Varlığına İnanamadığımız 5 Tuhaf Bilgisayar Klavyesi

Bilim kurguda bilgisayar kullanımının birçok tasvirinde, insanlar havada asılı duran holografik klavyelerde yazı yazarken görülüyor. Diğer birçok bilimkurgu kavramı gibi, insan-bilgisayar arabiriminin bu özel yöntemi de gerçek hayattaki girişimlere ilham kaynağı oldu. Ne yazık ki, durumun gerçeği şu ki, ışık tabanlı çevre birimleri fiziksel düğmeler kadar güvenilir değil. Gangxun Lazer Projeksiyon klavyesibunun gibi hemen hemen […]

Varlığına İnanamadığımız 5 Tuhaf Bilgisayar Klavyesi

Bilim kurguda bilgisayar kullanımının birçok tasvirinde, insanlar havada asılı duran holografik klavyelerde yazı yazarken görülüyor. Diğer birçok bilimkurgu kavramı gibi, insan-bilgisayar arabiriminin bu özel yöntemi de gerçek hayattaki girişimlere ilham kaynağı oldu. Ne yazık ki, durumun gerçeği şu ki, ışık tabanlı çevre birimleri fiziksel düğmeler kadar güvenilir değil. Gangxun Lazer Projeksiyon klavyesibunun gibi hemen hemen her projeksiyon klavyesinin yanı sıra.

Fiziksel bir klavye yerine, bu Bluetooth bağlantılı cihaz, bir klavye görüntüsünü masa gibi sağlam bir yüzeye yansıtır. Cihaz daha sonra, yüzeye yazı yazdığınızda projeksiyonunun ne zaman gizlendiğini algılar ve bunu tuş vuruşları olarak kaydeder. Kesinlikle harika görünüyor ve iyi bir konuşma noktası oluşturuyor, ama hepsi bu.

Gerçek tuşlar olmadan yazmaya çalışmak oldukça rahatsız olmakla kalmaz, aynı zamanda cihazın doğruluğu da oldukça düzensiz ve yavaş olma eğilimindedir, vuruşlarınızı yanlış okur ve onları almak normalden daha uzun sürer. Cihaz ayrıca yalnızca klavyenin tamamen yansıtılabileceği yeterince karanlık bir odada düzgün çalışır. Mağarada yaşayan bir gremlin değilseniz, muhtemelen tüm zamanınızı zifiri karanlık bir ofiste geçirmiyorsunuzdur, bu da cihazın zar zor yansıtacağı ve bu nedenle tuş vuruşlarınızı zar zor ayrıştıracağı anlamına gelir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow