3 Spock oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

2 Kasım 2015 – CBS Television Studios bugün Ocak 2017’de tamamen yeni bir “Star Trek” televizyon dizisini piyasaya süreceğini duyurdu. 1966’daki başlangıcından bu yana serinin imzası olan dramatik çağdaş temalar. Yeni dizi, CBS Televizyon Ağı’nda özel bir önizleme yayını ile patlayacak. İlk bölüm ve sonraki tüm ilk çalıştırma bölümleri, Ağın isteğe bağlı dijital abonelik videosu […]

3 Spock oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

2 Kasım 2015 – CBS Television Studios bugün Ocak 2017’de tamamen yeni bir “Star Trek” televizyon dizisini piyasaya süreceğini duyurdu. 1966’daki başlangıcından bu yana serinin imzası olan dramatik çağdaş temalar. Yeni dizi, CBS Televizyon Ağı’nda özel bir önizleme yayını ile patlayacak. İlk bölüm ve sonraki tüm ilk çalıştırma bölümleri, Ağın isteğe bağlı dijital abonelik videosu ve canlı akış hizmeti olan CBS All Access’te yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde sunulacaktır.
Resimde: STAR TREK’te (Orijinal Seri) Kaptan James T. Kirk (Altın Gömlek) rolünde William Shatner ve Mr. Spock (Mavi Gömlek) rolünde Leonard Nimoy
Ekran görüntüsü: ©1966 CBS Broadcasting Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Karaktere hayat veren adamlar sayesinde Spock, tüm zamanların en ikonik Star Trek karakteri olabilir.

İkonik söz konusu olduğunda Yıldız Savaşları belki de hiçbiri Spock kadar öne çıkan karakterler yoktur. Atılgan’ın kaptanı olmamış veya arkadaşı James T. Kirk gibi tuğamiral olarak hareket etmemiş olsa da bu, Spock’ın Yıldız Filosu arasında o kadar sevilip tanınmadığı anlamına gelmez.

Ve Spock’u düşündüğümüzde aklımıza ne ya da kim geliyor? Dürüst olmak gerekirse, yıllar boyunca Spock karakterini canlandıran veya seslendiren çok sayıda oyuncu oldu, ancak canlı aksiyon tasvirleriyle öne çıkan üç önemli oyuncu var.

Karakteri gerçekten somutlaştıran ve ekranlarımızda ona hayat veren üç oyuncu Leonard Nimoy, Zachary Quinto ve Ethan Peck. Bunlar, düşündüğümüzde gerçekten gördüğümüz üç adam. Yıldız Savaşları ve Spock.

Ama iş Spock’ı oynamaya geldiğinde bu oyunculardan hangisi en iyinin en iyisi oldu ve belki de kalbimizde üçüncü olan kim? Dürüst olmak gerekirse, bir numara tüm zamanların en kolay seçimidir, ancak kesinlikle bir mücadele olan ikinci ve üçüncü sıradaki seçimlerdi. Ne de olsa bu üç oyuncunun her biri role ve karaktere farklı şeyler katmış. Her biri Spock’u kendilerinin yaptılar ve bunun için onlara teşekkür etmeliyiz.

Peki favorimiz hangi Spock? Ve belki de hangi Spock bizim için o kadar değerli değil?

Teknory