Bazı 2024 amiral gemisi telefonları bunun yerine Snapdragon 8 Gen 2 ile yapışabilir

TL;DR Bir sızıntı, Snapdragon 8 Gen 3’ün bazı markalar için biraz fazla pahalı olabileceğini iddia etti. Bazı OEM’lerin bunun yerine standart modellerinde daha ucuz yonga setleri kullanacağını da ekliyorlar. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 amiral gemisi işlemcisini 2023’ün sonlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdi, yeni çip bazı markaların ihtiyaçları için biraz fazla pahalı olabilir gibi geliyor. […]

Bazı 2024 amiral gemisi telefonları bunun yerine Snapdragon 8 Gen 2 ile yapışabilir

TL;DR

  • Bir sızıntı, Snapdragon 8 Gen 3’ün bazı markalar için biraz fazla pahalı olabileceğini iddia etti.
  • Bazı OEM’lerin bunun yerine standart modellerinde daha ucuz yonga setleri kullanacağını da ekliyorlar.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 amiral gemisi işlemcisini 2023’ün sonlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdi, yeni çip bazı markaların ihtiyaçları için biraz fazla pahalı olabilir gibi geliyor.

Weibo sızıntısı Dijital Sohbet İstasyonu Snapdragon 8 Gen 3’ün fiyatının “biraz yüksek göründüğünü” iddia etti. Bazı üreticilerin bunun yerine çıkacak standart akıllı telefonlarında Snapdragon 8 Gen 2 veya bir Dimensity yonga seti kullanmayı planladıklarını da ekliyorlar.

Dijital Sohbet İstasyonu Snapdragon 8 Gen 3 fiyatı weibo

Başka bir deyişle, bazı markalar Snapdragon 8 Gen 3’ü bunun yerine Pro, Plus ve/veya Ultra amiral gemisi telefonlarıyla sınırlayabilir gibi görünüyor. Standart amiral gemisi telefonları bunun yerine daha eski Snapdragon yonga setlerini veya mevcut Dimensity işlemciyi benimsediğinden, bu eğilimi daha önce OPPO ve vivo gibi bazı üreticilerde gördük.

Bununla birlikte, sızıntıyı yapan kişinin Snapdragon 8 Gen 3’ün fiyatının “biraz yüksek” olduğu iddiası, şirketler kar marjlarını iyileştirmeye çalışırken 2024’te daha fazla telefonun bu rotayı izleyebileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, Snapdragon 8 Gen 2 ve MediaTek Dimensity amiral gemisi işlemciler, hala çok güçlü, özelliklerle dolu yonga setleri. Bu nedenle, gelecek yıl piyasaya sürülen bazı üst düzey telefonlar en yeni ve en büyük Snapdragon silikonu yerine bu yongaları kullansaydı, insanların büyük çoğunluğu pek bir şey kaçırmazdı.

Üst düzey bir telefonun geçen yılın amiral gemisi SoC’sini kullanması umurunda mı?

43 oy

Bazı 2024 amiral gemisi telefonları bunun yerine Snapdragon 8 Gen 2 ile yapışabilir

Teknory