Microsoft sonunda Windows için Cortana’yı sefaletinden çıkarıyor

Microsoft, bu yıl Bing Chat AI aracı ve diğer birkaç AI destekli hizmetiyle teknoloji manşetlerinde yer aldı. Ancak şirketin orijinal akıllı asistanı Cortana, bir şekilde Windows’ta ve diğer bazı hizmetlerde oyalandı. Şimdi, Microsoft’un sahip olduğu ilan edildi (s/s: Windows Merkezi) yeni AI araçları lehine Windows’ta Cortana’yı öldürüyor. Redmond şirketi web sitesinde açıkladı: Windows’ta Cortana uygulamasının […]

Microsoft sonunda Windows için Cortana’yı sefaletinden çıkarıyor

Microsoft, bu yıl Bing Chat AI aracı ve diğer birkaç AI destekli hizmetiyle teknoloji manşetlerinde yer aldı. Ancak şirketin orijinal akıllı asistanı Cortana, bir şekilde Windows’ta ve diğer bazı hizmetlerde oyalandı.

Şimdi, Microsoft’un sahip olduğu ilan edildi (s/s: Windows Merkezi) yeni AI araçları lehine Windows’ta Cortana’yı öldürüyor. Redmond şirketi web sitesinde açıkladı:

Windows’ta Cortana uygulamasının kullanıcılarını etkileyecek bazı değişiklikler yapıyoruz. 2023’ün sonlarından itibaren Windows’ta Cortana’yı bağımsız bir uygulama olarak desteklemeyeceğiz.

Microsoft, etkilenen kullanıcıları yapay zeka destekli Bing ve Bing Chat, Windows 11 sesli erişim, Microsoft 365 Copilot ve Windows Copilot’u denemeye yönlendiriyor.

Ancak bu, Cortana’nın tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelmez. Microsoft, Cortana’nın Outlook ve Teams mobil uygulamalarının yanı sıra Teams ekranlarında ve odalarında kullanılabileceğini söylüyor.

Microsoft sonunda Windows için Cortana’yı sefaletinden çıkarıyor

Teknory