2023’ün En İyi Roomba’sı (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. “Roomba”nın aslında bir robot elektrikli süpürge için genel bir terim olmadığını düşündüğünüzden daha fazla insan için sürpriz olacaktır. Değiştirilebilirlik, Hoover bölgesine yaklaşıyor ve iRobot’un küçük ev aletleri dünyası üzerindeki etkisinin ne kadar ikonik olduğunun bir örneği. 20’li Roombas, 2002’de […]

2023’ün En İyi Roomba’sı (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

“Roomba”nın aslında bir robot elektrikli süpürge için genel bir terim olmadığını düşündüğünüzden daha fazla insan için sürpriz olacaktır. Değiştirilebilirlik, Hoover bölgesine yaklaşıyor ve iRobot’un küçük ev aletleri dünyası üzerindeki etkisinin ne kadar ikonik olduğunun bir örneği.

20’li Roombas, 2002’de ilk Roomba’nın piyasaya sürülmesinden bu yana çıkmış olsa da, iRobot’un herhangi bir zamanda model yelpazesi, bir Google aramasının sizi inandıracağından daha az kaotik. Çekirdek diziliş hakkında konuşurken, şu anda iRobot’un web sitesinde satın alınabilen elektrikli süpürgelerden bahsediyoruz.

Kuşkusuz, iRobot’un kendisi tarafından durdurulan eski modeller hala çeşitli mağazalardan satın alınabiliyorsa işler kafa karıştırıcı hale geliyor. Ayrıca, iRobot ve seçkin perakendeciler arasında, mevcut Roombas’ın mağazaya özel yan ürün versiyonlarını içeren, önemsiz farklar ancak dikkate değer fiyat varyasyonları içeren ilginç küçük bir düzenleme var.

Roombas’taki satışlardan bahsetmişken, bunlar yıl boyunca gerçekleşir. Roombas, iRobot’tan daha düşük fiyat noktalarında tipik olarak oda haritalama veya otomatik boşaltma gibi benzer gelişmiş özellikler sunan Roborock, Shark ve eufy’nin elektrikli süpürgelerine kıyasla kesinlikle yelpazenin daha pahalı ucunda. Ancak, neredeyse her zaman ana Roomba modellerini liste fiyatlarından 100-200 £ daha ucuza bulabilirsiniz, bu da onları daha sindirilebilir bir satın alma haline getirir.

Bir Roomba için alışveriş yapmadan önce ne bilmelisiniz?

Mevcut Roombas’lar arasındaki farkları incelemeden önce, genel olarak geçerli olan şu genel Roomba öğelerini göz önünde bulundurun:

  • Rehberimizdeki her biri dahil olmak üzere tüm yeni Roomba’lar Wi-Fi özelliklidir, uygulamaya bağlıdır ve Alexa ile uyumludur. iRobot Genius uygulamasında yinelenen temizlikleri programlayabilir, telefonunuzdan spontan bir temizlik başlatabilir ve modeliniz destekliyorsa Roomba’nızı belirli bir odaya veya bölgeye gönderebilirsiniz. iRobot Genius’u her güncellediğinde, her Roomba güncellemeyi alır (güncelleme öncesi satın almış olsanız bile). En son sürüm, her gece yemekten sonra mutfağın süpürülmesini önermek gibi önceki turlarda en çok çalıştığı yere göre özel temizlik önerileri sunar.

  • Tüm Roomba’lar, kenarlardan ve köşelerden çöpleri robotun temizleme yoluna itmek için yan süpürme fırçasına güvenirken, halılardaki tozu ve kiri gevşeten ve kaldıran üç aşamalı bir temizleme sistemi kullanır. Kir Algılama, en temel Roomba’ların bile zeminin daha kirli alanlarını tespit etmek ve bunlar üzerinde daha fazla çalışmak için kullandığı uyarlanabilir bir yöntemdir.

  • Bir Roomba’nın başlığındaki artı işareti, kendi kendini boşaltan Temiz Tabanın dahil edildiğini gösterir. Temiz Taban, bu modellerin şarj olacağı ve topladıkları çöpü birkaç hafta boyunca daha büyük bir kutuya boşaltacağı yerdir. (Clean Base olmadan, Roombas kendi kendini şarj etmeye devam eder ve temizlik bittiğinde yuvalarına geri dönmesi gerektiğini bilir.) i Series Roombas ve daha fazlası, kendi kendini boşaltan yuvayla veya yuva olmadan satın alınabilir.

Bir Roomba için alışveriş yaparken bunları aklınızda bulundurun. Dikkate alınması gereken pek çok model var, bu nedenle bu noktaları bilmek sunulan her şeyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

En iyi Roomba nedir?

Sizin için en iyi Roomba robot elektrikli süpürge, birçok faktöre bağlı olacaktır. Kesin olarak en iyisi olan bir model yoktur, ancak her kullanıcıya ve eve uyacak bir dizi cihaz vardır. Satın alma işleminizi biraz daha kolaylaştırmak için en iyilerinden bazılarını sıraladık.

Bunlar, 2023’teki en iyi Roomba robot süpürgeleridir.

Teknory