Montana TikTok yasağı Eyalet Meclisi ve Senato’da onaylandı

Montana Temsilciler Meclisi, TikTok’a yönelik bir yasağı yeni onayladı; bu, Montana Valisi Greg Gianforte’nin Montana Eyalet Senatosu’nda zaten kabul edilmiş olan yasa tasarısını imzalaması halinde uygulamanın yasa dışı hale geleceği anlamına geliyor. Gianforte’nin yaptığı gibi geçmiş eylemleri hafıza(Yeni bir sekmede açılır) Uygulamanın devlet ekipmanında kullanılmasını yasaklayan yasa tasarısının aslında eyalet yasası haline geleceğini öne sürüyor. […]

Montana TikTok yasağı Eyalet Meclisi ve Senato’da onaylandı

Montana Temsilciler Meclisi, TikTok’a yönelik bir yasağı yeni onayladı; bu, Montana Valisi Greg Gianforte’nin Montana Eyalet Senatosu’nda zaten kabul edilmiş olan yasa tasarısını imzalaması halinde uygulamanın yasa dışı hale geleceği anlamına geliyor. Gianforte’nin yaptığı gibi geçmiş eylemleri hafıza(Yeni bir sekmede açılır) Uygulamanın devlet ekipmanında kullanılmasını yasaklayan yasa tasarısının aslında eyalet yasası haline geleceğini öne sürüyor.

Bu, hükümet çalışanlarının TikTok’u kullanmasını engelleyen başka bir yasak değil. Fatura(Yeni bir sekmede açılır) en azından bazı dişleri var. En azından TikTok’un eyalet çapında bireyler tarafından kullanılmasını yasaklıyor (cezalandırmıyor gibi görünse de), uygulama mağazalarının Montana’da TikTok satmasını yasaklıyor ve uygulama satıcıları için cezalar veriyor.

AYRICA BAKINIZ:

ABD liderleri bir TikTok yasağını tartışırken, milletvekilleri ve içerik oluşturucular nesiller arası ve sosyal farklılıklar konusunda çatışıyor

Bu, Başkan Trump’ın göreve başlamasından bu yana ABD’nin herhangi bir yerinde geçirilen açık ara en geniş kapsamlı ve eksiksiz yasak. 2020’de başarısız yasaklama(Yeni bir sekmede açılır).

Tasarı, uygulama Montana’da indirilirse, esas olarak uygulama mağazalarına ihlal başına günlük 10.000 ABD Doları para cezası vererek TikTok’u Montana’nın dışında tutacaktır. Tasarı, “tiktok’un şirket tarafından işletilmesini yasaklıyor” veya kullanıcılar”, ancak cezalarının “tiktok kullanıcıları için geçerli olmadığını” da belirtiyor.

Her iki durumda da, bu yeni yasaya göre, Glacier Ulusal Parkı’ndaki bir dağ keçisinin aşağıdaki görüntülerini çeken kişinin TikTok’u indirip herkesin görmesi için yayınlamasına yasal olarak izin verilmeyecekti:

Bir açıklamada CNN’e sağlanan(Yeni bir sekmede açılır)TikTok sözcüsü Brooke Oberwetter, bu Montana yasa tasarısını öne sürenlerin “Amerikan seslerini sansürleme girişimini operasyonel hale getirmek için uygulanabilir bir planları olmadığını” iddia etti ve “tasarı anayasaya uygunluğuna mahkemeler tarafından karar verileceğini” ekledi.

Montana’nın ACLU’su zaten Tasarıya karşı olduğunun sinyallerini verdi(Yeni bir sekmede açılır) geçişinden önceki gün, bu nedenle TikTok bunun mahkemelerde kararlaştırılacağı konusunda pekala haklı olabilir.

TikTok’un Montana’nın tasarıyı yürürlüğe koymak için “uygulanabilir bir planı” olmadığı iddiasına gelince? Tam olarak nasıl olduğu net olmadığı göz önüne alındığında, bu da makul. kolluk kuvvetleri(Yeni bir sekmede açılır) 1 milyondan biraz fazla nüfusa sahip bu seyrek nüfuslu eyaletin tamamı, bu tamamen yeni eyalet siber suçunun faillerini bulmaya çalışacak.

Teknory