını nasıl belirleyebileceğinizi açıklamak için bunu bir örnek olarak kullanacağız.

Bu araç, takipçilerinizin en aktif zamanlarını analiz etme yeteneğinin yanı sıra sayısız özelliğe sahiptir. Eski içeriğinizi yönetmenize, sahte ve etkin olmayan takipçileri belirlemenize, anahtar kelimeleri ve hashtag’leri izlemenize ve hatta takip edilecek hesaplar önermenize yardımcı olabilir.

Bu aracı kullanmak için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekir:

 1. şuraya git: Circleboom’un web sitesi“Başlayın”a basın ve Twitter Yönetim Aracını seçin.
 2. Bir hesap için kaydolun ve Twitter’ınızı uygulamaya bağlayın.
 3. Hesabınızla ilgili bazı istatistikleri hemen göreceğiniz kontrol panelinize yönlendirileceksiniz. Kenar çubuğunu açmak için imlecinizi sola hareket ettirin.
 4. Yan menüde “Kullanıcı Analitiği”ni bulun ve genişletin.
 5. “Tweetlemek için En İyi Zaman” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın.

Pro ve Enterprise aboneleri, takipçilerinin hafta boyunca ne kadar aktif olduğunu gösteren bir grafiği hemen görecek.

Grafikteki daha küçük daireler, belirli bir zamanda daha az takipçinizin çevrimiçi olduğunu gösterirken, büyük daireler en yüksek aktivitenin olduğu zamanları gösterir. En büyük daireleri bulun ve grafikte karşılık gelen gün ve saati kontrol edin veya anında tweet atmak için en iyi zamanı görmek için imlecinizi dairelerin üzerine getirin. Bu zamanlarda tweet atmak, gönderilerinize fark edilmek için en iyi şansı verecektir.

Ayrıca, raporlar ve diğer belgeler için grafiği çeşitli dosya biçimlerinde indirebilir veya yazdırabilirsiniz.

 1. Grafiğin sağ alt köşesindeki üç noktalı menüyü tıklayın.
 2. Grafiği kaydetmek istediğiniz dosya formatını seçin. Desteklenen görüntü dosyası biçimleri PNG, JPG, SVG ve PDF’dir ve desteklenen veri dosyası biçimleri JSON, CSV, XLSX, HMTL ve PDF’dir.

Ne yazık ki, size tweet atmak için en iyi zamanı söyleyen Circleboom analiz aracı yalnızca Pro ve Enterprise aboneleri tarafından kullanılabilir. Bununla birlikte, Twitter aracını sınırlı özelliklerle denemek ücretsizdir ve şirket, yıllık Pro abonelikleri için dört ay ücretsiz sunar.

Twitter İstatistiklerinize Bir Bakın

Arkadaşlarının ve takipçilerinin ne zaman aktif olduğunu anlamaya çalışan daha sıradan bir içerik oluşturucuysanız, Twitter’ın analiz aracı da değerli bilgiler sağlayabilir. Bu, istediğiniz zaman kullanmaya başlayabileceğiniz yerleşik bir araçtır.

Onu nerede bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Twitter’a gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Kenar çubuğunuzdaki üç noktalı “Diğer” düğmesini tıklayın.
 3. “İçerik Stüdyosu” bölümünü genişletin.
 4. Açılır menüden “Analytics”i seçin.
 5. Bu özelliği henüz etkinleştirmediyseniz, Twitter’da etkinleştirmeniz için bir istem alacaksınız. Analitik sayfa. Analytics zaten açıksa, doğrudan gösterge tablonuza gidersiniz.
 6. Sayfanın üst kısmındaki “Tweetler” sekmesini bulun.

İçeriğinizin bu sayfada nasıl performans gösterdiğine ilişkin istatistikleri göreceksiniz. Bir grafik size hangi günlerin sizin için en başarılı olduğunu gösterecektir. Ayrıca sayfanın sağ üst köşesinde istediğiniz aralığı tanımlayarak zaman içindeki performansınızı kontrol edebilirsiniz. Bu bilgi, içerik paylaşmak için en iyi günü belirlemek için de uygundur.

Ardından, tweet’lerinizin her birinin gösterim sayısını ve etkileşim oranını kontrol etmek için aşağı kaydırın. Tam olarak istediğiniz bilgileri almak için “Tweetler”, “En Popüler Tweetler”, “Tweetler ve Yanıtlar” ve “Tanıtılan Tweetler” arasında geçiş yapın. Takipçilerinizin ne tür içerikleri beğendikleri ve en sık ne zaman etkileşim kurdukları hakkında fikir edinmek için en çok ilgi gören tweet’leri belirleyin.

Zaman çok önemlidir

Tweet’inize erkenden geniş katılım sağlamak, içeriğin daha sonraki zamanlarda görünürlüğü için çok önemlidir. Gün ve hafta içindeki belirli zaman dilimleri diğerlerinden daha fazla etkileşim görse de, yalnızca kişiselleştirilmiş analizler, takipçilerinizin en aktif olduğu zamanı size söyleyebilir. Circleboom gibi bir analiz aracı kullanın ve çabalarınızı doğru yere yönlendirebileceksiniz.

Bu araçlardan herhangi birini daha önce kullandınız mı? Deneyimin nasıldı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory