Angela Bassett, Bir Marvel Filmine Oscar Adaylığı Kazanan İlk Erkek Oyuncu

SeeHer için Presley Ann/Getty Images bu Siyah Panter franchise, Akademi Ödülleri’nde Marvel için tarih yazmaya devam ediyor ve Marvel kadrosuna Oscar zaferini getirebilecek bir kişi varsa, o da olmalıydı. Angela Bassett ve onun üstün performansı Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda. 95. Akademi Ödülleri adayları Salı günü açıklandı ve Bassett, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında […]

Angela Bassett, Bir Marvel Filmine Oscar Adaylığı Kazanan İlk Erkek Oyuncu

SeeHer için Presley Ann/Getty Images

bu Siyah Panter franchise, Akademi Ödülleri’nde Marvel için tarih yazmaya devam ediyor ve Marvel kadrosuna Oscar zaferini getirebilecek bir kişi varsa, o da olmalıydı. Angela Bassett ve onun üstün performansı Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

95. Akademi Ödülleri adayları Salı günü açıklandı ve Bassett, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında çok gıptayla bakılan adayı alarak Marvel için bir oyunculuk kategorisindeki ilk aday oldu. Kampanya, 64 yaşındaki Kraliçe Ramonda olarak şaşkına döndükten sonra hızla alev aldı. Siyah Panter devam filmi, ancak Akademi’nin en önemli kategorilerinden birine bir Marvel filmi aday gösterip göstermeyeceği konusunda şüpheler kaldı.

Oscar adaylığı, Bassett için Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde ve ayrıca geçen hafta açıklanan BAFTA adaylığında galibiyetleri başardı. Bu, aktrisin 1993 filmindeki performansından sonra ikinci Oscar adaylığı. Aşk Bununla ne yapmalıydı ona bir Başrolde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Angela Bassett, Black Panther: Wakanda Forever'da Kraliçe Ramonda rolünde
Marvel Studios aracılığıyla görüntü

2019’da Siyah Panter En İyi film adaylığı alan ilk süper kahraman filmi olarak şimdiden Marvel tarihine geçmişti. 2022’lerde böyle şans görülmedi Wakanda sonsuza kadarKostüm Tasarımı ve Görsel Efekt kategorilerindeki olumlu eleştirilere rağmen, Bassett’in kendi adaylığı.

Aktris, 11 Ocak’taki Altın Küre zaferini, zamansız ölümü devam filminin yapımına damgasını vuran film serisinin baş kahramanı Chadwick Boseman’a adadı. Ayrıca Marvel hayranlarına “bu karakterleri kucakladıkları ve bize çok fazla sevgi gösterdikleri için” bir teşekkür sözü bıraktı. Bassett Oscar’ları kazanmaya devam ederse, aynı duyguların çoğu onun kazanan konuşmasında ortaya çıkmalı.

95. Akademi Ödülleri, 12 Mart Pazar günü ABC’de yayınlanacak. Hayranlar yayın yapabilir Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda beklentiye yardımcı olmak için Disney Plus’ta.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow