2023 için en iyi antivirüs yazılımı (Avustralya)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir izleyici kitlesi için yayınlandı ve Avustralyalı izleyici kitlesi için uyarlandı. Özellikle çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, iyi bir antivirüs yazılımına sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Dijital verileriniz için şimdiye kadar hiç bu kadar tehdit olmamıştı. Ancak neyse ki antivirüs yazılımı hiç bu kadar güçlü veya erişilebilir olmamıştı. PC’de, […]

2023 için en iyi antivirüs yazılımı (Avustralya)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir izleyici kitlesi için yayınlandı ve Avustralyalı izleyici kitlesi için uyarlandı.

Özellikle çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, iyi bir antivirüs yazılımına sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Dijital verileriniz için şimdiye kadar hiç bu kadar tehdit olmamıştı. Ancak neyse ki antivirüs yazılımı hiç bu kadar güçlü veya erişilebilir olmamıştı. PC’de, Mac’te veya akıllı telefonunuzda çevrimiçi olursanız, koruma kullanmanız gerekir.

Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları ve kimlik avı tehditleri, çevrimiçi olduğunuzda, dikkatli olduğunuzu düşünseniz bile potansiyel tehlikelerdir. Ayrıca her gün yeni tehditler ortaya çıkıyor. Bu nedenle, bir siber güvenlik sağlayıcısı seçmek ve tüm güvenlik ihtiyaçlarınız için ona bağlı kalmak harika bir fikirdir. Bu şirketler en son tehditlerle güncel kalır ve değerli verilerinizi güvende tutmak için bütünsel bir yaklaşım benimser.

Cihazlarınızı güvence altına almak için çok çeşitli farklı kullanımlara ve bütçelere uygun pek çok seçenek vardır. Kurulumunuz için doğru çözümü bulmanıza yardımcı olmak için, Avustralya’da bulunan en iyi antivirüs yazılımını içeren bu kullanışlı kılavuzu bir araya getirdik.

Antivirüs yazılımı nedir?

Virüsten koruma yazılımı, bilgisayarınızdan ve akıllı telefonlar ve tabletler gibi aygıtlardan virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları (diğer adıyla ‘kötü amaçlı yazılım’) algılamak ve kaldırmak için yapılmış programlardır. Kötü amaçlı yazılımın cihazınıza zarar vermesini önleyen virüsleri algılayarak, izole ederek ve silerek çalışırlar. Antivirüs ürünleri, en yeni virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak için otomatik olarak güncellenir.

Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar nelerdir?

Kötü amaçlı yazılım veya ‘kötü amaçlı yazılım’, bilgisayar virüsleri de dahil olmak üzere, bilgisayarınızdaki istenmeyen yazılımlar için her şeyi kapsayan bir terimdir. Virüsler temelde kendi kendini kopyalayan ve tıpkı biyolojik bir virüs gibi bilgisayarınızda başkalarına yayılan bir ‘enfeksiyona’ neden olan kötü amaçlı yazılımlardır. Web siteleri, e-postalar, depolama cihazları ve hatta yönlendiriciler aracılığıyla iletilirler. Basit virüsler bir sabit diske zarar verebilir veya dosyaları silebilir. Daha karmaşık virüsler spam yapmanıza veya tespit edilmekten kaçınmanın akıllıca yollarına sahip olmanıza neden olabilir.

Diğer yaygın kötü amaçlı yazılımlar, bir bilgisayar korsanının verilerinizi çaldığı veya cihazınıza erişimi engellediği ve geri dönüşü için fidye talep ettiği fidye yazılımları ve adından da anlaşılacağı gibi dijital etkinliğinizi gözetleyen casus yazılımları içerir.

İyi bir virüsten koruma yazılımı paketi, tüm bu şeylerle mücadele etmek için çalışır ve cihazınızı saldırılara karşı %100 dayanıklı hale getirmese de, endişelerinizin çılgına dönmesini önlemek için size yeterli korumayı ve gönül rahatlığını sağlar. her zaman saldırıya uğramakla ilgili. Saygın bir şirketten alınan ücretli antivirüs korumasının en büyük yararı, en son virüsler ve kötü amaçlı yazılımlarla güncel kalmaları ve sizi bunlardan nasıl koruyacaklarını bilmeleridir.

En iyi antivirüs yazılımı nedir?

Bu, bilgisayarınızı ve cihazlarınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişeceğinden, tek bir antivirüs ürününü ‘en iyi’ olarak ayırmak zordur. Ancak, farklı şirketlerden bir dizi farklı program kullanmak yerine ihtiyacınız olan özelliklere sahip tek bir siber güvenlik sağlayıcısı seçmenin en iyisi olduğunu unutmayın. Birden çok cihazı olan çoğu kullanıcı için McAfee mükemmel bir seçimdir. Bu arada, Bitdefender, uygun bir fiyata harika temel düzey yazılımlara sahiptir. Daha eski bir bilgisayarınız varsa, donanımınıza yük olmayacak küçük bir program olduğu için Webroot’u kontrol etmeye değer olabilir.

Son olarak, isteğe bağlı bir kötü amaçlı yazılım taraması ve bir güvenlik açığı taraması (yukarıdaki seçeneklerin tümü bunu yapar) sağlayan bir yazılım edindiğinizden emin olun. Bu, verilerinizle ilgili neler olup bittiğini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.

Bunların hepsi biraz karmaşık geliyorsa, endişelenmeyin — en iyi ücretli antivirüs yazılım çözümlerini inceledik ve neden paraya değdiklerini ana hatlarıyla açıklayacağız.

Bunlar, 2022’deki her durum için en iyi antivirüs çözümleridir.

Teknory