Yeni sızıntıda PS5 Slim’in çıkış tarihi açıklandı

TL;DR PS5’in yeni sürümünün çıkış tarihi sızdırıldı. Sızıntıya göre konsolun daha ince versiyonu 10 Kasım 2023’te çıkacak. Yeni PS5’i içeren Spider-Man 2 paketi 8 Kasım 2023’te piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz hafta Sony, PlayStation 5’in yeni versiyonunu tanıttı. Halk arasında resmi adı değil PS5 Slim olarak adlandırılan yeni model, orijinalinden biraz daha küçük ve daha ince. Yeni […]

Yeni sızıntıda PS5 Slim’in çıkış tarihi açıklandı

TL;DR

  • PS5’in yeni sürümünün çıkış tarihi sızdırıldı.
  • Sızıntıya göre konsolun daha ince versiyonu 10 Kasım 2023’te çıkacak.
  • Yeni PS5’i içeren Spider-Man 2 paketi 8 Kasım 2023’te piyasaya sürülecek.

Geçtiğimiz hafta Sony, PlayStation 5’in yeni versiyonunu tanıttı. Halk arasında resmi adı değil PS5 Slim olarak adlandırılan yeni model, orijinalinden biraz daha küçük ve daha ince. Yeni bir sızıntı artık bize yeni tasarımın ne zaman gelmesini bekleyebileceğimizi söylüyor.

Sony, daha önceki blog yazısında yeni PS5’in mevcut modelin envanteri bittikten sonra Kasım ayında piyasaya çıkacağını belirtmişti. Dataminer’a göre kabarcık deliğiPS5 Slim’in hem disk hem de dijital versiyonu 10 Kasım 2023’te ABD’de piyasaya sürülecek. Ancak PS5 Slim with Spider-Man 2 paketi iki gün önce 8 Kasım’da çıkacak.

Sony, yeni modeldeki teknolojinin mevcut modeldekiyle aynı olduğunu belirtiyor. Ancak dijital sürümü satın alırsanız, 1 TB SSD ve takılabilir Ultra HD Blu-ray disk sürücüsü içeren daha küçük bir pakette gelir. Mevcut modellere göre hacim olarak %30, ağırlık olarak %18 ve %24 oranında azaltıldığı söyleniyor.

PS5 Slim diski orijinaliyle aynı 500 $ fiyata satılacak, ancak dijital versiyon 450 $ ile daha pahalı olacak. Dijital sürümü alırsanız, 80 $ karşılığında ayrı bir disk sürücüsü satın alabilirsiniz.

PS5 Slim’in diğer ülkelerde tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Sony, küresel lansmanın önümüzdeki aylarda gerçekleşeceğini söylüyor.

Yeni sızıntıda PS5 Slim’in çıkış tarihi açıklandı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow