Yazarların grevi sona yaklaşırken Beetlejuice 2 heyecan verici bir güncelleme alıyor

Beetlejuice 2’nin çekimleri bu yaz oyuncuların grevi nedeniyle durduruldu ancak AMPTP ile yapılan müzakereler olumlu görünmeye başladığından filmde bir gecikme yaşanmayabilir. Merakla beklenen filmlere gelince; Böcek suyu 2 Hayranların sabırsızlıkla beklediği en büyüklerden biri olmalı. Winona Ryder, Michael Keaton ve Catherine O’Hara’nın da aralarında bulunduğu geri dönen oyuncuları görmek için şahsen sabırsızlanıyorum ve bunu duyduğuma […]

Yazarların grevi sona yaklaşırken Beetlejuice 2 heyecan verici bir güncelleme alıyor

Beetlejuice 2’nin çekimleri bu yaz oyuncuların grevi nedeniyle durduruldu ancak AMPTP ile yapılan müzakereler olumlu görünmeye başladığından filmde bir gecikme yaşanmayabilir.

Merakla beklenen filmlere gelince; Böcek suyu 2 Hayranların sabırsızlıkla beklediği en büyüklerden biri olmalı. Winona Ryder, Michael Keaton ve Catherine O’Hara’nın da aralarında bulunduğu geri dönen oyuncuları görmek için şahsen sabırsızlanıyorum ve bunu duyduğuma çok sevindim. Çarşamba yıldız Jenna Ortega da filmde önemli bir rol oynayacak. Sevilen 1988 klasiğinin devamı uzun zamandır üzerinde çalışılıyor (tam olarak on yılı aşkın bir süredir), ancak heyecan verici gelişmeler açıklanırken üretim durma noktasına geldi.

Artık Amerika Yazarlar Birliği’nin (WGA) yaptığı gibi geçici bir anlaşmaya varmak Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) ile tüm gözler bundan sonra ne olacağını görmek için film ve gösteri yapımlarında.

Eğer kaçırmışsanız, Böcek suyu 2 Bu yılın başında çekimlere başlandı, bu da filmin Mayıs ayında başlayan yazar grevinden önce yazıldığı anlamına geliyor. Ancak Sinema Oyuncuları Birliği-Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA) Temmuz ortasında greve gidince, Tim Burton filmi de kapatılmak zorunda kalan pek çok filmden biri oldu. Devam filminin yapımcılığını Warner Bros. üstlendiği için AMPTP ile sözleşmesi var ve oyuncuların çoğu (hepsi olmasa da) SAG’ın parçası.

Beetlejuice 2’nin çekimleri neredeyse tamamlandı

Ancak yeni bir rapora göre Son teslim tarihi Yazarların ve stüdyoların vardığı geçici anlaşmanın ayrıntılarını içeren bir notta şunu belirtiyorlar: Böcek suyu 2 “%100 sarılmadan önce prodüksiyona yalnızca birkaç gün kaldı”, bu da geri dönüp yayına girebildikleri anda çekimlerin birkaç gün içinde tamamlanması gerektiği anlamına geliyor. Bu şüphesiz harika bir haber, ancak oyuncuların stüdyolarla anlaşmaya varmasının ne kadar süreceğini bilmiyoruz.

Bu noktada, devam eden grevler söz konusu olduğunda doğru yöne gidiyormuşuz gibi görünüyor, ancak henüz netleşmiş değiliz. WGA’nın hâlâ AMPTP ile olan yeni anlaşmasını onaylaması gerekiyor ve sonrasında, umarız SAG’ın müzakere etme zamanı gelecektir. Oradaydı dolaşan bir rapor Bu hafta SAG’ın müzakere etmek için önümüzdeki birkaç gün içinde AMPTP ile buluşabileceğini iddia etti, ancak SAG o zamandan beri bu gerçeği çürüttüşöyle diyor: “Planlanmış onaylanmış bir tarihimiz yok ve bu hafta AMPTP ile toplantılar yapılmayacak.”

Beetlejuice 2 ne zaman çıkıyor?

Bu yazının yazıldığı sırada sinemada gösterim tarihi Böcek suyu 2 6 Eylül 2024 olarak kaldı ve bu, gelecek yılın Cadılar Bayramı sezonu için mükemmel bir tarih. Devam filmi Warner Bros. tarafından resmi olarak ertelenmedi ve çekimlere ne zaman devam edebileceklerini bilmesek de sadece birkaç günlerinin kaldığı haberi cesaret verici.

Oyuncuların grevi bu sonbaharda sona ererse, filmin önümüzdeki Eylül ayında vizyona gireceğini kesin olarak görebiliriz. Ancak yıl sonuna yaklaşırsak veya potansiyel olarak oyuncuların grevi sona ermeden 2024’e girersek, kesinlikle ertelenmiş bir vizyonla karşı karşıya olabiliriz.

bir Burton’la Eylül 2023’te yayınlanan röportajfilm yapımcısı prodüksiyonun devam ettiğini söyledi Böcek suyu 2 oyuncuların grevinin başlamasına yalnızca “bir buçuk gün” kalmıştı, bu da Deadline’ın raporunu doğruluyor. Bu bir çok umut verici bir güncelleme, ancak her ihtimale karşı göz kulak olacağımızdan emin olacağız.

Böcek suyu 2 Ayrıca fantastik bir kadroyu tamamlayan aktörler Justin Theroux, Willem Dafoe ve Monica Bellucci’yi de yardımcı rollerde görecekler. Orijinal filmin büyük bir hayranı olarak devam filminin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyorum! İlkinin hakkını versen iyi olur.

Teknory