Walmart, X/Twitter reklamveren boykotuna katıldı

Tam da tatil alışveriş sezonu yaklaşırken Walmart, Elon Musk’un X’inde reklam yapmayı durdurmaya karar verdi ve son haftalarda sosyal medya platformundan kaçan diğer büyük şirketlerin arasına katıldı. Bir Walmart sözcüsü, “Müşterilerimize daha iyi ulaşmak için başka platformlar bulduğumuz için X’te reklam yapmıyoruz” dedi. Reutersperakende zincirinin daha önce Twitter olarak bilinen web sitesindeki reklam kampanyalarını askıya […]

Walmart, X/Twitter reklamveren boykotuna katıldı

Tam da tatil alışveriş sezonu yaklaşırken Walmart, Elon Musk’un X’inde reklam yapmayı durdurmaya karar verdi ve son haftalarda sosyal medya platformundan kaçan diğer büyük şirketlerin arasına katıldı.

Bir Walmart sözcüsü, “Müşterilerimize daha iyi ulaşmak için başka platformlar bulduğumuz için X’te reklam yapmıyoruz” dedi. Reutersperakende zincirinin daha önce Twitter olarak bilinen web sitesindeki reklam kampanyalarını askıya alma kararını ilk kez bildirdi.

Musk’ın kaçan reklamverenlere saygısız tepkisi

Walmart’ın reklamları durdurma kararı, X’in sahibi Musk’ın ardından geldi. reklamverenleri boykot etmelerini söyledim röportaj sırasında “git kendini becer” New York Times’ DealBook Zirvesi.

X’in en son reklamveren sorunları, Musk’ın platformda başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan Yahudi karşıtı bir komplo teorisini onaylamasının ardından Kasım ayı ortasında başladı.

Musk, Yahudi örgütlerinin ABD ve Avrupa ülkelerindeki beyaz insanları azınlık gruplarından göçmenlerle değiştirmeye çalıştığını iddia eden Büyük Yer Değiştirme Teorisi olarak bilinen komployu paylaşan bir kullanıcıya “Gerçek gerçeği söylediniz” diye yanıt verdi. Musk daha sonra ADL gibi grupların “kendilerine birincil tehdit oluşturan azınlık gruplarını eleştirmeyi” nasıl reddettiklerini daha ayrıntılı olarak ele aldı.

Medya Önemlidir rapor Ertesi gün yayınlanan bir rapor da, çok sayıda markanın Nazi yanlısı içerikli reklamlarını bulması nedeniyle X’in sayılarına eklendi.

Musk’un yorumları ve raporundan kısa bir süre sonra reklamverenler platformu bırakmaya başladı.

Walmart, X’in ayrılacağı uzun liste arasında sadece bir nokta

IBM, Birinci reklamlarını çekmek için. Şirketler gibi Elma, DisneySony, Warner Bros., Comcast, NBCUniversal ve Paramount kısa süre sonra onu takip etti.

Reklamveren boykotunun sonucunda Musk ve arkadaşları. dava açıldı Media Matters raporuna göre reklam geliri kaybının suçunu doğrudan kuruluşun bulgularına yüklüyor.

Bu hafta başındaki DealBook Zirvesinde Musk, İsrail’i desteklemeyen azınlık gruplarını finanse eden Yahudi gruplarından bahsettiğini iddia ederek X’in başını belaya sokan yorumlarının bazı kısımlarını açıklamaya çalıştı. Musk hangi gruplardan bahsettiğini belirtmedi ve Musk, Büyük Değişim Teorisi gönderisine verdiği ilk destek yanıtı hakkında daha fazla bir şey söylemedi.

Disney CEO’su Bob Iger da DealBook Zirvesi etkinliğinde, Musk’un Iger’e “git kendini sikmesini” söylemesinden önce de olsa konuştu ve Disney’in reklam yapmayı bırakmasının kesin nedenini paylaştı: Musk’un kendisi.

Iger, “Aldığı pozisyonu oldukça halka açık bir şekilde alarak, bu pozisyon ile Elon Musk ve X arasındaki ilişkinin bizim için mutlaka olumlu olmadığını hissettik” dedi. açıkladı. “Ve reklamlarımızı geri çekmeye karar verdik.”

Görünüşe göre Walmart benzer bir hesaplama yapan son şirket.

Teknory