Valentina Allegra de Fontaine kimdir? Julia Louis-Dreyfus’un Kara Panter 2 karakteri açıklandı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-11T14:35:36 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-11T14:35:46 Julia Louis-Dreyfus, yeni çıkan Black Panther: Wakanda Forever dahil olmak üzere birçok Marvel projesinde Valentina Allegra de Fontaine rolünde yer aldı. İşte karakter ve MCU’nun geleceğini nasıl şekillendirebileceği hakkında bilmeniz gereken her şey. Valentina Allegra de Fontaine – bazen Contessa Allegra del la Fontaine olarak bilinir – […]

Valentina Allegra de Fontaine kimdir?  Julia Louis-Dreyfus’un Kara Panter 2 karakteri açıklandı

Yayınlanan: 2022-11-11T14:35:36

Güncellenmiş: 2022-11-11T14:35:46

Julia Louis-Dreyfus, yeni çıkan Black Panther: Wakanda Forever dahil olmak üzere birçok Marvel projesinde Valentina Allegra de Fontaine rolünde yer aldı. İşte karakter ve MCU’nun geleceğini nasıl şekillendirebileceği hakkında bilmeniz gereken her şey.

Valentina Allegra de Fontaine – bazen Contessa Allegra del la Fontaine olarak bilinir – sanatçı Jim Steranko tarafından yaratıldı ve ilk olarak Ağustos 1967’de Garip Masallar’ın 159. sayısında yayınlandı.

Zengin bir İtalyan sosyetesi, ailesi öldürüldü ve bu da Fontaine’e SHIELD’in eğitim programına katılması için ilham verdi. Orada Nick Fury ile tanıştı ve ikili başlangıçta çatışırken sonunda aşık oldular.

Parlak bir ajan olan de Fontaine, dünyanın her yerindeki uluslararası casuslara yardım etti. Gizli Savaşçılar hikayesinde olmasına rağmen, Hydra için çalışan bir çift ajan olduğu ortaya çıktı.

Karakter daha önce, 1998 yapımı Nick Fury: Agent of SHIELD filminde Lisa Rinna tarafından David Hasselhoff’la birlikte canlandırılmıştı.

Julia Louis-Dreyfus, Marvel Sinematik Evrenine katıldı

Seinfeld ve Veep yıldızı Julia Louis Dreyfus, MCU’da Valentina Allegra de Fontaine olarak rol aldı ve ilk çıkışını Black Widow’da yapması gerekiyordu. Ancak bu film küresel kapanma nedeniyle ertelendiğinde, hayranlar karakterin bu yinelemesine Falcon and the Winter Soldier aracılığıyla ilk kez baktılar.

Akış dizisinde, de Fontaine, Flag Smashers’ın bir üyesini öldürdükten sonra Kaptan Amerika mantosundan sıyrılan John Walker’a (Wyatt Russell) savunmasız bir anda yaklaşıyor. Onun için bir işi olabileceğini söylüyor, ardından sezon sonunda de Fontaine, Walker’a yeni bir takım elbise sunuyor ve onu ABD Ajanı olarak vaftiz ediyor.

Karakter sonra Black Widow’da, Yelena Belova’ya (Florence Pugh) kız kardeşinin ölümünden Clint Barton’ın – diğer adıyla Hawkeye – sorumlu olduğunu söylediği bir post-credit sahnesiyle kamera karşısına geçti. Daha sonra onu öldürmesi için Belova’yı işe alır.

Kara Panter 2’de Valentina Allegra de Fontaine

Valentina Allegra de Fontaine, Kara Panter: Wakanda Forever sırasında CIA Direktörü olarak yeni rolüyle düzenli aralıklarla ortaya çıkıyor.

Eskiden Everett Ross (Martin Freeman) ile evli olduğunu ve filmin çoğunu onu taciz ederek geçirdiğini öğreniyoruz. İlk karşılaşmaları, de Fontaine’in görünüşte Wakanda hakkında soru sorabilmesi için onu Langley’e geri götürmesinde ısrar etmesini içeriyor.

Başlangıçta aynı tarafta görünüyorlar, ancak daha sonra de Fontaine filminde Wakandan Kraliçesi Ramonda ile gizli konuşmalarını dinlediğini ortaya koyuyor. Daha sonra Ross’u ihanetten tutuklar ve ona Val yerine Yönetmen de Fontaine demesi konusunda ısrar eder.

Kara Panter: Wakanda Forever incelememizde tartışıldığı gibi, bunların hepsi devam hikayesine oldukça yabancı görünüyor; alt konusu, gelecekteki bir Marvel filmi için bir şeyler hazırlamak için oradaymış gibi hissediyor…

MCU filmi Thunderbolts nedir?

Thunderbolts, Eric Pearson (Thor: Ragnarok, Black Widow) tarafından yazılan ve Jake Schreier (Robot & Frank, Paper Towns) tarafından yönetilen yakında çıkacak bir MCU filmidir.

Film, Valentina Allegra de Fontaine’in etrafında döndüğü düşünülen arsa ile – ya da itibari Thunderbolt Ross – misyonları gerçekleştirmek için bir kahramanlar ve anti-kahramanlardan oluşan bir ekip toplayacak.

Thunderbolts kod adlı bu ekip, daha önce bahsedilen John Walker ve Yelena Belova’nın yanı sıra Bucky Barnes, Red Guardian, Taskmaster ve Ghost gibi isimlerden oluşacak.

Harrison Ford’un 2023’te Temmuz 2024’te gösterime girecek filmde Thunderbolt Ross’u oynaması bekleniyor.

Aşağıdaki Kara Panter 2 kapsamımızın daha fazlasını kontrol edebilirsiniz:

Dexerto’nun 3 yıldızlı film incelemesi | T’Challa MCU’da nasıl ölüyor? | Yeni Kara Panter kim? | Kredi sonrası sahne var mı? | Riri Williams açıkladı | Namor açıkladı

Teknory