Yeni sızıntı bize Pixel 7a’ya ilk bakışımızı veriyor

TL;DR Yeni sızan görüntüler bize Pixel 7a’ya ilk bakışımızı verdi. Görüntüler, Pixel 6a’nın tasarımından çok da uzak olmayan bir cihazı gözler önüne seriyor. Boyutların 152,4 x 72,9 x 9,0 mm olduğu söyleniyor. Artık Pixel 7 ve Pixel 7 Pro bir süredir piyasada olduğuna göre, Google’dan görmeyi beklediğimiz bir sonraki telefon, orta seviye A serisinin bir […]

Yeni sızıntı bize Pixel 7a’ya ilk bakışımızı veriyor

TL;DR

  • Yeni sızan görüntüler bize Pixel 7a’ya ilk bakışımızı verdi.
  • Görüntüler, Pixel 6a’nın tasarımından çok da uzak olmayan bir cihazı gözler önüne seriyor.
  • Boyutların 152,4 x 72,9 x 9,0 mm olduğu söyleniyor.

Artık Pixel 7 ve Pixel 7 Pro bir süredir piyasada olduğuna göre, Google’dan görmeyi beklediğimiz bir sonraki telefon, orta seviye A serisinin bir sonraki yinelemesi. Henüz devam edecek çok fazla bilgi olmasa da, yeni sızan bazı renderlar bize cihazın nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Üretken sızıntı yapan OnLeaks ile işbirliği içinde, buradaki insanlar Smartprix Pixel 7a’ya potansiyel ilk bakışımızı sağlayan sızdırılmış görseller elde ettik. Görüntülere göre, telefon, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun önceki modellere benzerliği gibi Pixel 6a’yı anımsatıyor.

Web sitesine göre, telefonun 152,4 x 72,9 x 9,0 mm boyutlarında ve 10,1 mm kamera çıkıntısı olduğu söyleniyor. Doğruysa, bu, Pixel 7a’yı Pixel 6a’nın 152,2 x 71,8 x 8,9 mm’lik gövdesinden en ince kenar boşluklarıyla biraz daha büyük yapar.

Google Piksel 7a 5K1 ölçekli 1

Görüntüler ayrıca, kamera çubuğunun büyük olasılıkla Pixel 7 serisinin geri kalanı gibi metal bir kaplama kullanacağını ortaya koyuyor. Görünüşe göre 7a’nın kamera çubuğu, Pixel 7 Pro’nun cilalı alüminyum yerine Pixel 7’de görüldüğü gibi mat bir alüminyum kaplama kullanıyor olabilir.

Cihazın ön tarafına gelince, ekranın çerçevenin biraz kalınlaştığı alt kısım dışında çoğunlukla ince çerçevelere sahip olacağı görülüyor.

Yine Pixel 7 serisindeki diğer modellere benzer şekilde, Pixel 7a’nın güç düğmesi ve ses düğmesi cihazın sağ tarafında, SIM tepsisi ise sol tarafında bulunuyor.

Sadece birkaç hafta önce bir sızıntı, Pixel 7a’nın 90Hz 1080p ekrana sahip olabileceğini ortaya çıkardı. Bu, önceki herhangi bir A serisi telefonda görülen en yüksek yenileme hızını verecektir.

Teknory