Açlık Oyunları Prequel’in Arena Konumunun Karanlık Bir Gerçek Hayat Tarihi Var

Uyarı: Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı için SPOİLER önde! GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Özet Arena sahnelerinin çekildiği yer Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların ŞarkısıPolonya’nın Wrocław kentindeki Centennial Hall’un 2. Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler tarafından kullanılması filme somut bir korku hissi kattı. Bu kötü şöhretli konumun seçimi, Coriolanus […]

Açlık Oyunları Prequel’in Arena Konumunun Karanlık Bir Gerçek Hayat Tarihi Var

Uyarı: Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı için SPOİLER önde!


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

 • Arena sahnelerinin çekildiği yer Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların ŞarkısıPolonya’nın Wrocław kentindeki Centennial Hall’un 2. Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler tarafından kullanılması filme somut bir korku hissi kattı.
 • Bu kötü şöhretli konumun seçimi, Coriolanus Snow’un Panem’de zalim bir lider olarak yükselişinin tematik keşfini vurguluyor ve Oyunların ilk karanlık günlerine ışık tutuyor.
 • Snow’un Panem’in seçkinleriyle aynı safta yer alma kararı, bunun sonucunda acımasız eylemlerine yol açar ve ana filmlerdeki düşman rolünü belirler. Arena sahnelerinin karanlık doğası filmin temalarıyla örtüşüyor.

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı yıldızı Tom Blyth, ön film arenasının karanlık, gerçek dünya tarihini anlattı ve bu da çekimleri daha da korkutucu hale getirdi. Önceki filmlerdeki tanıdık dış mekan arenalarından farklı olarak, ön filmde gösterilen arena Capitol’ün içindeki harap bir binadır. Bu, savaşa, Oyunların ilkel ilk günlerini yansıtan daha karanlık bir his veriyor.

İle konuşmak Haftalık eğlenceCoriolanus Snow’u canlandıran Blyth, yakın zamanda yayınlanan yeni filmi açıkladı. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Arena sahnelerini Polonya’nın Wrocław kentindeki Centennial Hall’da çekti. Gerçek hayatta bu yer, II. Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler tarafından Nazi partisine destek toplamak için kullanılmıştı.. Blyth’in orada çekim yapmakla ilgili söylediklerine aşağıdan göz atın:

Orada somut bir korku hissi vardı. Enerjinin bazen boşluklarda yaşadığını düşünüyorum, o yüzden orada olmak [tell] Bir tiranın yükselişiyle ilgili bu hikayenin performansa dahil olduğunu hissettiğim bir şeydi.


Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Şarkısında Coriolanus Snow Nasıl Zalim Oldu?

Açlık Oyunları Şarkıcı Kuşları ve Yılanlar Baladı'nda başkentte kar duruyor

İkinci Dünya Savaşı sırasında kötü şöhrete sahip bir mekânın kullanılması, filmin Snow’un Panem’de zalim bir lider olarak yükselişine ilişkin tematik incelemesinin altını çiziyor. Snow, 12. Bölge haraççısı Lucy Gray Baird’in 10. yıllık Açlık Oyunlarını kazanmasına yardım ederken, faul nedeniyle 20 yıl Barış Muhafızı olarak hizmet etmek zorunda kalır. Bu daha sonra doruğa ulaşır Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı‘ Sejanus’un planladığı isyancı kaçışını engellediği ve Capitol’de ona iyilik kazandırdığı son.

Ancak Snow’un kendisini tamamen Panem’in seçkinleriyle aynı hizaya getirme kararı, filmin sonunda kaderi belirsiz olan Lucy ile ilişkisine mal olur. Filmin onun iktidara yükselişini keşfetmesi bir trajediye dönüşüyor çünkü Sejanus’un planına müdahale etmek sonuçta onun vereceği bir karardı. Genç akıl hocası 12. Bölge’de geçirdiği süre boyunca farklı, önemli seçimler yapmış olsaydı, hiçbir zaman ana filmlerin acımasız düşmanı haline gelmeyebilirdi.

Ancak Snow’un sonunda birden fazla kişiyi öldürmesiyle Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısıfilm, Katniss Everdeen’in başrol oynadığı filmlerdeki rolünü açıkça ortaya koyuyor. Bu aynı zamanda onun 74. Açlık Oyunları öncesindeki yıllardaki gelişimine ilişkin daha fazla potansiyel araştırmaya da kapıyı açık bırakıyor. Arena sahnelerinin çekildiği yerin karanlık doğası bu nedenle filmin kendisinde mevcut olan birçok tematik unsurla örtüşüyor.

Kaynak: EW

 • Açlık Oyunları Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Posteri
  Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

  Yayın tarihi:
  2023-11-17

  Müdür:
  Francis Lawrence

  Döküm:
  Tom Blyth, Rachel Zegler, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Peter Dinklage, Josh Andrés, Josh Andrés Rivera, Viola Davis

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  157 Dakika

  Türler:
  Aksiyon, Macera, Dram

  Yazarlar:
  Michael Lesslie, Michael Arndt, Suzanne Collins

  Stüdyo(lar):
  Renk Gücü, Lionsgate

  Distribütör(ler):
  Aslan kapısı

  Devamı:
  Açlık Oyunları, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2

  Bayilik(ler):
  Açlık Oyunları

Teknory