1047 Games yeni bir nişancıya geçerken 'Splitgate' bakım moduna girecek

Bilim kurgu arenasında nişancı Splitgate geçen yaz konsollara çıktıktan sonra popülaritesi patladı, PC'ye çıkışından iki yıl sonra. Uzayda 10 milyondan fazla indirme elde ettiHalo ve Portal oyununun karışımı sayesinde bir ay. Oynaması ücret...

1047 Games yeni bir nişancıya geçerken 'Splitgate' bakım moduna girecek

Bilim kurgu arenasında nişancı Splitgate geçen yaz konsollara çıktıktan sonra popülaritesi patladı, PC'ye çıkışından iki yıl sonra. Uzayda 10 milyondan fazla indirme elde ettiHalo ve Portal oyununun karışımı sayesinde bir ay. Oynaması ücretsiz olduğu gerçeği zarar vermedi. Bununla birlikte, geliştirici 1047 Games artık özellik geliştirmeyi durdurarak oyunu etkili bir şekilde bakım moduna sokuyor. Splitgate bir sonraki güncellemesiyle beta sürümünden çıkacak olsa da, stüdyo bunun oyunun "son büyük yinelemesi" olacağını söyledi.

Splitgate oldu1047 beklenenden çok daha başarılı. Stüdyo, etrafındaki en büyük oyunlarla rekabet edebilecek bir "üniversite yurt rüyası projesini bir AAA oyununa" dönüştürmeye çalıştı. "Ancak bu aynı zamanda, endüstrinin dört bir yanından üst düzey yetenekleri bir araya getirdiğimiz için, zamanımızın çoğunu bir avuç insan tarafından oluşturulmuş eski içerik ve sistemleri yeniden işlemeye çalışarak harcadığımız anlamına geliyordu."Bir yandan gemimize binmek için bilet alan herkesi mutlu etmeye çalışırken, bir yandan da teknemizi roket gemisine dönüştürmeye çalışırken bir yandan da su tahliyesi yapıyoruz."

Stüdyo şimdi bir sonraki projesine odaklanmış durumda. Yine portalları olan ve aynı evrende geçen, oynaması ücretsiz bir nişancı oyunu olacak. 1047, yakında çıkacak olan oyunu Unreal Engine 5'te sıfırdan oluşturacak.

Bu arada, şu anda 18 milyondan fazla kez indirilen Splitgate, yakın gelecekte çevrimiçi kalacak. Oyunculara bir teşekkür olarak 1047, 15 Eylül'de final sezonu başladığında sonsuz sayıda seviye ve yeni görünümler ve karakterler içeren ücretsiz bir savaş bileti ekleyecek. 1047, Splitgate için düzeltmeler yapmaya ve daha küçük güncellemeler sunmaya devam edecek, ancak oyun bir sonraki büyük yamadan sonra herhangi bir yeni özellik almayacak.

"Dikkatli bir değerlendirmeden ve çok fazla şeyden sonra1047 ekibi, hayranların hak ettiği oyunu inşa etmek ve mevcut oyunumuzu güçlendirmeye çalışmadan inşa etmek için, dikkatimizi yinelemeli, daha küçük güncellemelerden başka yöne çevirdiğimize ve her şeye devam ettiğimize karar verdi. 1047 Games CEO'su ve Splitgate yaratıcısı Ian Proulx yaptığı açıklamada, Splitgate evreninde oynanışta sadece evrimsel değil devrim niteliğinde değişiklikler sunacak yeni bir oyuna odaklanmak için yola çıktıklarını söyledi. “Splitgate çevrimiçi kalacak ve PC'deki ilk oyun testlerimizden itibaren stüdyomuzun bel kemiğini oluşturan özel topluluğumuz için desteklenecek. Topluluğumuz bizim için her şey demek ve yeni gelişmeleri onlarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Bu arada, SSS bölümünde, 1047, oyuncuların görünümleri ve diğer öğeleri elde etmek için zaman, çaba ve para harcadıklarını kabul etti. Hayranların taşıyamayacağını öne sürerkenBir sonraki oyuna geçenler, "Splitgate 'deki çabalarınızı ve zamanınızı ödüllendirmek istiyoruz ve bunu ciddiye alıyoruz. Bunu nasıl yapacağımıza şu anda karar verilmedi, ancak bunun bizim istediğimiz bir şey olduğunu biliyoruz. Bir sonraki oyunu tartışırken odaklanmış durumdayız."Ayrıca Splitcoin sanal para biriminin transfer edilip edilmeyeceği de belli değil.