Vision Pro’nun hantal pili, Apple’ın fitness uygulamalarını göstermemesinin nedeni olabilir

TL;DR Yeni bir rapor, Apple’ın Vision Pro’nun fitness özelliklerine sahip olduğunu iddia ediyor. Apple, antrenman oluşturmak için Nike ile çalışıyor olabilir. Eski çalışanlar, Apple’ın hantal harici pil nedeniyle Vision Pro’nun fitness özelliklerini sergilemekten çekinmiş olabileceğini söylüyor. Denememiş olanlara öyle gelmeyebilir, ancak VR egzersiz yapmak için oldukça iyi bir yol olabilir. Ancak Apple, WWDC’de Vision Pro […]

Vision Pro’nun hantal pili, Apple’ın fitness uygulamalarını göstermemesinin nedeni olabilir

TL;DR

  • Yeni bir rapor, Apple’ın Vision Pro’nun fitness özelliklerine sahip olduğunu iddia ediyor.
  • Apple, antrenman oluşturmak için Nike ile çalışıyor olabilir.
  • Eski çalışanlar, Apple’ın hantal harici pil nedeniyle Vision Pro’nun fitness özelliklerini sergilemekten çekinmiş olabileceğini söylüyor.

Denememiş olanlara öyle gelmeyebilir, ancak VR egzersiz yapmak için oldukça iyi bir yol olabilir. Ancak Apple, WWDC’de Vision Pro kulaklığını gösterdiğinde, cihazın potansiyel kullanımları listesinde fitness eksik görünüyordu. Yeni bir rapor, özelliğin şovda görünmemesinin bir nedeni olabileceğini iddia ediyor.

Apple, WWDC katılımcılarının Vision Pro’da bir meditasyon uygulamasını denemesine izin vermiş olsa da şirket, Vision Pro’nun bir fitness cihazı olarak potansiyelini göstermekten çoğunlukla kaçındı. Bunun nedeni, Apple’ın cihazının bu şekilde kullanılmaması gerektiğini düşünmesi değil, Apple’ın bu yeteneği göstermeye hazır olmaması olabilir.

Buna göre BilgiCupertino merkezli firma, kulaklık için egzersiz uygulamaları planlıyor. Bildirildiğine göre, eski çalışanlar, Apple’ın antrenman oluşturmak için Nike ile ortaklık kurmayı keşfettiğini söylüyor. Üstelik, teknoloji devi “terli, yüksek yoğunluklu egzersizler” için tasarlanmış yüz yastıkları yaratmayı bile düşünmüş gibi görünüyor.

Bu sağlıklı yaşam uygulamalarından birinin bir yoga uygulaması olduğu bildirildi. Bu yoga uygulaması, kullanıcının göğsünü ve gövdesini gözlemleyerek nefes almayı ölçmek için donanımın kamerasını kullanırdı. Görünüşe göre bir tai chi uygulaması da vardı. Ancak, Apple etkinliğini düzenlediğinde bu yazılım henüz hazır değildi.

Aynı zamanda eski çalışanlar, Apple’ın bu uygulamaları zamanında hazır olsalar bile göstermekten çekinmiş olabileceğini de aktardı. Bu eski çalışanlar, Apple’ın kulaklığın hantal harici pili nedeniyle teknolojiyi ifşa etmekten kaçınmış olabileceğini iddia ediyor. Ek olarak, şirket öne bakan camın çok kırılgan olması ve el takibinin zayıf olması konusunda endişelenmiş olabilir.

Tim Cook, sözde şirketin bir mem haline gelmesinden korktuğu için Vision Pro’yu takarken toplum içinde görülmedi. Apple’ın görünüşe nasıl bu kadar odaklandığını görünce, etrafta dolaşan pil takımıyla uğraşan birinin görüntüsünü istememesi mantıklı olacaktır.

Vision Pro’nun bir çıkış tarihi yok, ancak 2024’te bir lansman penceresi var. Bu, Apple’ın 3.500 dolarlık kulaklıkla fitness stratejisini belirlemesi için fazlasıyla yeterli olmalı.

Vision Pro’nun hantal pili, Apple’ın fitness uygulamalarını göstermemesinin nedeni olabilir

Teknory