Açlık Oyunları Yönetmeni 2 Bölümlük Mockingjay Tepkisini Kabul Ediyor

Özet Açlık Oyunları Serinin yönetmeni Francis Lawrence, son romanı iki filme bölme kararını desteklemedi ve bunun yerine tam bir film yapılmasını diledi. Lawrence artık filmi bölme kararının izleyiciler açısından zararlı olduğunu düşünüyor çünkü insanları ikinci yarı için bir yıl bekletmenin manipülatif ve sinir bozucu olabileceğini düşünüyor. Eleştiri Lawrence’ın bunu yapmakta ısrar etmesine neden oldu. Ötücü […]

Açlık Oyunları Yönetmeni 2 Bölümlük Mockingjay Tepkisini Kabul Ediyor

Özet

  • Açlık Oyunları Serinin yönetmeni Francis Lawrence, son romanı iki filme bölme kararını desteklemedi ve bunun yerine tam bir film yapılmasını diledi.
  • Lawrence artık filmi bölme kararının izleyiciler açısından zararlı olduğunu düşünüyor çünkü insanları ikinci yarı için bir yıl bekletmenin manipülatif ve sinir bozucu olabileceğini düşünüyor.
  • Eleştiri Lawrence’ın bunu yapmakta ısrar etmesine neden oldu. Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü en uzun olmasına rağmen tek bir filmde Açlık Oyunları serideki roman.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Açlık Oyunları Franchise direktörü Francis Lawrence, son romanın uyarlamasını bölme yönündeki tartışmalı karara değiniyor alaycı kuş iki filme dönüştü. Suzanne Collins’in 2010 tarihli romanı ilk kitabın sonu oldu Açlık Oyunları Victor Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), Panem’de savaş patlak verirken Capitol’e karşı direnişin kuklası olmakla boğuşuyor. Romanın film uyarlaması sırasıyla 21 Kasım 2014 ve 20 Kasım 2015’te gösterime giren iki bölüme ayrıldı.

Prequel iken Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Genç Başkan Snow’u (Tom Blyth) şekillendiren olayları keşfedecek olan yönetmen Lawrence, Josh Horowitz ile görüştü. Mutlu Üzgün ​​Kafası karışık son girişler üzerine düşünmek için podcast, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 Ve Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2. Finali paylaşma kararı sorulduğunda Açlık Oyunları Romanı iki filme bölen yönetmen, kararı desteklemediğini ve kararın artık izleyiciler için nasıl zararlı olarak görüldüğünü açıklamadan önce ön filmin tek bir film olması konusunda ısrar etme cesaretini gösterdiğini belirtti. Aşağıda Lawrence’ın tam açıklamasına göz atın:

Hayır. Evet, bizimkilerde çatlak var. Bunu yapmanın büyük bir hayranı değildim. Keşke tek bir tam film yapmış olsaydık. Ve bilirsiniz, Songbirds and Snakes Ballad’ına geçtiğimde, ki bu kitapların en uzunuydu, fikir şuydu: “Bölmeli miyiz?” ve ben “Hayır” gibiydim. Mümkün değil, uzun bir film olması umurumda değil, bağımsız bir film yapıyoruz. Filmi tekrar böldüğüm için bir bok kabul etmiyorum…

Sırf öyle hissettirdiği için ve şimdi anlıyorum, bu iki tür farklı hikayeyi anlattığınızı düşünerek kendinizi kandırıyorsunuz ki biz de öyleyiz. Ama yine de biraz manipülatif, bilirsiniz, bir filmin ilk yarısını yaptığınızda ve ardından insanları ikinci yarı için bir yıl beklettiğinizde, bunun bazılarını ne kadar rahatsız edeceğini görebiliyorum. sadece tam bir iş yapıyorum.

Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı en uzun romanıdır Açlık Oyunları 517 sayfalık seri.


Neden oldu Açlık Oyunları: Alaycı Kuş İki Parçaya Ayrılmak mı?

Açlık Oyunları Alaycı Kuş filminde Natalie Dormer ve Jennifer Lawrence

Bölünme kararı Açlık Oyunları‘ final bölümünün ikiye bölünmesi o zamanlar eşi benzeri görülmemiş bir şey değildi, çünkü diğer yeni uyarlamalar zaten finallerini bölmüştü. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2010 ve 2011’de ve Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti 2011 ve 2012’de. Her iki durumda da karar, romanların beyaz perdeye aslına sadık kalınarak uyarlanması isteğine atfedildi. Alacakaranlık yazar Stephanie Meyer, 2008’de ortalama bir film süresinde romanın hakkını vermenin tek yolunun iki film olacağı konusunda ısrar etti. Dahası stüdyolar, izleyicilere sevdikleri karakterlerle geçirebilecekleri daha fazla zaman bırakmak isteyerek kararlarını haklı çıkaracaklardı.

İlgili: Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, 2 Parçadan Yararlanan İlk film Finalidir

Ancak zaman geçtikçe yeni uyarlamaları bölme uygulaması daha fazla inceleme altına alındı. Her ikisi de Açlık Oyunları: Alaycı Kuş 1. ve 2. bölümler mali ve eleştirel açıdan başarılıydı, filmler kaynak materyali nasıl uyarladıkları nedeniyle eleştirildi. Pek çok eleştirmen, bir bölümün Katniss’in 13. Bölge direnişiyle bütünleşmesine, ikincisinin ise yalnızca isyanın Capitol’e doğru ilerleyişine odaklandığından her bölümün ilerleme hızının eşitsiz olduğunu belirtti. Bu nedenle, bazı uyarlamalar kaynak materyallerini hâlâ parçalara ayırsa da izleyiciler bunun anlatılan hikaye için en iyisi olup olmadığı konusunda daha ihtiyatlı davranıyor.

İzleyiciler zaten eleştirmişken Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Kaynak materyale nasıl yaklaşıldığı konusunda Lawrence’ın yorumları bir miktar haklılık getiriyor. film yapımcısının çekinceleri olduğunu itiraf etmesiyle, kararın belirli bir sanatsal vizyondan ziyade stüdyolar tarafından verildiği açıkça görülüyor. Bu durum, yönetmenin son bölümlerdeki eksiklikleri tekrarlamak istememe konusunda kararlı durmasının verdiği rahatlamayı ifade ediyor.

Açlık Oyunları saga, Prime Video ve AppleTV dahil olmak üzere dijital mağazalardan satın alınabilir. Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı 17 Kasım’da sinemalarda gösterime giriyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2

Yayın tarihi
20 Kasım 2015

Müdür
Francis Lawrence

Döküm
Liam Hemsworth, Donald Sutherland, Mahershala Ali, Sam Claflin, Josh Hutcherson, Stanley Tucci, Philip Seymour Hoffman, Elizabeth Banks, Jena Malone, Woody Harrelson, Julianne Moore, Willow Shields, Jennifer Lawrence, Jeffrey Wright

Değerlendirme
PG-13

Çalışma süresi
137 Dakika

Türler
Macera, Bilim Kurgu

Yazarlar
Peter Craig, Danny Strong

Bütçe
160 Milyon Dolar

Stüdyo(lar)
Renk Gücü, Lionsgate

Distribütör(ler)
Aslan kapısı

ön bölüm (ler)
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Açlık Oyunları, Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Bayilik(ler)
Açlık Oyunları

Kaynak: Mutlu Üzgün ​​Kafası karışık

Anahtar Yayın Tarihi

  • Açlık Oyunları Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Posteri
    Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow