2023 Film Gecikmeleri Sinema Sahiplerinden Stüdyolara Uğursuz Uyarılara Yol Açtı

Özet Sinema sahipleri, SAG-AFTRA grevi nedeniyle 2023 filmlerinde olası gecikmelerden endişe duyuyor ve bunun işlerine zarar verebileceğine inanıyor. Büyük gösterimlerin gecikmesi, COVID-19 salgınının etkisinden henüz kurtuldukları için sinemalar için zararlı olacaktır. Oyuncuların projelerini tanıtamamaları ve AMPTP’nin SAG-AFTRA ile müzakere etmeyi reddetmesi, stüdyoları, sinema sahiplerinin film endüstrisine zarar vereceği konusunda uyardığı sonbahar gösterimlerini ertelemeyi düşünmeye yöneltebilir. […]

2023 Film Gecikmeleri Sinema Sahiplerinden Stüdyolara Uğursuz Uyarılara Yol Açtı

Özet

  • Sinema sahipleri, SAG-AFTRA grevi nedeniyle 2023 filmlerinde olası gecikmelerden endişe duyuyor ve bunun işlerine zarar verebileceğine inanıyor.
  • Büyük gösterimlerin gecikmesi, COVID-19 salgınının etkisinden henüz kurtuldukları için sinemalar için zararlı olacaktır.
  • Oyuncuların projelerini tanıtamamaları ve AMPTP’nin SAG-AFTRA ile müzakere etmeyi reddetmesi, stüdyoları, sinema sahiplerinin film endüstrisine zarar vereceği konusunda uyardığı sonbahar gösterimlerini ertelemeyi düşünmeye yöneltebilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

kaynaklanan potansiyel 2023 film gecikmeleri SAG-AFTRA tiyatro sahiplerinden stüdyolara uğursuz uyarılar yol açar. 13 Temmuz’da SAG-AFTRA, Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP) ile adil ücret, yayın artıkları ve AI düzenlemesi konusunda başarısız olan müzakerelerin ardından greve gitti (Amerika Yazarlar Birliği’ne katıldı). Oyuncuların projelerini tanıtmalarını engelleyen aktörlerin grevi, stüdyoların 2023’ün ikinci yarısına yönelik yayınlarının birçoğunu ertelemesine neden oldu.

Birden fazla tiyatro sahibi konuştu film/news/movie-delays-strike-barbenheimer-1235683946/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik 2023 film gecikmelerinin işletmeleri üzerindeki zayıflatıcı etkileri hakkında. Papyon Sinemaları COO’su Joe Masher diyor ki Barbie Ve oppenheimer özellikle endüstri COVID-19 salgınından yeni kurtulduğu için gelecek için endişe duysa da şimdilik bunları sürdürüyor. Teksas merkezli Flix Brewhouse zincirinin CRO’su Chris Randleman, “stüdyolar, listelerinin büyük bir bölümünü 2023’ten çıkarmakla büyük bir hata yapıyor olacaklardı..” Marcus Theatres CEO’su Greg Marcus, durum hakkında biraz daha olumlu bir görüş paylaştı. Aşağıda onların yorumlarını okuyun:

Ezici: Bu partiden keyif alıyoruz ve sırada ne olduğunu bilmiyoruz. Grev uzarsa, ciddi şekilde endişeliyiz. Pandemiyi yeni atlattık.

Randleman: Stüdyolar, listelerinin büyük bir bölümünü 2023’ten çıkarmakla büyük bir hata yapıyor olacak ve biz yeniden ayağa kalkarken bu, sinema salonlarına ciddi bir darbe indirmiş olacak. Endüstri, büyük tarih değişimlerini bir tur daha kaldıramaz. Herkese zarar verecek.

Marcus: Gece geç saatlerde yapılan sohbet programlarının yayınlanamamasının yararlı olduğunu düşünmüyorum. Onlar olmadan tanıtım yapmak zor. Bu harika bir şey mi? Hayır. Ama pandemiyle kıyaslanamaz. Aktörler grevdeyken, insanlar evlerine kapanmazlar.


SAG-AFTRA Saldırısı Nedeniyle Ertelenen Her 2023 Filmi

Şimdiye kadar Sony, çıkış takviminde en önemli değişiklikleri yaptı. Büyük Tur 25 Ağustos’a iki hafta kala, Hayalet Avcıları: Öbür Dünya 2 Aralık’tan 2024 baharına kadar ve Avcı Kraven Ekim’den Ağustos 2024’e kadar. Disney, Searchlight’ı zorladı Zavallı Şeyler Eylül’den Aralık başına kadar ve ayrıca Taika Waititi’nin tatilini ertelemeyi düşünüyor. Sonraki Gol Kazanıranimasyonlu DilekVe Dergi Düşleri Jonathan Majors’ın oynadığı. Amazon’un meydan okuyanlar başrolde Zendaya’nın yer aldığı Eylül 2024’ten Nisan 2024’e ertelendi. Warner Bros. Dune: İkinci Bölüm, Mor renkVe Aquaman ve Kayıp Krallık.

İlgili: Disney’in Büyük Değişikliklerinden Sonra Muhtemelen Ertelenecek 12 Büyük film

iken SAG-AFTRA grev iyi bir amaç içindir, istemeden de olsa pandemiden yeni çıkmış tiyatro endüstrisine zarar verebilir. Bununla birlikte, aktörlerle yakın zamanda müzakereye devam etmeyi reddettikleri bildirildiğine göre, AMPTP’nin bu davada tartışmalı bir şekilde suçu var. Öngörülebilir gelecek için projelerini tanıtamayan yıldızlarla, stüdyolar büyük sonbahar gösterimlerini ertelemeyi düşünüyor, ancak sinema sahipleri bunun film işine zarar verebileceğine dair yüksek sesle ve net bir mesaj gönderdiler.

Kaynak: film/news/movie-delays-strike-barbenheimer-1235683946/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Teknory